Skocz do zawartości

Ford F-150 SVT Lightning - Revell 1:25


Tommi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów i koleżanki

 

Rozpocząłem budowę kolejnego Ford'a, a z racji tego iż nie było takiego modelu na forum, a kiedyś dawno przy prezentacji innej F-150 dostałem za nie manie relacji, to teraz będzie

 

Zgodnie z tematem budujemy takie cuś:

p11108291.th.jpg

Plan zakłada zbudować go ładnie, czysto, itd... nie przewiduję jakichś wielkich modyfikacji, choć jeśli macie jakieś pomysły pisać i coś zadziałamy na razie ładna seria wprost z salonu.

 

Jak pisałem prace już się rozpoczęły, a wiec:

silnik p11107901.th.jpg chłodnica p11107911.th.jpg zawieszenie p11107981.th.jpg oraz rama itd p11107991.th.jpg

 

zostały odmalowane.

 

Może nie ma za bardzo czego komentować, ale wszelkie komentarze mile widziane

 

ooo i jest pierwszy mod, zanim wysłałem post, wymyśliłem zmianę końcówek wydechu na metalowe, ino potrzebna rurka fi 3,5mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny model naprawdę ;)

 

Nie wiesz przypadkiem czy możno go gdzieś jeszcze dostać w tej wersji?

Bo własnie szukam już od kilku miesięcy i u nas nie ma, na ebay są ale ceny za wysyłkę kosmiczne,

a własnie tą wersję potrzebuję, może być nawet wrak byle kompletny. Wiem że bburago też miało takie cuś,

ale ślad po nim zaginął...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 2 czy 3 sztuki już jakieś pół roku temu, a może jeszcze dalej.

Wydaje mi się że dwa miesiące temu widziałem go, chyba słabo szukałeś wisiał długo na alledrogo, lecz teraz go nie ma i nie wiem czemu bo koleś na pewno go nie sprzedał. Jak znajdę do niego kontakt w czeluściach poczty to Ci podeślę.

 

ps. Wydech zrobiony, foty jutro bo dziś już późno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem wersje z tego roku wychodziły w trzech kolorach, najczęsciej występował czerwony, pozostałe dwa to biały i czarny, choć późniejsze wersje wychodziły jeszcze w srebrnym i niebieskim to ja wybrałem czerwony, co prawda jest to sprawa dyskusyjna zanim nie zaczne malować kasty, ale właśnie czerwony podoba mi się najbadrziej chyba

 

Jeszcze macie szanse przekonać mnie do innego

 

A teraz obiecane foty wydechu:

oryginał p11108161.th.jpg

a oto co zdziałałem p11108201.th.jpg wykorzystany materiał to rurka o średnicy ok fi3,9mm pochodząca z rozbiórki sprzętu RTV

przymiarka p11108241.th.jpg i efekt końcowy p11108261.th.jpg choć w sumie jaki on końcowy skoro ramy i budy nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się zapowiada...

 

Prosty do zrobienia/poprawienia fabryki patent z końcówkami wydechu znacznie podniesie efekt końcowy - lubię takie przeróbki - fajnie, że ich podejmujesz.

 

A kolor...? Tylko czarny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chłopacy a czerwony taki ładny

więc na pierwszym nadal czerwony, dalej niebieski i biały, choć wybór niebieskiego zmusza do kolejnego modu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj tam, Aj tam no może i nie jest zły, lecz nie jest w stanie pokonać czerwonego

a tak w ogóle to chciałbym któryś z seryjnych lakierów, a pomarańczki tam brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Podwozie poskładane wszystko malowane humbrolami; rama - 11, elementy zawieszenia - 56, zbiornik paliwa - 21, koło zapasowe - 85,

p11200071p.th.jpg p11200171.th.jpg

mały rzut na kółeczka; felgi humbrol 27002 + gloss

p11200121.th.jpg p11200131.th.jpg

i trochę silnika;

p11200141.th.jpg p11200151.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.