Skocz do zawartości

ADMIRAL GRAF SPEE 1/350 ACADEMY


r.kalkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo pomocna w budowie jest trzyczęściowa monografia typu DEUTSCHLAND wydawnictwa AJ-PRESS. Chyba jest jeszcze do nabycia tu i ówdzie. Przy budowie korzystam też z instrukcji wycinanki GPM. Są tam bardzo przejrzyste rysunki w 3-D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex304 ja mam w zamyśle zrobić sobie kolekcje pancerników niemieckich, po jednym z klasy.

W między czasie jeszcze dłubię przy MUSASHI TAMKI 1:350 ale to nie jest to, bardziej go traktuje jako przerywnik w budowie GRAF SPEE.

No wiesz

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex304 ja mam w zamyśle zrobić sobie kolekcje pancerników niemieckich, po jednym z klasy.

W między czasie jeszcze dłubię przy MUSASHI TAMKI 1:350 ale to nie jest to, bardziej go traktuje jako przerywnik w budowie GRAF SPEE.

No wiesz

...

 

A gdzie w takim razie relacja z tego Musashi. Żarty sobie robisz.

 

Zdjęcia świetne, na wszystkich widać gładki pancerz na wieżach artylerii głównej

Michał15, ten zaznaczony przez ciebie "okap" to po prostu poręcz

 

Fajnie że się zdjęcia podobały. A trochę jeszcze ich mam.

Bardzo pomocna w budowie jest trzyczęściowa monografia typu DEUTSCHLAND wydawnictwa AJ-PRESS. Chyba jest jeszcze do nabycia tu i ówdzie. Przy budowie korzystam też z instrukcji wycinanki GPM. Są tam bardzo przejrzyste rysunki w 3-D.

 

Ja korzystam z publikacji magazynu "Okręty wojenne"-wydanie specjalne.

 

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie w takim razie relacja z tego Musashi. Żarty sobie robisz.

Dziś dowiedziałem się o strajku niemieckich stoczniowców, kryzys dosięgnął GRAF SPEE :(

Ale za to mali przyjaciele z kraju kwitnącej wiśni, powiedzieli że nie straszne im są zawirowania na giełdach światowych będą pracować nad pancernikiem nr. 2

 

To też niebawem wkrótce powstanie relacja z poczynań w stoczni Nagasaki.

 

Michał, może podać mi dokładne namiary na tą publikację, jestem w posiadaniu monografii morskich no i według tego co pokazują zdjęcia i rysunki to drabinki przylegają a bynajmniej przy tej skali jeśli nawet nie przylegają to nie było by to widoczne.

 

Wallace, jestem obserwatorem na twojej budowie i szczerze mówiąc jestem pod wielkim wrażeniem.

wzoruję się na tobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, może podać mi dokładne namiary na tą publikację, jestem w posiadaniu monografii morskich no i według tego co pokazują zdjęcia i rysunki to drabinki przylegają a bynajmniej przy tej skali jeśli nawet nie przylegają to nie było by to widoczne.

 

Oczywiście już podaję namiary. Monografię możesz kupić na stronie

Okręty Wojenne. Znajdź katalog i wybierz "OW": numer specjalny.

Nie podaję linka bo nie potrafię go wstawić. Sorry. Myślę że znajdziesz to czego szukasz.

 

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też niebawem wkrótce powstanie relacja z poczynań w stoczni Nagasaki.
Nie ma co zwlekać - im szybciej wrzucisz relację, tym większa korzyść dla Ciebie (czytaj: pomoc przy tworzeniu modelu)

...

Wallace, jestem obserwatorem na twojej budowie i szczerze mówiąc jestem pod wielkim wrażeniem.

wzoruję się na tobie

spadłem z krzesła (podejrzewam, że brać modelarska również).

Po pierwsze: cierpię na permanentny brak czasu.

Po drugie: jestem w powijakach i sam sobie utrudniłem prace dodając wierniejsze "detale i przeróbki".

A po trzecie: a po trzecie może w nocy wrzucę jakieś foto poglądowe (nic wielkiego ale zawsze) - odpowiem też na Twoje pytania, bo widziałem że coś pisałeś

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam wszystkich.

Wczoraj zostałem obdarowany właśnie tym modelem, więc z uwagą będę obserwował i próbował podejść do swojego. Od kilku lat warsztat u mnie był na "stand by", ale czas się wziąć do roboty. Obserwuje, kibicuje i ... uczę się Pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni poważny model skleiłem, gdy nowością był Windows 95 Wtedy nikt nie słyszał o forum modelarskim, a już szczególnie o preshadingu, washu, elementach fototrawionych itd. Chce się pobawić właśnie z tymi rzeczami na Grafie - jak obserwuje, co obecni na forum koledzy wyczyniają to sam postanowiłem spróbować. Przejrzałem fajne poradniki Reggy-iego na YT i w Modelarstwie Okrętowym. Zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.