Jump to content

F-4U 5-N Corsair 1/72 Italeri


Recommended Posts

Witam, przede wszystkim chcę podziękować że mogłem wziąć udział w mini projekcie. Na model wybrałem firmę Italeri zestaw z farbami. Jako model bez zarzutów czyli to co zwykle dostajemy od tej firmy. Natomiast farby to porażka żeby pokryły model musiałem malować 3 warstwy, po nałorzeniu sidoluxu było widać wielkie ślady pędzla. Za radą kolegi Mosesa zakupiłem zmywacz Wamodu i pozbyłem się kłopotu. Ponownie model został pomalowany tylko lepszą farbą Vallejo. Kalki układały siębardzo dobrze. Co do modelu jestem zadowolony wiem żę nie jest idealny i trochę mu brakuję ale się uczę i z każdym modelem widać postępy. W przyszłości być możę zakupię aerograf jak i zrobię inną wersję tego samolotu.

img1064y.jpg

img1065k.jpg

img1068bz.jpg

Link to post
Share on other sites

Miło zobaczyć kolejnego Corsaira wykonanego w mini projekcie.

 

Model trudno dokładnie ocenić, bo pokazujesz tylko 3 fotki, ale wygląda znacznie lepiej niż po pierwszym malowaniu! Choć niestety nadal mu jeszcze sporo brakuje do doskonałości. Jednolite, błyszczące malowanie jest bardzo trudne do estetycznego wykonania pędzlem, poza tym nawet jak się maluje aero to takie malowanie bezlitośnie uwidacznia wszystkie uchybienia, jak np nierówności powierzchni, żle obrobione szpachlowanie. Warto o tym pamiętać.

 

Życzę powodzenia przy kolejnych modelach, z każdym wykonanym efekt powinien być lepszy.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Bardzo fajnie, że zdecydowałeś się właśnie na tę nocną wersję Corsaira. Mam jakiś taki sentyment do tych maszyn

 

Model wygląda lepiej od poprzednich Twoich prac, ale niestety nadal widać pewien pośpiech, a przez to niechlujność wykonania. Kolega Banny wspominał już o błędach na powierzchni, więc nie ma co się powtarzać. Mam tylko jedną radę: Musisz poćwiczyć szpachlowanie. Wiem, wiem nie jest to może najłatwiejsza sztuka (sam do tej pory nie raz borykam się ze szpachlowaniem jednego miejsca po kilka razy), ale jest nieodzowna, zwłaszcza w takich zestawach jak ta Italerka. Widoczne są karygodne szpary i nierówności, które dość mocno szpecą.

 

To za co muszę Cię pochwalić to kalkomanie, które pomimo, drobnych wyjątków wyglądają znacznie lepiej niż w poprzednich Twoich pracach. Jesteś na dobrej drodze.

 

Powodzenia w kolejnych projektach!

 

Pozdrawiam

Kornik

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.