Jump to content

Spitfire Mk. IX c PFT - ICM - 1:48


Timi
 Share

Recommended Posts

Kolejny nudny Spitfire

Model to ICM plus Part oraz wydechy QB i lufy RB model. Oznaczenia malowane z masek.

Malowany standardowo Gunze, tylko na spodzie Tamiya i werniks Vallejo.

Jest to kolejny eksperymentalny twór, eksperymentalny ponieważ po raz pierwszy malowałem oznaczenia za pomocą masek. Dodatkowo samemu te maski projektowałem, a wycięte zostały przy pomocy LukasHS. Jak widać na załączonych fotogramach dałem ciała z rozmieszczeniem oznaczeń na kadłubie... wyszło najładniej mówiąc źle... pierwsze koty za płoty na przyszłość będzie lepiej.

Zapomniałem dodać też czerwone kwadraciki w miejscu wylotów KMów, ale to kiedyś nakleję jakąś kalkę

Z błędów mogę dodać jeszcze że nie te lufy wlepiłem oraz powinienem zlikwidować zagłówek. Dowiedziałem się o tym nieco po fakcie, a że ja z takimi błędami mogę żyć to zostaje tak jak jest.

 

Kilka zdjęć.

 

IMG_8741.jpg

 

IMG_8743.jpg

 

IMG_8744.jpg

 

IMG_8736.jpg

 

IMG_8737.jpg

 

IMG_8730.jpg

 

IMG_8740.jpg

 

IMG_8739.jpg

 

IMG_8732.jpg

 

Myślę że tyle zdjęć pozwoli wam na ocenę modelu.

Jeżeli komuś mało zapraszam na mój blog (w sumie nic z tego nie mam, a zamieszczenie 40 zdjęć na forum mogłoby zdenerwować ludzi z wolniejszymi łączami)

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Timi, a czy ten Spit nie powinien mieć mały chwyt powietrza do gaźnika? Sprawdź dobrze, bo wydaję mi się że miał jeszcze z,,piątki". Malowanie dość przesadzone, zbyt poszalałeś z przebarwieniami, a maski, no cóż nie zawsze lepiej wyglądają, szczególnie jeśli są błędne lub niechlujnie namalowane. Model rozczarowuje, tym bardziej że poprzednio byłem pod wrażeniem Twojego ,,Antka". Moim zdaniem to po prostu w tym wypadku sprawdziło się przysłowie ,,co za dużo to niezdrowo".

Link to comment
Share on other sites

Model podoba mi się, brudzenie tak jak dla mnie jest ok ,może dlatego ze lubię takie kocmołuchy oprócz "baboli które sam wymieniłeś dodam brak lusterka, niewłaściwe kołpaki kół i za bardzo błyszczący kołpak śmigła.Ja powycinałbym jeszcze powierzchnie sterowe i otworzył klapy. Ale ogólnie jak dla mnie model udany.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo "malowniczy" - w Twoim stylu. Podobają mi się poprawki, które wprowadziłeś żeby upodobnić go do oryginału (bąble uzbrojenia), ale trochę jednak zbrakło. Podobają mi się od strony technicznej okopcenia, zaolejenia i mikroodpryski farby (możesz napisać coś o technice wykonania?), te duże obdarcia w rejonie pokryw uzbrojenia dużo mniej. Według mnie trochę jednak z efektami przesadziłeś. Nie podoba mi się nieudane rozjaśnienia kolorów bazowych - plamy na środkach paneli zbyt intensywnie odcinają się od koloru bazowego - rzucają się w oczy przejścia. Całość miła dla oka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.