Skocz do zawartości

BTR 40 w LWP


unimog

Rekomendowane odpowiedzi

Jest praktycznie identyczny jak na obrazku

Spoko Marek nie ma problemu ,to i tak baza która idzie na czarny podkład a więc od razu troszkę ściemnieje ,dojdą rozjaśnienia przyciemnienia ,lekka modulacja plus filtr ,łosz, rainsy itd także z tego "groszkowego" niewiele zostanie ato ,że jasny to dobrze bo podczas zabiegów w/w szybko ściemnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTR-40-2.jpg

Według opisu, jest to przykład malowania w/g instrukcji z roku 1965.

Kolorystyka kamuflazu byla podobna do tych stosowanych np na plaszczach PZW

http://imageshack.us/f/16/p51100065fd.jpg/

Niestety to nylonowy pokrowiec, bawelniane byly troche inne jak i sama guma. Jak znajde czas to wygrzebie plaszczyk i cykne fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Unimog ten BRDM nie jest Polski . Kamo jest tylko podobne i nic więcej O ile mnie pamięć nie myli to kamo na Polskim BTR-ze było trójkolorowe :Podstawowy to zieleń Rosyjska na to nałożone plamy w kolorze czarnym i jasnozielonym. Prawdopodobnie próbowano tez kamuflaż czerto kolorowy dodając do tego kolor piaskowy. Ale mój informator nie jest tego pewny na sto procent (uplyw latek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos nie spotkałem w polskim nazewnictwie wojskowym pojęcia żółty-khaki Byl tylko khaki produkowany przez Łódzka wytwornie farb i lakierów Do czasu wprowadzenia polskiego khaki podstawowym kolorem była rosyjska zieleń i podobne odcienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu

Kolory to czarny, ciemnozielony i żółty-khaki.

trochę pobawiłem się w zmiany koloru zdięć kolorowych na czarno białe - wiadomo jest to mało wiarygodne , ale orientacyjnie wskazuje na kolory piaskowe/żółte a jeśli na jakieś jasno zielone to coś jak na tym zdięciu

8912817hdx.jpg

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na tym zdięciu nie widzę innego koloru oprócz podstawowego zielonego i na to nałożone nieduże czarne plamy

8926262jva.jpg

Powinieneś go wyłapać.Najblizszy chyba bedzie ta zielen z tego kolorowego BRDM-a
- kolorowy brdm ma trzy kolory :czarny,zielony i piaskowy. I po zmianie zdięcia na cz/b gdy porównamy zdięcia BTRa i BRDMa wychodzi że trzeci kolor na 40 jest piaskowy ,żółty lub bardzo jasny zielony

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób nie dojdziemy do niczego . Tyle ile wiedziałem to przekazałem . Osoby wiedzące więcej już nie żyją inni tez raczej nie pamiętają . Bo to i rzadkie było i raczej eksperymentalne . Tak ze niewielu to widziało a fotografia kolorowa w tych czasach nie była u nas popularna . Jedyne wyjście to MON, ale ta zaskorupiała instytucja raczej nam tego nie wyjaśni i nam nie pomoże. Wez jeszcze pod uwagę sławetną ,,OTW,,- ochronę tajemnicy wojskowej . Większość takich prób bywało tajne łamane przez poufne - przed przeczytaniem spalić.Trza znać realia tamtych czasów. Z reszta w dzisiejszych latach tez bywa nie lepiej > Przykład- bylem latem w swojej jednostce . Chciałem zrobić zdiecia konkretnego egzemplarza WZT-2 Wiesz co mi powiedziano ; żebym przyszedł za dwa tygodnie to mnie dowódca przyjmie na rozmowę, ale i tak nie wyrazi zgody na robienie zdiec . A wiesz jakie było nieoficjalne tłumaczenie- ze się boja bo obok jest prokuratura i żandarmeria.Rece i majtki mi opadają gdy to słyszę. Pojechałem 4o kilometrów dalej i po przedstawieniu się i okazaniu dokumentów niebo i ziemia . Wszelka pomoc . I co ciekawsze ta sama dywizja.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 8 months later...

Odświeżam temat - BTR 40 w LWP

szukam zdięcia z epoki BTR 40 , może ktoś ma w swoich zasobach jakieś zdięcia z czterdziestką , interesują mnie szczególnie sposoby malowania oznaczeń itp

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

szukam w oryginale taką instrukcje : Instrukcja o malowaniu maskującym zasadniczego sprzętu i uzbrojenia wojskowego / Wydawnictwo MON/1967

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.