Skocz do zawartości

Die Schlacht um Danzig 1945


Michał96

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć to ja Michał. Chciałbym zaprezentować wam moją najnowszą dioramę przedstawiającą czołg ciężki Tiger II od dragona w skali 1:35. Model posiada magic tracki, metalową lufę, grille oraz gratis 8 figurek spadochroniarzy niemieckich. Dioramę zrobiłem od podstaw używając gipsu, regipsów, plasteliny, wykałaczek i tektury. Chciałym podziękować koledze Bartkowi za pomalowanie go areografem, którego niestety nie posiadam . Strasznie mnie zmęczył ten projekt-szczególnie okrągła podstawka . Na pytania chętnie odpowiem. A oto galeria:

 

Zdjęcia słabe, częściowo przez zmnieniającą się ciągle pogode

 

 

jhmx.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

img0291nf.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

img0293vw.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

img0295xu.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

img0298bo.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

img0300qk.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

43524334.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

ggfh.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

24396462.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ładnie ci to wyszło. Fajny miałeś pomysł na podstawkę - "mur" z cegieł.

Przyczepić się mogę tylko do ostatniego zdjęcia. "Rzeczywisty" fragment ściany rzuca cień na zdjęcie, a znak na dach innego budynku. Poza tym budynki na zdjęciu są jakby "za blisko" dioramy. Trochę to nienaturalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, zdjęcia robiłem na szybko i niedokładnie dopasowałem tła, spróbuje to później poprawić.

Cloner16-to miało być coś w rodzaju zachęty napisanej przez cywilów lub partyzantów dla wojsk polskich walczących u boku ZSRR lub coś podobnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki szacun. Dla mnie Bomba

Dzięki Męczyłem się nad nią 1,5 miesiąca, oczywiście z przerwami itp.

 

Cloner16-już nie przesadzajmy, czepiasz się teraz o szczegóły, skąd wiesz, że w całym Gdańsku nie było takiego kawałka ściany, tylko sam gruz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cloner16-już nie przesadzajmy, czepiasz się teraz o szczegóły, skąd wiesz, że w całym Gdańsku nie było takiego kawałka ściany, tylko sam gruz

Ściana była tylko namalować nie miał kto ,a jeśli nawet to musiałby być to Gortat. a tak poza tym to może być w kwestii artystycznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Abstra:bip:ąc od napisu, Twój projekt bardzo mi się podoba. Scenka nie jest duża, ale bardzo efektowna. Sam Tiger II całkiem fajny, choć chyba trochę za bardzo obity.

 

Gratuluję i pozdrawiam!

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napis jak najbardziej pasuje, ludzie tam żyli itp, nie słuchaj co mówią. Warszawa wyglądała nie lepiej, lub totalnie zniszczony Stalingrad, a ludzie tam żyli. Tak więc nie zwracaj uwagi że czepiają się napisu. Po prostu zazdroszczą Ci Świetnie wykonanej Dioramki i pomysłu no przynajmniej ja zazdroszczę

 

Ps. że tak zapytam, co kolejnego będziesz robił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

92c3f8ec57db21bamed.jpg

śmiem powątpiewać czy byłby tam ktokolwiek kto mógłby to napisać

 

Do takiego stanu to Gdańsk został doprowadzony nie w wyniku obrony miasta przez Niemców ale przez zwycięską Armię Czerwoną, która to w jednym z pierwszych na swojej drodze większych miast 100% niemieckich (w swoim mniemaniu) zaczęła poszukiwać ukrytych skarbów, złota, kosztowności itd. oraz kobiet (najlepiej młodych, ale nie była wybredna).

Znane są obecnie zdjęcia (bo przez 40 lat były skrzętnie eliminowane/ukrywane przez cenzurę) z samego wkroczenia Rosjan do miasta na których np. ul Długa (Długi Targ) jest bez porównania lepiej zachowana (na prezentowanym zdjęciu znajduje się ona tuż za prawym dolnym narożnikiem).

 

Z drugiej strony też nie wiem kto w Gdańsku na początku 1945 mógłby zrobić taki napis na murze.

(sądząc z wysokości na jakiej się znajduje to musiał to być załogant z innego tygrysa )

 

 

Co do samego modelu, to Tygrysy Królewskie broniące Gdańska i okolic w 1945 były raczej w jednolitym malowaniu i nie nosiły oznaczeń - takie przynajmniej opinie czytałem i tak to wygląda to na zdjęciach na które natrafiłem.

 

Tygrys fajnie pomalowany, a i scenka super.

Jedynie co mnie razi to czołg jest zbyt obdrapany i obtłuczony. Nie lubię takich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napis zrobiła moja Babcia, którą podsadził mój Dziadek A tak na poważnie, o co wam chodzi z tym napisem? Można podać milion wytłumaczeń jak został namalowany, i drugi milion przez kogo i dlaczego. A teksty że w tym roku to raczej nie możliwe, to mnie rozwaliły na drobne. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napis zrobiła moja Babcia, którą podsadził mój Dziadek A tak na poważnie, o co wam chodzi z tym napisem? Można podać milion wytłumaczeń jak został namalowany, i drugi milion przez kogo i dlaczego. A teksty że w tym roku to raczej nie możliwe, to mnie rozwaliły na drobne. Pozdrawiam

Oczywiście, że można. Tylko ani jednego rozsądnego.

Straciliśmy kol.dr.watson .

Rozwaliło go na drobne, szkoda fajny chłop z niego był .

A tak na poważnie, możesz podać co lub kto walczył i wypisywał takie hasła na wysokości I piętra?

Jeżeli już jakiś napis to typu : Danzig kämpft!

 

Michał96 jeżeli następnym razem zechcesz zaprezentować na dioramie jakiś "kontrowersyjny" element najlepiej podeprzyj się zdjęciem. Wtedy jest wszystko jasne ( raczej czarno-białe)

Pozdrawiam kapral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.