Skocz do zawartości

Ju-87D-5 Italeri 1/72


Abominus

Rekomendowane odpowiedzi

Stukas z Italeri. Malowanie zimowe pierwsze w moim wykonaniu. Osobiście nie podoba mi się wykonanie całego modelu. Aż mi się rozwodzić nad nim nie chce. Ostatni model robiony moim kiepskim aparatem także fotek nie wiele bo i tak za dużo by nie było widać. Minusy to przede wszystkim chyba biała farba Pactry po terminie, złamany maszt anteny po sklejeniu, nienajlepiej pomalowane ramki w oszkleniu.Boczne krzyże na kadłubie do tego malowania były białe i wg zdjęć archiwalnych wypełnienie było zielonkawe i tak też musiałem zrobić co również marnie wyszło. Swastyki nie ma bo te ,które dawno temu kupiłem chyba ze starości się porwały. Cóż, wszystkie negatywy zmuszony będę przyjąć na klatę.

 

pb180493.jpg

 

pb180494.jpg

 

pb180500.jpg

 

pb180501.jpg

 

1ju87dsgl1cb01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciemny obszar pod kabiną nie jest ubytkiem kamuflażu zimowego, ale cieniem skrzydła...

Niemożliwe. Porównaj jak wygląda cień na stateczniku.

 

Zimowe malowanie jest bardzo trudno odtworzyć, także brawa za odwagę. Efekt nie jest zły, a zdobyte doświadczenia bezcenne!

 

PS Ja omijam takie kamo szerokim łukiem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ostatnie zdjęcie to jedyne, jakie przedstawia oryginał? Mam podejrzenie, że ciemny obszar pod kabiną nie jest ubytkiem kamuflażu zimowego, ale cieniem skrzydła...

 

Mam jeszcze coś takiego:

0ju87dstabisg5l1cbczech.jpg

 

Jak widać na obrazku widzimy tu odcień koloru zielonego oraz kolor czarny, w instrukcji za to podane są kolory RLM 70 i RLM71, do których się zastosowałem.

 

Zimowe malowanie jest bardzo trudno odtworzyć, także brawa za odwagę. Efekt nie jest zły, a zdobyte doświadczenia bezcenne!

 

PS Ja omijam takie kamo szerokim łukiem!

 

To była masakra straszna, farba naprawdę strasznie się kładła a finałem było to, że gdy wysychała wyglądała tak jak by była typową farbą olejną, z kolei niszczący efekt aparatu jak dla mnie objawia model okryty niemalże jakimś białym wapnem! Nigdy więcej białego kamo!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jak dla mnie objawia model okryty niemalże jakimś białym wapnem!
To akurat jest jak najbardziej OK, bo często zamiast zmywalnej farby kładziono właśnie... wapno! Problem jest taki, że zarówno prawdziwy samolot jak i model potraktowane w ten sposób wyglądają dość niechlujnie. W tym drugim przypadku trudno określić czy wynikało to z zamysłu modelarza, czy też z jego braku umiejętności...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, wszystkie negatywy zmuszony będę przyjąć na klatę.

 

wali od tego drwiną na kilometr

 

to jak w końcu?

 

malowanie malowaniem, widać że się uczysz, ale model jest wykonany niechlujnie, np łączenie połówek kadłuba, okapotowania silnika...

 

co się na nim nauczyłes to twoje, startuj z następnym.

 

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.