Skocz do zawartości

BTR 40 w LWP


unimog

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam zdięć BTR 40 w służbie LWP . Jakie było oznakowanie i kolor . Czy LWP stosowało jakiś kamuflaż na tego typu pojazdach bo kiedyś widziałem w jakiej książce zdięcie BTR 40 w kamo trójbarwnym

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to zdięcie BTRa w łatki to czasem nie jest w tej książce :E.GAJKOWSKI - NA POLIGONIE I NA DEFILADZIE może ktoś ma ją pod ręką i by sprawdził No i może ktoś ma ten numer "Model Fan" o którym napisał "Jarekk"

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Super zdięcia , ciekawe czy istnieją inne zdięcia z tym kamo na tych zdięciach widać że to dwa BTRy . Fajnie by zdobyć tą instrukcję dotyczącą tego malowania (jakie to barwy były?). Jak na razie nikt nie wrzucił żadnych innych zdięć z tymi maszynkami . Ciekawe czy BTRy były na "wycieczce" LWP do Czechosłowacji

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne zdiecia i dość rzadkie. Instrukcje malowania bodajże były gdzieś zamieszczane , albo w prasie modelarskiej albo historycznej.Lekka skleroza nie pamiętam gdzie . Na wycieczce u Pepiczków nie były . Po prostu już nie były na uzbrojeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

farby wg RAL to jakie powinny być

A- kamo:

czarna=9005?

zielona=6014?

żółte-khaki= ?

B- jednolita barwa:

zielony= ? ) 6014?,6003?

I oznakowanie : orzełek + numer - jakiś wzór,wielkość ?

 

widokówka

8451970mas.jpg

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że numery jak i orzeł znajdowały się w takim razie tylko z lewej strony pojazdu? Czy jest jakiś dowód, że tam wogóle były, czy to tylko domysły? Jaka mogła być ich pozycja? Nie wiem co lepsze, strzelać w ciemno, czy wogóle z nich zrezygnować. Co do kolorów, to lepiej kierować się intuicją, tymbardziej, że kolory wyjściowe zmienią się pod wpływem różnych zabiegów malarskich, jak np. filtry, wash itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Big-buba jak byś popatrzył uważniej na górne zdiecie to zobaczylbys kawałek cyfry na boku kadłuba. A jak byś zajrzał do Magnuskiego <>to zobaczylbys dwa rodzaje malowania orłów i jeden pojazd z numerem . A jak by Ci się chciało pogrzebać w innych książkach znalazłbyś co najmniej jeszcze kilka innych zdiec z numerami. To raz, a po drugie numery i godła zawsze malowane były z obu stron . Nie licząc już współczesnych lat gdzie na czołgach skasowano w ogóle szachownice, chociaż jest parę wyjątków ze zachowano na T-72 szachownice ale tylko z lewej strony i to tez ta małą.Nie wiem jak tam z wiedza u pana Gogle , ale z tym to rożnie bywa.Widziałem ładny wzór malowania PT-76 (instrukcja)ale jako żywo nikt nie widział tak pomalowanej ,,petki,,Chociaż T-54 był w takie latki wymalowany.Przynajmniej zachowało się takie zdiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nawet kolega Marek to zdjęcie wklei, nie sądzę żeby był to trójbarwny schemat. Nie wiem jak Tobie kolego Unimog, ale mnie właśnie ten podoba się najbardziej. Przepraszam, że zabieram głos w Twoim wątku, sam ten model będę budował i może jakoś dojdziemy wspólnie do tego, czy ten "PLAMIASTY" BTR oznaczenia posiadał i jakie. Chyba, że ineresują Cię też oznaczenia na jednobarwnych.

 

Pzdr,

 

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Big-buba nie bądź za dowcipny bo się cholernie rozleniwisz. Książki to jednak świetny wynalazek . Teraz poważnie i po kolei .Chodziło mi przede wszystkim o tego beterka z motocyklem.masz racje ze nie jest to trójbarwny kamuflaż , jako eksperymentalny używany był bardzo rzadko , także i zdiecia to rzadkość. . Plamiaki na pewno nie posiadały żadnych oznaczeń. Kolory tego Gaza to według Rala i moich obserwacji to najprędzej 6011 ewentualnie 6013lub6023 Natomiast beterek to 6003. Natomiast co do zdiecia to go na razie nie wrzucę - nie wych0dzi mi to. Zrobie to jak odszukam schematy malowania plamiaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest taki sam jak ta próbka to niestety jest za jasny to jest kolor bardziej współczesny. \Powinien być zdecydowanie ciemniejszy Wedlug mojego RAL-a powinien to być 6005 6004 6003 6014 . Te odcienie zdecydowanie lepiej pasowałyby do rosyjskiej wojennej kolorystyki Sory ale wcześniej dokładnie nie sprawdziłem i Ci przytaknolem, sory mój błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.