Skocz do zawartości

P-39 L/N Airacobra/ Eduard 1:48


Kameleon145

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po długiej nieobecności. Model, który chcę wam zaprezentować to P-39 L/N Airacobra.

Ten model jako pierwszy został pomalowany aerografem . Dopiero się co nauczyłem nim posługiwać więc widać to na modelu. Malowany humbrolami.

 

Maszyna jest przedstawiona z Francuskich Sił Powietrznych latająca w Algierii w 1944 r.

Proszę o Wasze rady co jeszcze można poprawić by modele były coraz lepsze.

Życzę miłego oglądania.

 

f97d8e0a3102e812med.jpg

 

525d6658098bc128med.jpg

 

99729ec45bd0a0ecmed.jpg

 

f4e7c81efd270057med.jpg

 

b0a8d712e7d47b8bmed.jpg

 

fd06bed26025b1e0med.jpg

 

e1a39bec62866fc1med.jpg

 

60cada39badaacafmed.jpg

 

2b09e68beb1e413cmed.jpg

 

78937406ae2bbe9dmed.jpg

 

44fc2e9a773f632cmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest tak utytłany to chyba linie też można było bardziej podkreślić. L/N na pudełku chyba oznacza , że mozna wykonac wersję L lub N (no chyba , że się mylę...) A poza tym pewnie się czepiam bo dla mnie Cobra powinna mieć gwiazdy (białe lub czerwone) a nie kółka ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie model wygląda fajnie.

Jak oceniasz wypust Eduarda pod względem spasowania? Bo nie ukrywam, że mam chęć na cobrę, a te Eduardowskie mają całkiem atrakcyjną cenę.

 

Co mi się nie podoba to brak washa, który by nadał życia temu modelowi. Mam też dziwne odczucia, że niefortunnie wyszło samo brudzenie, ponieważ wszystkie smugi wykonane są jednym i tym samym odcieniem farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spasowanie modelu jest ok. Troszkę musiałem szpachli użyć ale naprawdę troszkę. Tylko był jeden problem. Owiewka jest troszkę źle wyprofilowana. Jest za wąska przy drzwiach i same drzwi nie są zbyt dobrze spasowane. Jakbyś chciał zrobić zamknięte drzwi to trochę będziesz musiał pokombinować. Ale sam zestaw jest super. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W malowaniach przedstawionych prze Eduarda są malowania maszyn z śmigłem trójłopatowym i mój egzemplarz miał śmigło czterołopatowe jako jedyny z tych malowań. Dlatego też je wybrałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepnym razem zróżnicuj trochę ślady eksploatacji. Brązowe osmalenia od km-ów wyglądają okropnie. Poza tym spróbuj innych technik nanoszenia takich śladów: aerograf nie jest zawsze i wszedzie najlepszym rozwiązaniem. No i brak washa... W 1/72 to do przyjęcia, ale w 1/48 trochę razi. Wyloty rur wydechowych fajnie by było pacnąć czarną farbą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę muszę jeszcze popracować nad washem. Coś tam próbowałem ale nie wyszło i zrezygnowałem z washa. Następnym razem już postaram sie wykonać wash i lepsze ślady spalin i zacieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dasz rade z wshem, te okopcenia to delikatnie jakimś czarnym pudrem(np: miga lub tamiyi) albo sproszkowanymi suchymi pastelami pociągni za pomocą pędzelka, zawsze jak nie wyjdzie to możesz zmyć. Jak efekt bedzie zadawalający dopiero utrwal lakierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba za gęstą farbą malowałeś bo straszna kasza Ci wyszła. I następnym razem zamaskuj owiewkę przed pryskaniem bezbarwnym bo jakoś tak zbielała trochę. No i te wyloty kaemów w skrzydłach jakieś dziwne. Ale ogólnie ładny samolot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.