Skocz do zawartości

Pz.Kpfw IV ausf G i Panzerhaubitze 2000 oba w skali 1/72.


anderan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

 

To jest mój pierwszy post w tym dziale.Więc witam wszystkich szanownych forumowiczów xD.

Modelarstwem interesuje się nie długo i staram się wykonywać modele najlepiej jak potrafię.

Są to modele jak narazie w skali 1/72 najlepsze na start i rozwijanie umiejętności.

 

Na początek prezentuje dwa pierwsze modele ,jak w temacie.

Proszę o rady, wskazówki.Malowanie emaliami za pomocą pędzelków.

 

Pozdrawiam

 

 

ps.trwaja prace nad Pantera i Tygrysem I oraz II również w 1/72.

 

Pz IV

 

dscf1941oz.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

dscf1942u.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

dscf1943o.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

dscf1946j.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

dscf1945d.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

dscf1947l.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

PzH 2000 (model jest mokry,fotki robione z lampą i to chyba błąd)

 

dscf1950iq.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

dscf1951l.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

dscf1953r.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

dscf1956b.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc jak już wspomniano warstwa farby za gruba. Ponadto kalki się błyszczą, wash na zdjęciu 3 i 4 rozlał się dookoła kalek uwydatniając ich kształt i montaż. Gąska na zdjęciu 4 nie siadła na kole napędowym co próbowałeś zamaskować błotem. Do tego koła drogowe lewitują delikatnie nad gąsienicą. Drugi model definitywnie za bardzo się błyszczy. Co do malowania to też wygląda jakby farby było z a dużo. Po pierwsze napisz troche jak malujesz (wygląda na pędzel), czy stosujesz jakieś płyny do kalek itp. Po drugie jak zawsze w takich przypadkach zapraszam do otwarcia warsztatu, który jest bardzo przydatny szczególnie ze względu na ogrom wiedzy posiadany przez bardziej doświadczonych kolegów (ja niestey do nich sie jeszcze nie zaliczam) oraz do przeglądania forum.

Mam nadzieję, że moje uwagi cię nie zniechęcą do dalszej pracy. Chciałem ci tylko pokazać niektóre elementy na które warto zwrócić uwagę przy następnym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc jak już wspomniano warstwa farby za gruba. Ponadto kalki się błyszczą, wash na zdjęciu 3 i 4 rozlał się dookoła kalek uwydatniając ich kształt i montaż. Gąska na zdjęciu 4 nie siadła na kole napędowym co próbowałeś zamaskować błotem. Do tego koła drogowe lewitują delikatnie nad gąsienicą. Drugi model definitywnie za bardzo się błyszczy. Co do malowania to też wygląda jakby farby było z a dużo. Po pierwsze napisz troche jak malujesz (wygląda na pędzel), czy stosujesz jakieś płyny do kalek itp. Po drugie jak zawsze w takich przypadkach zapraszam do otwarcia warsztatu, który jest bardzo przydatny szczególnie ze względu na ogrom wiedzy posiadany przez bardziej doświadczonych kolegów (ja niestey do nich sie jeszcze nie zaliczam) oraz do przeglądania forum.

Mam nadzieję, że moje uwagi cię nie zniechęcą do dalszej pracy. Chciałem ci tylko pokazać niektóre elementy na które warto zwrócić uwagę przy następnym modelu.

 

 

Dzieki wielkie.Nie Twoje uwagi mnie nie zniechęciły ani nie zniechęcą.Maluje pędzlem ale myślę nad aerografem i w niedalekiej przyszłości kupie.

Ale pierw muszę dopracować technikę klejenia i malowania pędzlem.

 

Pozniej podmienie zdjecia Pzh 2k na mniej błyszczące.

 

 

Pozdrawiam i dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.