Skocz do zawartości

Mi-24 zvezda czy Hooby boss


WilkU

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie takie jak w temacie: ,,Mi-24 zvezda czy Hooby boss''. Oczywiste chyba że zamierzam złożyć mi-24 ale jaka firma lepiej odzwierciedla prawdziwego hinda ???? Czekam na odpowiedz.

Dziękuje z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was Panowie! :]

Ostatni czasy udało mi się wylicytować na aukcji jeden z moich ulubionych modeli śmigłowców bojowych, a mianowicie Mil Mi-24V Hind E firmy Hobby Boss- Tutaj przy okazji dodaję link do tego modelu http://www.mojehobby.pl/Hobby-Boss-MIa24V-HIND-E-p-1-1229621.html. Zakup tego modelu wiąże się jednocześnie z moim wielkim powrotem po ok. pięciu latach do modelarstwa. Jestem kompletnie goły, jedyne co posiadam to pilniki i pincety, ale nic poza tym. Potrzebuję więc, klej, farbki (najchętniej to Humbrol'a, do malowania pędzelkiem, bo tylko z takimi miałem obeznanie jeżeli dobrze pamiętam) i tutaj pytanie, czy mogę zrobić jakieś inne malowanie niż te pustynne z użyciem kalek ZSRR rozchodzi mi się o np. http://3.bp.blogspot.com/_uA2BDYzq_0c/TJGMfX0mPiI/AAAAAAAAAik/6yB1jCE0gsk/s1600/mi-24_hind_military_aviation_helicopter.jpg ], jakieś płyn do nanoszenia kalek.

Rozchodzi mi się Panowie o to, żebyście doradzili mi coś konkretnego, na późniejsze modele, bo coś czuję, że na tym Hind'zie się nie skończy na pewno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klej : Tamiya Extra Thin. Jak starczy pieniędzy to Revell Contacta z igłą. Lepszych nie ma.

Farby: Model Master. Jeśli miałeś styczność z Humbrolami, to z MM będziesz zadowolony. Są o wiele lepsze jakościowo, a maluje się tą samą techniką. I w zależności od sklepu, są w podobnej cenie jak MM. Dzisiaj w Humbrolach są farfocle i mają grubszy pigment niż MM.

Pędzle: kupuj w sklepach dla plastyków. Jak najdrobniejsze włosie. Pędzle w Empikach, modelarskie firmy Italeri czy inne tanie są do niczego. Polecam Mag-Pol, Kozłowski.

Płyny do kalek: Mr. Mark Setter i Softer. Korzystałem kiedyś z Microscale, ale są słabsze i nie ze wszystkim dawały radę. Poza tym mają takie głupie słoiczki, że więcej niechcący wylałem, niż wykorzystałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klej : Tamiya Extra Thin. Jak starczy pieniędzy to Revell Contacta z igłą. Lepszych nie ma.

Farby: Model Master. Jeśli miałeś styczność z Humbrolami, to z MM będziesz zadowolony. Są o wiele lepsze jakościowo, a maluje się tą samą techniką. I w zależności od sklepu, są w podobnej cenie jak MM. Dzisiaj w Humbrolach są farfocle i mają grubszy pigment niż MM.

Pędzle: kupuj w sklepach dla plastyków. Jak najdrobniejsze włosie. Pędzle w Empikach, modelarskie firmy Italeri czy inne tanie są do niczego. Polecam Mag-Pol, Kozłowski.

Płyny do kalek: Mr. Mark Setter i Softer. Korzystałem kiedyś z Microscale, ale są słabsze i nie ze wszystkim dawały radę. Poza tym mają takie głupie słoiczki, że więcej niechcący wylałem, niż wykorzystałem.

 

Wielkie dzięki za odpowiedź.

Mam jeszcze pytanie dotyczące farb, otóż w tym sklepie mojehobby.pl jest kilka rodzajów tych farb: akrylowe i emalie. Czym się one między sobą różnią i jakie KONKRETNIE farby zamówić, aby przyszło wszystko do mnie mniej więcej w równym czasie? (Całość będę zamawiał przez internet, ponieważ mieszkam w miasteczku i nie mam dostępu do specjalistycznych sklepów, co prawda jeżdżę do Poznania, do szkoły, ale nie mam zbytnio czasu po zajęciach na jeżdżenie po mieście. :/ Rozcieńczalnik kupić tej samej firmy, tzn. Master Model, czy może polecisz coś lepszego?

Co do kleju... Trudno nakłada się go igłą na elementy, bo kiedyś używałem tylko i wyłącznie klejów z pędzelkiem firmy Maxi chyba, nie było to nawet robione amatorsko.

Rozchodzi mi się o to, czy będę musiał się od początku uczyć nakładania kleju w odpowiedniej proporcji, żeby to później nie wypływało po ściśnięciu. :P

 

PS. Co to jest szpachla w modelarstwie, kiedy to się stosuje i jak to wygląda? Jest może jakiś tutorial, albo lektura na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.