Skocz do zawartości

RapToWny


RapToWny

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Zakładam jeden temat żeby nie było śmietnika. Od pewnego czasu mam na warsztacie bme e36 coup 1/24 bburago (te z poszerzeniami) i golfa V gti 1/24 speedy (chyba).

 

 

1.Zmiany jakie chce wprowadzić w Bmw (bedzie to driftowóz):

-klatka w środku

-wybebeszone wnętrze

-nowe felgi (już mam)

-nowy kolor

-przeróbki przy silniku (filtr, ic, turobospreżarka

-nowy fotel (tez już mam)

Fotki tego co już zrobiłem::

p1000309o.jpg

p1000310x.jpg

p1000313t.jpg

A takie będzie malowanie:

bmwjs.th.jpg

 

 

2.Zmiany jakie chcę wprowadzić w golfie;

-czarna maska, dach i pasy od świateł do lusterek

- naprawa urwanego koła

-car audio w bagażniku

-ekrany na zagłówkach

-silnik, filtr, ic, turbosprężarka

Fotki tego co już zrobiłem:

p1000307yv.jpg

 

A takie będzie malowanie:

volkswagengolfvgtiv5001.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne projekty. Widzę słabość do czarno-białego schematu kolorystycznego

 

Czy można wiedzieć, jakich narzędzi używasz to wycinania elementów metalowej karoserii?

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie było, podwozie, silnik i wnętrze jest plastikowe...

Model w 50% jest plastikowy a w drugich 50% metalowy, niektórzy używają blaszek do modelu które stanowią znaczną jego część, inni większość odlewają z żywicy... O ile mi się wydaje te materiały nie są plastikiem...

Ja z przyjemnością bym popatrzył na tą relację bo sam mam kilka modeli Bburago, chociaż fakt, fotki nie są najlepsze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu126, po części masz rację, ale taki model jest uważany za metalowy. Jeśli mamy forum modelarstwa plastikowego, to mówmy o modelach plastikowych (a elementy fototrawione, czy żywica to w większości przypadków stanowi ułamek modelu, a nie całą budę). Moim zdaniem, jak damy przyzwolenie na takie tematy nie związane z forum, to niedługo zaczną się warsztaty z remontów pralek (w końcu też metalowe, a i silnik jak samochody mają ).

 

Żeby nie było sporów, jak kolega chce sobie warsztat prowadzić, to niech się przeniesie z tym bmw na inne forum, np. amtk, a tu powróci z modelem plastikowym

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie że trochę wtrącę się.

Nie rozumiem głównego powodu tej nagonki, widać że nie wychlacie specjalnie nosa ze swojego świata 'cywilnego modelarstwa'.

Krzychu126, po części masz rację, ale taki model jest uważany za metalowy. Jeśli mamy forum modelarstwa plastikowego, to mówmy o modelach plastikowych (a elementy fototrawione, czy żywica to w większości przypadków stanowi ułamek modelu, a nie całą budę).

Ten argument jest do bani, są modele na forum które nie mają w sobie krzty plastiku, choćby żywiczno-blaszkowe zestawy, mamy parę takich na forum, szczególnie w dziale militarnym, a nawet niedawno zamieściłem galerię w dziale cywilnym z modelami lokomotyw które miały w sobie więcej krzemu niż plastiku, głównie metal i żywica, wtedy jakoś nikt nie wyskoczył z tak genialnym pomysłem nadinterpretacji tematyki forum.

Tu chodzi o modelarstwo redukcyjne, wkład pracy jest ważny, a nie tylko sklejanie gotowych zestawów, materiał ma drugorzędne znaczenie, sam też raz użyłem metalowego samochodu na dioramie z (o zgrozo żywicznym pojazdem), niby poza profilem forum ale jakoś nikt na to jeszcze nie wpadł.

Zachęcam do większego otwarcia umysłów.

 

Co do zdjęć to prawda, są do niczego, na tym się skupcie, to można poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sie wychylic.

 

Rozumiem zmartwienie precedensem oraz ryzykiem braku konsekwencji - skoro godzimy sie na uczestnictwo w forum, podpisujemy elektronicznie zasady, ze bedziemy pisac o modelach plastikowych. Tym niemniej, istnieje szereg wyjatkow od tych regul - na przyklad podpisywalem, ze nie bede dyskutowal o kwestiach wyzszosci rasy czy tematyce komunistycznej czy nazistowskiej, a widze, ze niejeden mlodszy (czy tylko?) uzytkownik pozwala sobie na publikacje (tak tak - post na forum to publikacja) tresci, ktore sa zagrozone sankcjami karnymi wedlug polskiego prawa. I jakos takie tematy przechodza, choc niezaleznie czy teoria rasowa jest sluszna czy nie, podpisalismy zobowiazanie przy rejestracji, ze nie bedziemy o tym dyskutowac.

 

Ten temat uwazam za wartosciowy, bo interesuje mnie obrobka metalowych pojazdow. W skali 1:72 jedyne znosne jakosciowo modele redukcyjne pojazdow cywilnych sa wlasnie metalowe (Hongwell) - ale tez trzeba je poprzerabiac.

 

Zatem apeluje o pozostawienie watku.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - zapraszam na amtk - zobaczycie jaki burdel zrobiły modele metalowe z tamtego forum, jako jego użytkownik nie chce by stało się to samo tutaj.

Może autor wątku wytłumaczy nam łaskawie czemu koledzy z amtk wywalili jego wątek do kosza ??

Dla mnie kolega olewa prośby o lepsze foto, nie czyta regulaminu i normalnie kpi sobie z reszty użytkowników forum.

 

Są fora gdzie toleruje sie metalowe modele - jak ktoś chce popatrzeć - odsyłam do takich miejsc.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywalili ale przywrócą bo te zdjęcia są okropne, ale już zamieniłem.. Tutaj z metalu jest tylko buda . A tu lepsze fotki podłogi na ukończeniu:

p1000332h.jpg

 

p1000330k.jpg

 

 

P.S Admini jakoś nic nie mają do tematu. Jakby mnieli to by zamknęli. Nie chcecie nie czytajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przejmuj się negatywnymi komentarzami, faktycznie karoseria jest metalowa, ale reszta jak widać polistyren wiele osób z drutu miedzianego robi przecież przewody

Bałagan robią osoby wypowiadające się nie na temat

Faktycznie, twoje zdjęcia są ciemne ;/

Ps: więcej jak będziesz mieć sraczkę, tym szczegółem nie musisz się dzielić na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.