Skocz do zawartości

Spitfire Mk. IX c PFT - ICM - 1:48


Timi

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny nudny Spitfire

Model to ICM plus Part oraz wydechy QB i lufy RB model. Oznaczenia malowane z masek.

Malowany standardowo Gunze, tylko na spodzie Tamiya i werniks Vallejo.

Jest to kolejny eksperymentalny twór, eksperymentalny ponieważ po raz pierwszy malowałem oznaczenia za pomocą masek. Dodatkowo samemu te maski projektowałem, a wycięte zostały przy pomocy LukasHS. Jak widać na załączonych fotogramach dałem ciała z rozmieszczeniem oznaczeń na kadłubie... wyszło najładniej mówiąc źle... pierwsze koty za płoty na przyszłość będzie lepiej.

Zapomniałem dodać też czerwone kwadraciki w miejscu wylotów KMów, ale to kiedyś nakleję jakąś kalkę

Z błędów mogę dodać jeszcze że nie te lufy wlepiłem oraz powinienem zlikwidować zagłówek. Dowiedziałem się o tym nieco po fakcie, a że ja z takimi błędami mogę żyć to zostaje tak jak jest.

 

Kilka zdjęć.

 

IMG_8741.jpg

 

IMG_8743.jpg

 

IMG_8744.jpg

 

IMG_8736.jpg

 

IMG_8737.jpg

 

IMG_8730.jpg

 

IMG_8740.jpg

 

IMG_8739.jpg

 

IMG_8732.jpg

 

Myślę że tyle zdjęć pozwoli wam na ocenę modelu.

Jeżeli komuś mało zapraszam na mój blog (w sumie nic z tego nie mam, a zamieszczenie 40 zdjęć na forum mogłoby zdenerwować ludzi z wolniejszymi łączami)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timi, a czy ten Spit nie powinien mieć mały chwyt powietrza do gaźnika? Sprawdź dobrze, bo wydaję mi się że miał jeszcze z,,piątki". Malowanie dość przesadzone, zbyt poszalałeś z przebarwieniami, a maski, no cóż nie zawsze lepiej wyglądają, szczególnie jeśli są błędne lub niechlujnie namalowane. Model rozczarowuje, tym bardziej że poprzednio byłem pod wrażeniem Twojego ,,Antka". Moim zdaniem to po prostu w tym wypadku sprawdziło się przysłowie ,,co za dużo to niezdrowo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model podoba mi się, brudzenie tak jak dla mnie jest ok ,może dlatego ze lubię takie kocmołuchy oprócz "baboli które sam wymieniłeś dodam brak lusterka, niewłaściwe kołpaki kół i za bardzo błyszczący kołpak śmigła.Ja powycinałbym jeszcze powierzchnie sterowe i otworzył klapy. Ale ogólnie jak dla mnie model udany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo "malowniczy" - w Twoim stylu. Podobają mi się poprawki, które wprowadziłeś żeby upodobnić go do oryginału (bąble uzbrojenia), ale trochę jednak zbrakło. Podobają mi się od strony technicznej okopcenia, zaolejenia i mikroodpryski farby (możesz napisać coś o technice wykonania?), te duże obdarcia w rejonie pokryw uzbrojenia dużo mniej. Według mnie trochę jednak z efektami przesadziłeś. Nie podoba mi się nieudane rozjaśnienia kolorów bazowych - plamy na środkach paneli zbyt intensywnie odcinają się od koloru bazowego - rzucają się w oczy przejścia. Całość miła dla oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.