Skocz do zawartości

Z-25 czyli "Narvik" od Trumpka (1/350)


Macisso

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Walki z Bismarckiem dobiegły końca, zatem czas powoli dłubać dalej. Na warsztat trafił Z-25. Okręt znacznie mniejszy i mam nadzieję ukończyć go nieco szybciej niż poprzednika

Prace ruszyły dnia dzisiejszego, ale na fotki proszę poczekać do jutra.

Dziś natomiast chcę poprosić o pomoc Szanownych kolegów w zebraniu dokumentacji na temat tego okrętu. Model będę się starał waloryzować dość pokaźną ilością części fototrawionych jaka mi została z zestawów do "B". Niestety o ile do "B" mogłem wyszperać sporą ilość zdjęć, tak do Z-tki nie mam prawie nic. Jeśli ktoś wie gdzie mogę takowe znaleźć to proszę o

Z góry dziękuję

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz przeszukać stronę bo jakoś nie udaje mi się wkleić bezpośredniego linka. Z tego co słyszałem Z-ka Z-ce nie do końca była równa wiec traktuj to ogólnikowo

Bardzo dziękuję. Co prawda cyrulica mnie przeraża, ale postaram się jakoś przez to przebrnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za tak liczne odzewy w sprawie dokumentacji. Każda pomoc się przyda

Zachęcam do wyławiania wszelkich baboli jakie niewątpliwie będę czynił w trakcie prac nad okrętem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam do wyławiania wszelkich baboli jakie niewątpliwie będę czynił w trakcie prac nad okrętem

Możliwe, że będziesz żałował tych słów ...ale dasz radę

 

 

 

Powodzonka życzę i czekam na focie

 

Pozdrawiam

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę fajnie że kolejny model na warsztacie. Niestety nie posiadam żadnej dokumentacji do "Narwika" ale ma dokładną do "Leberecht Mass". Jest to wcześniejszy typ który w budowie ma sporo podobieństw. A w ogóle to jam mam zbudowanego "Narwika" tylko że w 1:400. Tak czy inaczej siedzę w pierwszym rzędzie (jeśli jest w nim jeszcze miejsce )

 

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja rzesz... czy Twoja stocznia ma rządowe zamówienie?
Maciek wpadł w cug. Sam tak miałem - swego czasu miałem serię 4 OP w miesiąc (1 tydzień = 1 model). Oby zapał mu nie siadł

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na warsztat trafił Z-25. Okręt znacznie mniejszy i mam nadzieję ukończyć go nieco szybciej niż poprzednika

 

No to moja będzie śledzić relację i szybkiego wodowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moja będzie śledzić relację i szybkiego wodowania

A dziękować, dziękować.

Prace powoli idą do przodu. Stocznia jednak z kopyta ruszyć nie może póki nie skompletuję dokumentacji zdjęciowej. Na razie dwie fotki coby wątek "goły" nie był.

Komin zwaloryzowany zestawem fototrawionym z pudełka oraz pozostałościami po większym bracie. Zdecydowałem się też przerobić wentylatory na "blaszkowane". Chyba wyjdzie mu na dobre

_DSC0326.jpg

_DSC0325.jpg

 

I tyle..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjemne, ale czy nadmiar C/A nie rzuca się zbytnio w oczy (może to tylko zoom)?

...

No to się zaczyna

ale sam chciałeś:

Zachęcam do wyławiania wszelkich baboli jakie niewątpliwie będę czynił w trakcie prac nad okrętem

 

Tak więc moje 5 groszy... ja wręcz kocham perfekcję i sumienie nie pozwoliło by mi zasnąc, ale... może..

każdy ma jakiegoś bzika kto jest za?

 

 

 

 

 

Pozdrawiam

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam do wyławiania wszelkich baboli jakie niewątpliwie będę czynił w trakcie prac nad okrętem

Nadal podtrzymuję swoje zdanie w tej kwestii

Przyjemne, ale czy nadmiar C/A nie rzuca się zbytnio w oczy (może to tylko zoom)?

...

Miejscami faktycznie mogło by być czyściej.... Jeszcze popracuję nad tym

każdy ma jakiegoś bzika

Grunt żeby był pozytywny (ten bzik ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.