Skocz do zawartości

[Standard] PLASTYK, Fieseler Fi 156 STORCH JG 53 "Grunherz"


awiatik

Rekomendowane odpowiedzi

Modeli Storcha przez przypadek kilka się w moich szafach zagościło , a i kalkomanii do kilku malowań jest, to nie było wyjścia: trzeba skleić kolejnego Storcha.

Jeśli nie teraz kiedy jest taka okazja, to kiedy.Pewnikiem by leżały w szafie i się kurzyły.

DSCN5545.jpg

DSCN5546.jpg

DSCN6082.jpg

DSCN5549.jpg

Ten dla odmiany będzie w barwach Luftwaffe.

cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... fajnie że ten model ma konkurencję w konkursie

a i to moją własną

A modelik powoli powstaje

DSCN6087.jpg

DSCN6089.jpg

DSCN6090.jpg

znaczy: na razie nuda.

Ale mam zagwozdkę w temacie wyboru malowania tego modelu, poniżej dwa schematy i poproszę o małą podpowiedź odnośnie kamuflażu:

schemat:1

DSCN6101.jpg

schemat:2

DSCN6100.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już wiem w jakich barwach będzie Storch: JG-54 "Grunherz" ,z frontu wschodniego, czyli schemat: RLM 70/71/65.

w tym Storchu troszkę inaczej podszedłem do tematu klejenia całości oszklenia,

DSCN6111.jpg

najpierw całość posklejałem, teraz będzie szlifowanie i malowanie.

DSCN6116.jpg

kadłub po szpachlowany i można już malować: na początek żółte końcówki skrzydeł i pasek wokół kadłuba

DSCN6120.jpg

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ostatnio zrobiłem sobie dość długa przerwę w zabawie konkursowej, ale już wracam i przedstawiam małą aktualizację tematu:

było maskowanie i malowanie,

DSCN6255.jpg

DSCN6268.jpg

a ten biały pasek do przemalowania na żółto.

Przymierzałem się do wersji pustynnej, ostatecznie wylądowałem na froncie wschodnim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli kończę model drugiego Storcha

całość pomalowana, elementy przygotowane do ostatecznego montażu, kalkomanie położone

A skoro tak to powoli składam wszystko w całość:

DSCN6314.jpg

DSCN6321.jpg

DSCN6324.jpg

cdn.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe uzupełnienie z placu boju nad Storchem, właściwie model już jest ukończony i pozostało mi tylko całość zabezpieczyć lakierem i wykonac drobne poprawki w "brudzingu"

DSCN6412.jpg

DSCN6410.jpg

DSCN6409.jpg

DSCN6408.jpg

DSCN6404.jpg

kolejne fotki to już będzie całkowicie gotowy model.

I foto galeria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny wyszedł, ale widzę, że jakiś wypadek miała swastyka po prawej stronie statecznika? Kalki zresztą w ogóle mają pecha- "S" na skrzydle świeci, "G" także.... ale może to wina zdjęć. Niemniej gratuluję, model do najwygodniejszych nie należy - mój Storch podczas agresywnego suszenia się złośliwiec wziął i nadtopił, po czym straciłem do niego serce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny wyszedł, ale widzę, że jakiś wypadek miała swastyka po prawej stronie statecznika? Kalki zresztą w ogóle mają pecha- "S" na skrzydle świeci, "G" także.... ale może to wina zdjęć. Niemniej gratuluję, model do najwygodniejszych nie należy - mój Storch podczas agresywnego suszenia się złośliwiec wziął i nadtopił, po czym straciłem do niego serce

Ta swastyka już jest poprawiona, znaczy jest : nowa, a te świecenia to odbicie światła. Teraz będę kładł matowy lakier dla wyrównania faktury malowanie/kalkomanie.

Model na zdjęcia powyżej nie jest jeszcze finalnie ukończony, i można się nad nim "pastwić"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kilka fotek finalnych Storcha.

Do dorobienia pozostały jedynie linki anten, ale to po konkursie. No wiecie regulamin. Nie chciałbym wpaść do klasy: open.

DSCN6532.jpg

DSCN6528.jpg

DSCN6518.jpg

DSCN6516.jpg

DSCN6536.jpg

Następne fotki to już w fotogalerii.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to można bez OPENu dorobić antenę np. z żyłki, ponieważ nigdy nie ma takowej w zestawie. Ale dla pewności jeszcze spytaj Obsługę "koń-kursu" .

 

Pozdrawiam,

JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo... nie przegląda się innych warsztatów

 

Anteny w postaci linek nie powodują przejścia do OPEN, szpachlować można swobodnie w STANDARD;

- tutaj od razu wyjaśnienienie - anteny nigdy nie są na wyposażeniu zestawów także zawsze trzeba je dorobić z linek lub nici;

 

strona 8 "pytania do regulaminu..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo... nie przegląda się innych warsztatów

 

Anteny w postaci linek nie powodują przejścia do OPEN, szpachlować można swobodnie w STANDARD;

- tutaj od razu wyjaśnienienie - anteny nigdy nie są na wyposażeniu zestawów także zawsze trzeba je dorobić z linek lub nici;

 

strona 8 "pytania do regulaminu..."

Oj tam zaraz że nie przegląda.

Przegląda ale jakoś o takich pierdołkach się zapomina. Ale czujni forumowicze zawsze pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.