Skocz do zawartości

[OPEN] Plastyk, RWD-6


Krzysiek866

Rekomendowane odpowiedzi

W jakim malowaniu zamierzasz go zrobić? jestem bardzo ciekaw, - życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dobre pytanie kolego tombie01 mam mały problem chodzi o malowanie te co jest na pudełku a mianowicie o statecznik i jego pasy były czarne czy może czerwone gdzieś kiedyś obiło mi się o uczy, że na pudełku jest błąd czy może ktoś podpowiedzieć jak to prawidłowo powinno wyglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg książki Wiesława Schiera "Challange - sukces RWD" pasy są czerwone...

 

Podobnie twierdzi Henrk Żwirko (syn tragicznie zmarłego Franciszka Henryka Żwirki-uczestnika Challengu) w swojej książce "Polskie Skrzydła". Książka niedroga (na jakiejś wyprzedaży w jednej s sieci hipermarketów dałem 10pln) a masz tam sporo dobrej jakości fotek tej maszyny oraz innych RWDziaków którymi latał Żwirko. Polecam książkę i trzymam kciuki za model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ostatnio trochę pogrzebałem przy szóstce i o to rezultaty:

1003667i.jpg

1003669xy.jpg

1003670g.jpg

1003676.jpg

Po świętach przybyło trochę czasu i pomału modele zaczynają wychodzić z ramek przy szóstce małe grzebanie zostały wycięte jedne drzwi drugie także czeka wycięcie dodatkowo powstały już fotele, podstawy foteli, tablica przyrządów oraz wyciągnięte trzy silniki ze złomu modelarskiego które posłużą do zbudowania repliki silnika bynajmniej jest taki plan mam nadzieje że coś z niego wyjdzie . Teraz jest już więcej czasu więc postaram się sukcesywnie wrzucać coś nowego z postępu prac. Aha oczywiście stery także zostaną wycięte heeh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam kolejne zdjęcia z budowy tym razem, podłubałem trochę przy motorze i o to efekty. Silnik będzie jeszcze wzbogacony o popychacze zaworów, rury wydechowe i myślę, że na tym zakończę trochę to powoli idzie ale ostatnio jakoś mam mało czasu ale powinienem zdążyć.

 

1003680c.jpg

1003681o.jpg

1003691h.jpg

1003692z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam i dorzucam kolejne zdjęcia z budowy:

1003695d.jpg

1003697f.jpg

1003698.jpg

1003700.jpg

1003701l.jpg

1003702a.jpg

1003703q.jpg

1003704m.jpg

1003705.jpg

1003706.jpg

na szóstym zdjęciu widać owiewki kół imitacja koła z odlewu została odcięta w miejsce jej wstawione zostanie koło żeby realistyczniej to wyglądało ten sam zabieg zastosowałem w RWD-5. Przy skrzydłach jest dość sporo pracy musiałem cale zeszlifować później zostaną naniesione nowe linie podziału, dodatkowo trzeba było dość dużo zeszlifować krawędź natarcia i spływu ze względu na to że nie było różnicy miedzy tymi krawędziami po sklejeniu skrzydła a powinna być. Budowa pomału posuwa się naprzód może dziś lub jutro zamknę kadłub i wrzucę następne fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.