Skocz do zawartości

Wielka Wojna - Whipet Emhar 1/35


Adrianowro

Rekomendowane odpowiedzi

Fajne te odlewy. Możesz dowiedzieć sie skąd? Trochę bym jeszcze pokombinował z rozjasnieniem płyt na czołgu zanim jeszcze nie dałeś washa. Widzę że coś robiłeś, choć pewnie zdjęcia tego nie ukazują. Malowanie gratów intersujące - szczególnie podobają mi się te drewniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Aha , nie to w sumie zrobiłem podobnie - może faktycznie foty nie oddają w pełni tego efektu ale starałems ię gorę bardziej jasna zostawić.

Jeszcze luknę i jak coś to pogłębię ten efekt niech porządnie wyschnie ta warstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spiesz się. Tak jak mówisz lepiej dać jeden dzień więcej na wyschnięcie, niż na szybko wszystko zniszczyć. Myslę że rozjaśnienia przy jednolitym kolorze kamo nadają lepszy wygląd jego bryle. Górę widziałem jasną już wcześniej - szczególnie na ostatniej fotce czołgu. Dlatego właśnie miałem nieco wątpliwości czy to aby nie foty kłamią. Idzie ci super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor kombinowany - od jakiegoś czasu daje kolory zbliżone - nie ma sensu bawić się w dokładną numerację farb - skoro i tak filtry i inne płukanki robią swoje i to co było na początku nie ma się jak do finału ;)

Maska będzie podobna tak jak tutaj ( przynajmniej takie są założenia)

http://www.amv-lilliput.org/modelli/mezzi/lunardi/whippet/05.jpg

 

Gąsienice w tym pudle okropne - jest piękna żywica ale pewnie droższa nisz sam model :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli kształtuje się oprawa scenki

Powoli nakładam ziemię - figurka niemca bedzie bardziej widoczna - ziemia się na nią posypała ale nie jest na kleju

Jak zagruntuje to dołoże reszte bambetli itd.

Jak widać walcze z czołgiem - tym razem zaszalałemz białym i musze poprawić

 

DSC02276.jpg

DSC02277.jpg

DSC02278.jpg

DSC02279.jpg

DSC02280.jpg

DSC02281.jpg

DSC02282.jpg

DSC02283.jpg

DSC02284.jpg

DSC02285.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę upierdliwy, ale ta ziemia to chyba jedna z najlepszych na forum. Mógłbyś opisać jak to robisz? Z czym mieszasz gips, jakieś pigmenty - coś jak krok po kroku. No nie mogę sie napatrzeć, tak realnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko

Ziemia to jak pisałem ziemia z doniczki z kwiatkiem - ale równie dobrze można wykorzystac taką świeżą z worka ( tylko bez żadnych dodatków)

Czasami trzeba usunać kulki styropianowe ( ????)

Zaletą jest to że są róznej wielkosci grudy już na wstępie co daje efekt takiego zrytego pola

Dodaje kamyczki - np. takie jak do podkładów z kolejkach ( z umiarem)

Do tego gips ale nie za dużo ma być dodatkiem wiążącym + odrobina drobnego piasku

Smaruje powierzchnie wikolem i sypie grubo - jak wyschnie to układam jak ma być.

Nie usuwam nadmiaru tylko albo rozcięczonym wikolem albo unigrunetm zapuszczam ( np pipetą albo pedzlem) miejsce koło miejsca gips i wikol wiąże i mamy zryte pole -ziemie

Teraz można pomalować , pigmentować itp.

 

Chyba tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko coś mu tam jeszcze zapuszcze z zacieków

Kalki miał fatalne :/

Pomimo kładzenia na błyszczącym lakierze i innych specyfikach odznaczają się jak się człowiek dobrze przyjrzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, a to(błoto) z czego?

Wkomponowałem dzisiaj pojazd w podłoże ( będę miał znowu stracha że odpadnie jak pójdzie na sprzedaż )

Dokończyłem również workowanie przeciw-położnej ściany okopu.

Połatałem ziemią luki w dechach.

DSC02297.jpg

DSC02297.jpg

DSC02298.jpg

DSC02299.jpg

DSC02300.jpg

DSC02301.jpg

DSC02303.jpg

DSC02305.jpg

DSC02306.jpg

DSC02304.jpg

 

I na koniec pan czaszka czeka na hełm+od piaszczenie facjaty

DSC02304-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model świetny i nie to że coś tylko tak się pytam czy to błoto nie powinno być też na gorze(nie wiem może nie jest skończone) bo też lubię temat WWI i mam w planach zrobić niejeden czołg z tego okresu i właśnie mnie zastanawiało jak to błoto powinno być dobrze i realistycznie rozmieszczone, bo chyba z gonsiennic na górze tez to błoto bryzgało, ale nie wiem...

Jeszcze raz cała diorama po prostu super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, błoto nie skończone ale nie przewiduje umazania go po same pachy , raczej na pobawieniu się kolorystyką i szczegółami.

Beczka nie ma jeszcze pomalowanych obręczy bo po prostu nie miałem farbki z serii valejlo na stanie.

Zresztą zostało kilka innych szczegółów do pomalowania - musze tą zasłonę przed wejsciem do ziemianki założyć, poprawić sznurki na wydechach

Figury bedą

Chciałbym wykorzystać

14845.jpg

A dokładnie kolesi w chełmach - klęczacy spoglądął by na okop i szczury a ten mniej pochylony szedł by trochę z tyłu

Maluje tez niemieckie granaty , porzuconą budkę dla gołębi pocztowych i szkielet gołębia zeżartego przez szczury

Same szczury też muszę kupić

!BY1GS0Q!Wk~$(KGrHgoH-CgEjlLl5Z,dBKjqF!Kjkg~~_35.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.