Skocz do zawartości

[IDF] Hughes MD-500 להטוט (Trick) Academy 1/48


Moses

Rekomendowane odpowiedzi

Taki szybki projekcik, prosto z pudła

Hughes MD-500 להטוט (Trick) z dywizjonu "Defender" IDFu. Maszyna w malowaniu z okresu misji w Libanie w latach 80 tych ubiegłego wieku

dscf0960c.jpg

dscf0959c.jpg

dscf0962a.jpg

dscf0957t.jpg

dscf0956r.jpg

dscf0955h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem skopałeś troszkę kolor. Jest zbyt mało musztardowy jak na śmigłowiec IDF. Inna rzecz to to, że górne okienko powinno chyba być zielone a tylne drzwi często były zamalowywane do połowy bo z tego co pamiętam mieściła się tam aparatura.

Niewątpliwie plus za temat. Sam mam ten model w planach i w podobnym malowaniu, ale jeśli porównywałeś wypust Academy z oryginałem wiesz jak dużo w środku trzeba zmienić żeby toć to przypominało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MD-500 do Izraela trafiały pomalowane na brązowo (FS30099) i w takim malowaniu brały udział w działaniach przeciw Syryczykom w Libanie. Dopiero późnie w okolicach lat 90tych otrzymały "musztardowo brązowe" malowanie (FS30145) literę V do szybkiej identyfikacji oraz zamalowane do połowy okno. Więc jest wsio ok Szybki zielone dojdą, na razie eksperymentuje z niekryjącymi lakierami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opierałem się na publikacji "Scale Aircraft Monographs - Camouflage and Markings No.4 - The Israeli Air Force vol.2 - 1967-2001".

Co do przeźroczystej farbki to mam Tamiyę, tylko muszę dojść jak i czym najlepiej rozcieńczyć, i czy koniecznie trzeba malować aero ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny temat i nieźle wykonany model

 

Szkoda, że nie pokusiłeś się o jakieś przebarwienia górnych powierzchni. Po przeanalizowaniu dość sporej ilości zdjęć maszyn IAF można stwierdzić, że maszyny w Izraelu lubią dość szybko płowieć. Ehhh kiedy ja wreszcie mocniej siądę do mojego Yanshufa

 

Gratuluję i pozdrawiam!

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny temat i nieźle wykonany model

 

Dziękuję

 

 

Szkoda, że nie pokusiłeś się o jakieś przebarwienia górnych powierzchni. Po przeanalizowaniu dość sporej ilości zdjęć maszyn IAF można stwierdzić, że maszyny w Izraelu lubią dość szybko płowieć.

 

Ależ nie prawda, pokusiłem się, ale nie wyszło

Próbowałem metodę podpatrzoną w pisemku SM. Na czarny podkład rozcieńczony kolor bazowy, na to rozjaśniony bazowy, nakładany panelami, a na koniec ton dwa jaśniejszy kolor niż bazowy, mocno rozcieńczony. Gdzięś jednak popełniłem błąd, albo za mało rozjaśniłem bazowy, albo za gęsta była ostatnia warstwa. Uważam żę metoda ta jest o niebo lepsza od preshadingu, więc będę starał się ją doskonalić bo fajne efekty można uzyskać

 

 

Ehhh kiedy ja wreszcie mocniej siądę do mojego Yanshufa

Proponuję ASAP

 

Nie to żebym się czepiał,ale w 35 byłby jeszcze fajniejszy

Mam małe mieszkanie, a 35 są duże, jak bym zrobił jeden w 35 to musiałbym konsekwentnie dalej też działać w 35 Dlatego chwilowo poprzestanę na 48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam żę metoda ta jest o niebo lepsza od preshadingu, więc będę starał się ją doskonalić bo fajne efekty można uzyskać

 

Na pewno jest lepsze od preshadingu, choć ten również ma swoje zalety. Przede wszystkim daje możliwość uzyskania naprawdę intensywnego koloru bazowego w miejscach, które by nie wypłowiały. Ja stosuję obie metody naprzemiennie.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna galeria. Może mnie zmotywuje do skończenia mojego izraelskiego Defendera w wersji "Lahatoot" (ta późniejsza musztardowa). Żeby wyszedł w miarę wiernie trzeba sporo dołożyć. Pomijając kolor i zamalowane szyby o których mowa wyżej, wzbogacić trzeba belkę ogonową i przerobić kabiny. Natomiast szybka nad drzwiami z tyłu jest całkowicie zaślepiona.

 

th_a3.jpg th_Obraz149.jpg th_d2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.