Skocz do zawartości

Hawker Typhoon Mk.Ib Academy 1/72


Abominus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!

 

Przedstawiam swoje nowe wypociny. Tym razem brytyjski samolocik. Malowanie pędzlem, farby Pactra wg. instrukcji. Kalki potraktowane lakierem bezbarwnym, też Pactry. Mankamentem jest jakość fotek, nie wiem czemu ale chyba aparat powoli traci swe walory bo kiedyś lepsze fotki wychodziły. Zdjęcia jakieś takie jasne i "matowe".

 

Model przedstawia Typhoona z 175go Dywizjonu RAF z okresu Sierpień 1944, lotnisko Fresney Camille, Francja. Nie była to maszyna należąca do konkretnego pilota, latali nią różni piloci choć zazwyczaj najczęściej za sterami zasiadał F/O P.H. Baden. Niestety maszyna ta nie miała szczęścia. Otóż 26.09.1944 samolot ten został zestrzelony niedaleko Apeldoorn (Holandia) przez Messerschmitta Bf-109 z Jagdgeschwader 54. Tego właśnie dnia pilotem Typhoon'a był F/Sgt. W.R.S. Hurrell, który zginął w szczątkach maszyny. Niestety nadal szukam informacji kto mógł być jego pogromcą.

 

pb040412.jpg

 

pb040413.jpg

 

pb040414.jpg

 

pb040416.jpg

 

pb040417.jpg

 

pb040418.jpg

 

pb040419.jpg

 

pb040421.jpg

 

pb040422.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ładnie, farba ładnie położona. Trochę nad okopceniami trzeba popracować bo nie wyglądają przekonująco ;)

A w aparacie to zobacz czy Ci się czułość (ISO) nie rozszalała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło zobaczyć Typhoona w nowoczesnym wydaniu (niedawno pokazywaliśmy kilka Tajfunowych staroci w wątku "ze starej gabloty")!

 

Chwalić nie będę bo widziałem lepsze modele w Abonimusowym wydaniu (np Ju-88)...

 

Typhoon Academy to dość przyjemny model (z tego co kojarzę to najlepszy w 1/72) i wygląda na poprawnie złożony, ale... tak po kolei:

- chyba coś nie tak poszło z werniksem, bo model wygląda starzej niż te nasze vintagowce hehe. Wystarczy zerknąć na "patynę" na granacie kokard albo na pasach inwazyjnych. Zepsuło to skądinąd ładne malowanie, jak na pędzel. Katastrofa!

- Jakich farb użyłeś, bo nie widać zróżnicowania między Ocean Grey a Medium Sea Grey. Jednym słowem szary na górze wydaje się za jasny!

Tu fotka bliźniaczego HH-N, żebyś widział o co chodzi:

typ05.jpg

- żółty pas na natarciu jest nierówny na koncówce

- ślady eksploatacji nieudane. Osmalenia od wydechów powinny się ciągnąć wzdłuż kadłuba a nie okalać rury wydechowe.

- zdjęcia kiepskie, sam zauwazyłeś. Sugeruję zmienić tło na mniej kontrastowe i robić fotki bez flesza, w świetle dnia.

 

PS Jeszcze fotka oryginału, niestety kiepska:

hqqgnwodgb%20elvaybekymkcrq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He tak myślałem, że Banny zbombarduje mnie uwagami ale to w sumie dobrze. Oto moje nazwijmy to "obronne" argumenty:

 

- chyba coś nie tak poszło z werniksem, bo model wygląda starzej niż te nasze vintagowce hehe. Wystarczy zerknąć na "patynę" na granacie kokard albo na pasach inwazyjnych. Zepsuło to skądinąd ładne malowanie, jak na pędzel. Katastrofa!

Werniks uwierz mi jest jak najbardziej w porządku, te plamki(bo chyba o nie Tobie chodzi) to jak najbardziej eksploatacyjny brud, syf, kurz, pył i co tam jeszcze. To był raczej gorący okres walk, samoloty często wracały z misji i startowały do następnej a mechanicy i obsługa pałętała się na, pod i wokół samolotu.

Jakich farb użyłeś, bo nie widać zróżnicowania między Ocean Grey a Medium Sea Grey. Jednym słowem szary na górze wydaje się za jasny!

Farby jak w instrukcji czyli na spodzie Medium Sea Gray (FS36270) a góra Ocean Gray (FS36152) i Dark Green (FS34079). Przypominam, że aparat mógł zmylić odcienie szarych kolorów bo napewno nie są takie same!

ślady eksploatacji nieudane. Osmalenia od wydechów powinny się ciągnąć wzdłuż kadłuba a nie okalać rury wydechowe.

Tak, tak przyznaję się że tu się nie popisałem, na szczęście stan osmoleń mogę w każdej chwili poprawić;)

 

I jeszcze takie pytanie. Gdzie znalazłeś foteczkę oryginału?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Werniks uwierz mi jest jak najbardziej w porządku, te plamki(bo chyba o nie Tobie chodzi) to jak najbardziej eksploatacyjny brud, syf, kurz, pył i co tam jeszcze.
No cóż, nie wpadłem na to że ten biały "solny" nalot był zamierzony przez autora... Tak czy siak, nie wygląda to dobrze.

 

I jeszcze takie pytanie. Gdzie znalazłeś foteczkę oryginału?
To akurat jest wstawione z sieci, z wątku o tym samym modelu: http://karopka.ru/community/user/9868/?MODEL=210790 Muszę przyznać, że interpretacja HH-A MN852 wykonana przez rosyjskiego modelarza bardziej przypada mi do gustu... Ale chwali ci się dokonanie "reserchu" i rys historyczny dotyczący tej maszyny! Tak trzymać!

 

To same zdjęcie, lepszej jakości, można znaleźć w książce Warpaint - Hawker Typhoon.

 

Czekam na kolejne modele w twoim wydaniu, jestem pewien że będą lepsze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.