Skocz do zawartości

Amfibia z pustyni czyli AAVP7A1 (Dragon 1/72) [w budowie]


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

AAVP700.jpg

 

W ramach odpoczynku od tematów drugowojennych postanowiłem skleić coś współczesnego. Wyciągnąłem więc z odmętów szafy zakurzone pudełko z modelem o nieskomplikowanej i łatwej do zapamiętania nazwie AAVP7A1 RAM/RS w/EAAK czyli Amphibious Assault Vehicle Personnel Model 7A1 Reliability, Availability and Maintainability/Rebuild to Standard with Enhanced Appliqué Armor Kit. Przeleżał on u mnie ładnych kilka lat. Teraz jak bym ten pojazd kupował to wybrałbym Hobby Bossa w 1/35 (wtedy dostępna była jedynie stara Tamiya i jej klony). Wychodzi więc na to, że kupowanie modeli na zapas to jednak głupi pomysł jest. No ale skoro już mam Amtracka w tej skali to go zrobię.

 

AAVP701.jpg

AAVP702.jpg

 

P. S.

Jeśli znajdę trochę więcej wolnego czasu, to postaram się zrobić In-boxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką techniką je malowałeś?

Najpierw na zielono kilkoma warstwami nie za gęstej farby, żeby szczegółów nie pozalewać. A później najmniejszym pędzelkiem, jaki miałem, też raczej rzadką farbą, jechałem po bandażach. Na szczęście bandaże po zewnętrznych stronach kół były dobrze oddzielone od środków. Natomiast na wewnętrznych stronach niestety oddzielenie już tak wyraźne nie było (dlatego ich na zdjęciach nie pokazuję ), ale po sklejeniu kół, zakurzeniu/zapiaszczeniu ich i założeniu gąsienic, niedoskonałości mojego malowania widoczne nie będą.

 

Ciekawe do czego mu ta opona z przodu

Nie wiem, ale amerykanie różne rzeczy na pojazdach lubią wozić. Ja się natomiast zastanawiam, na co im ten słupek drogowy.

AAVP705.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe do czego mu ta opona z przodu - chyba nie zamienna (pewnie używana do dokowania aby przodu nie rozwalić) .

 

Opona na przodzie jest do osłaniania kadłuba w przypadku pokonywania jakiś przeszkód, oraz pewnie też do tego co w nawiasie napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zdecydowałem się poprawić mocowanie tylnej rampy, bo to co wymyślił Dragon, to jednak dosyć głupio w stosunku do rzeczywistego wyglądało.

AAVP706.jpg

 

Odciąłem więc i zeszlifowałem oryginalne mocowanie:

AAVP708.jpg

 

A w dziurę u dołu rampy wkleiłem kawałek plastiku z ramki po modelu:

AAVP707.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybszy to ja w robieniu modeli nie jestem. Udało mi się dopiero zlepić kadłub w jedną całość. Spasowanie jego do najdokładniejszych nie należy, ale na moje szczęście na boki przyjdzie EAAK i większość linii łączenia zasłoni, więc się tym nie stresuję.

AAVP709.jpg

AAVP710.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.