Skocz do zawartości

Curtiss P-40e Revell 1/72


ShaDow FoX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

To mój pierwszy temat w tym dziale moje pracę można znaleźć jedynie w "Pojazdach wojskowych". Zmiana kategorii spowodowana jest samolotami kartonowymi z MM, które skleiłem dla synka Na pierwszy ogień poszedł tytułowy Curtiss P-40e ze starego Revella. Niestety próby rozdzielenia oszklenia, skończyły się katastrofą, co widać na zdjęciach Kalki strasznie grube i kruche, malowany zważonymi vallejo air, pactra clear matt Nie jestem z niego zadowolony, może lepiej będzie z kolejnym, a będzie to Hurricane mk II c z Academy.

 

img0230bn.jpg

 

img017492.jpg

 

img0260pj.jpg

 

img0254no.jpg

 

img0252qf.jpg

 

img0251fx.jpg

 

img0250kh.jpg

 

img0247fo.jpg

 

img0174ay.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po brudzeniu widać, że Kolega "pancerniak"! Modelik ma jednak swój urok, widać że się starałeś. Do tego otwarta kabinka...

 

To stary model i nadaje się bardziej do wykonania vintage... Washowanie takich wypukłych nitów to nie najlepszy pomysł. Także otwieranie kabin w starych modelach to kiepska idea, bo szkło z reguły jest bardzo grube. Szkoda, że nie wziałeś P-40E/N Academy, efekt byłby znacznie lepszy. Ale Hurricane IIc z Revella jest lepszy merytorycznie niż Academy, także jeśli jeszcze nie kupiłeś to polecam bo i tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dwa zdjęcia bardzo klimatyczne. Jakbyś dał podpisy takie jak w gazetach, to można by pomyśleć, że to fotki prawdziwego zeskanowane z jakiejś gazety tylko tło jakieś dziwne, jak na prawdziwego. Rzeczywiście, pancerniackie nawyki w Tobie siedzą, ale wylecą (może). Model sam w sobie całkiem nieźle się prezentuje.

Ale Hurricane IIc z Revella jest lepszy merytorycznie niż Academy, także jeśli jeszcze nie kupiłeś to polecam bo i tańszy.

I jeszcze nieziemskiej wręcz jakości kalki Academy

A na poważnie, to Banny ma rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pozytywne opinie. Brudzenie fakt, trochę jak w czołgu, ale myślę, że przy następnym się opanuje Wyboru odnośnie modeli nie miałem, bo kupiłem wszystkie okazyjnie od znajomego i brałem to co lepsze. Oszklenie rozdzielałem pierwszy raz ( w ogóle to pierwszy samolot, sklejony i pomalowany :na poważnie") i raczej ostatni, mało by brakowało i Curtiss miałby awaryjne lądowanie w koszu.

 

 

Odnośnie merytoryki w Hurricane z Academy, to mógłbyś mi coś więcej podesłać na pw ? Co do wymiany, przerobienia itp. Jeżeli ktoś miałby ochotę na jakieś stare matchboxy, airfixy i inne to proszę na pw. coś tam jeszcze zostało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Niestety nie mogę powiedzieć zbyt wiele dobrego. Jak słusznie stwierdził kolega Banny, ten Revell nadaje się chyba tylko na model w konwencji Vintage. W obecnej formie z washem na wypukłych nitach sprawia wrażenie brudnej zabawki

Wykonanie to nie umywa się do Twojego ostatniego Mardera III czy Hetzera, ale za większą część takiego stanu rzeczy odpowiada niedoskonałość tegoż zestawu Revella. Jeśli chodzi o Twoją pracę, to musisz jeszcze poćwiczyć wykonywanie obić lakieru i okopceń, gdyż te za lufami km-ów wyglądają zbyt oleiście, a powinny mieć strukturę dymnych smug.

 

Jedynym widocznym plusem jest całkiem fajna barwa wydechów jaką udało Ci się uzyskać.

 

Wybacz, że tak pojechałem, ale niestety tak to wygląda. Broń Boże nie chciałbym abyś zniechęcił się do klejenia samolotów. Jak już wcześniej powiedziałem, to zestaw miałeś niewdzięczny i jestem pewien, że z lepszym modelem wyjdzie to wszystko o wiele ciekawiej

 

Życzę powodzenia w kolejnych projektach i pozdrawiam!

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kornik_69 zdaję sobie sprawę z tego co napisałeś, miałem go w ogóle nie pokazywać na forum, ale pomyślałem, że jak na debiut w tej kategorii to nie jest, aż tak źle Twój komentarz przyjmuje jako konstruktywna krytykę Myślę, że przy hurrim będzie znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś warsztat postaram się wrzucić, na pewno nie Hurricane z Academy, ponieważ jest na ukończeniu podobnie jak Me 110 Matchboxa , czekają tylko na farbki. Także może za jakiś miesiąc myślę, że będzie to jakiś Corsair lub P-47

 

Pozdrawiam Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.