Skocz do zawartości

M1A1 Abrams 1:35 Trumpeter - Czwarty model w życiu


dekalotes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakładam pierwszy temat warsztatowy, kolejnym moim modelem (czwartym w życiu) trzecim po powrocie do modelarstwa jest M1A1 Abrams w skali 1:35 Trumpeter`a (Zestaw 5w1). Zdecydowałem się na wykonanie malowania piaskowego, wojsk stacjonujących w iraku (niestety model będzie malowany pędzlem, ze względu na to, że nie posiadam jeszcze aerografu. W przyszłości chcę zestawic wykonany już wcześniej model HMMWV Cargo (italeri) z abrasem w jednej dioramie. Przeglądałem zdjęcia, warsztaty innych osób, ale oczekuję przede wszystkim na Wasze podpowiedzi odnośnie modelu.

 

 

Etap 1:

 

Wyciąłem z ramek główne elementy - wannę, wieżyczkę, główny korpus, oszlifowałem, tak to wstępnie wygląda.

 

dscf3976m.jpg

dscf3977q.jpg

dscf3979s.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Po kolei, zabrałem się za wannę i podwozie, trochę szlifowania, szpachlowanie przy łączeniu tylnej ścianki z dolną, przygotowałem również koła do malowania.

 

dscf3980b.jpg

dscf3983g.jpg

dscf3984a.jpg

 

 

Jednak zawiesiłem się odrobinę, niestety jako, że maluję pędzlem a także to, że nie miałbym możliwości dokładnego pomalowania podwozia po przyklejeniu górnego korpusu, muszę zacząć malować. Mojego HMMWV Malowałem Humbrolem nr 94, kolor wyszedł całkiem ładnie - nie mam zarzutów, farbka jednak mi zaschła i dokupiłem nową - okazało się że ta nowsza, różni się odrobinę odcieniem, i boję się czy na Abramsie nie będzie za ciemna. Na zdjęciu wklejam poglądowe zdjęcia z porównaniem do HMMWV (odcień po lewej, uzyskałem rozjaśniając paroma kroplami białego matu, niestety ten kolor wyszedł zbyt żółty). Gdzieś wyczytałem, że w Dragonie kolor jaki polecają to brown yellow więc 94 by się tak klasyfikował http://www.modelsforsale.com/catalog/pr ... e-14ml-#94 (Na żywo jednak jest jaśniejszy niż na tym zdjęciu) Ktoś na jakimś forum polecał ten kolor http://www.modelsforsale.com/catalog/pr ... s_id=36054 . Czy powinienem malować dalej 94, czy zdecydować się na coś innego (np. ten 121)?

 

Przy okazji zdjęcie poglądowego (ciemniejszego) abramsa: http://farm4.static.flickr.com/3168/2872279484_ac30018303.jpg w internecie krąży ten duża liczba jaśniejszych, czy były one malowane w różnych odcieniach?

 

dscf3989h.jpg

dscf3999.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka drobna rada. Gdy będzie łączył górny pancerz z wanną, w miejscu które zaznaczyłem na czerwono:

 

Obraz208-1.jpg

 

powstanie szpara, po jednej i po drugiej stronie modelu. Zaszpachluj to, gdyż w prawdziwym Abramsie, ten obszar jest gładki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za podpowiedź, jeżeli jeszcze mógłbyś podpowiedzieć to ten kolor humbrola 94 jest zdatny na abramsa? Czy mam jutro gonić po nową farbkę? Gdy coraz dłużej się przyglądam, dochodzę do wniosku, że da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak będzie z tym humbrolem. Model Abramsa, którego zdjęcie tu wkleiłem, pomalowałem farbką Vallejo o nazwie Iraqui Sand. Według mnie i zaznaczam, to tylko i wyłacznie, moja opinia, Iraqui Sand jest najlepszą farba do pustynnych pojazdów Armi USA, ale szukaj, sprawdzaj, porównuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz pójść do modelarskiego i się po prostu zapytać "Iraqui Sand" i czy ten odpowiednik w humbrol to 94 w każdym modelarskim są przeliczniki farb. A jeśli to inna farba pozostaje ci dwa wyjścia możesz kupić nową lub korzystać z tego aby nie różnił się od samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zdecydowałem, gdy porównywałem tą 94, wyszło, że będzie ona stanowczo za ciemna (Gdyby odcień był taki sam jak starsza 94 do hummera, jeszcze bym się zdecydował) Wybrałem się do modelarskiego, po wcześniejszym czytaniu for itp, zdecydowałem się na kolor 121, (który również polecił człowiek z modelarskiego) doprawiłem go paroma kroplami 94, żeby kolor był bliższy hummerowi i pomalowałem wannę (na ciemniejszym podkładzie pierwszą warstwę) i koła. Z Koloru jestem usatysfakcjonowany, może minimalnie za jasny, jednak po washu i jako takim elementarnym brudzeniu/uwydatnianiu kolor będzie lekko ciemniejszy.

 

Kolej teraz na drugą warstwę + bandaże kół. (Dodam, że koła nie są sklejone - włożyłem je na sucho)

 

dscf4013.jpg

dscf4023y.jpg

 

W Wolnym czasie czekając na schnięcie, skleiłem górny pancerz (nie wiele było tych elementów). W tle również pomalowana wanna.

 

dscf4027n.jpg

dscf4028x.jpg

 

 

PS: Mam jeszcze do Ciebie pytanie gecon29, lub do kogokolwiek innego, który będzie miał pomysł. Czy szpara, którą zaznaczałeś na zdjęciu to ta która jest między bocznymi ścianami wanny a górnym pancerzem? ta szpara - pod spodem ma ponad 1cm szerokości, samą szapchlą tego nie załatwię, coś tam dociąć i dokleić? Macie pomysł co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o linię łączenia która powstanie gdy założysz górę kadłuba i gdy ta góra, zetknie się z tylną ścianą kadłuba. W czerwonym kółku masz zaznaczoną krawędź tylnejściany kadłuba:

 

 

dscf4023y.jpg

 

Zieoloną strzałką, zaznaczyłem krawędź górnej płyty pancerza, króra zetknie się z tym w czerwonym kółku:

 

dscf4028x.jpg

 

Na tym zdjęciu, prawdziwego Abramsa, białą ramka zaznaczyłem jak powinno to wyglądać w oryginale. Ja za bardzo tłumaczyć nie umiem, więc mam nadzieję że się połapiesz:

 

abrams_05.jpg

 

To właśnie linię łaczenia, która powstanie i będzie na modelu trzeba zaszpachlować. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiony wash temperą - umbra palona:

 

dscf4038f.jpg

 

No i zalożone nieszczęsnę i fatalnie :( gąski, które nie wiem jak skleić by wyglądały jak należy

 

Zobaczcie i powiedzcie jak to robić, czytałem manuale... dół i góra - płaska jest w jednej części, pojedyńcze ogniwka kleiłem na kołach, tak czy siak, kupa skrzywień, rozlatywało mi się to w rękach i wynik jest jaki jest:

(tyle dobrego, że to co wyszło najgorzej, będzie schowane)

 

dscf4045d.jpg

dscf4050n.jpg

dscf4051x.jpg

dscf4052y.jpg

dscf4053p.jpg

 

Zaraz będe się zabierał za drugą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było zainwestować w gąski od Bronco Models. Dużo dziubania, bo każde ogniwko to 6 osobnych elementów. Kleiłem je 2 tygodnie ale opłacało sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było zainwestować w gąski od Bronco Models. Dużo dziubania, bo każde ogniwko to 6 osobnych elementów. Kleiłem je 2 tygodnie ale opłacało sie

 

wiesz, tak jak pisałem w tytule mój 4-ty model, więc na pewno to nie będzię szczyt umiejętności modelarskich, wole póki co nie inwestować dodatkowej kasy w modele, póki nie mam pewności, że to będzie to już z tymi męczyłem się łącznie z 4 dobre godziny... ;/ a pojedyńczych ogniw w 1 gąsienicy to może z 10 jest. No to + malowanie bandaży kół to widocznie moje pięty Achillesowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz malował bandaże następnym razem, to rozrób farbę trochę rzadszą i tak jak robisz washa dotykaj delikatnie farbą, a ona się rozleje dookoła obręczy.

 

Dzięki za informację, przyda się na pewno. A co do gąsienic, drugą ukończyłem, efekt nie jest zły, pokiereszowana tylko w miejscu, które jest i tak całkowicie zasłonięte. Ale przy klejeniu jej, odpadła mi poprzednia. O dziwo "na szczęście" bo sklejam ją ponownie i wychodzi mi to o niebo lepiej. Chcąc czy nie chcąc to się właśnie nazywa trening, a trening czyni mistrza. Więc przy kolejnych modelach może być już tylko lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem Ci na PW o tych peryskopach ale nie wiem czy ta wiadomość dotrze, więc napiszę tutaj. Zamiast używać tych szybek z zestawu, do wykonania wszelkiego rodzaju przeszkleń możesz użyć płyty DVD. Sama w sobie ma już odpowiedni kolor. Wystarczy dociąć małe prostokąciki i peryskopy jak znalazł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejnym razem na pewno się zastosuję A więc stan na dzień dzisiejszy:

 

1.Sklejona wanna z górą + pomalowana góra pierwszą warstwą kolor dość jasny, ściemnieje pod wpływem washa

2. Przygotowana wieżyczka do malowania, (jeszcze tylko wyszlifować tu i ówdzie) - tylny kosz nie jest jeszcze przyklejony, dlatego jest krzywo, pargały też powrzucane jak leci Reszty nie przyklejam, ponieważ ciężej by mi się malowało pędzlem, albo do niektórych muszę poprzyklejać wizjery - tak więc muszę pomalować osobno. Pytanko do Was przy okazji, czy siatka, która jest w tylnym koszu może być w kolorze ogólnego malowania? - czy powinna być czarna/srebrna?

 

dscf4070iy.jpg

dscf4071.jpg

dscf4073m.jpg

dscf4074n.jpg

dscf4076n.jpg

 

Czekam na Wasze podpowiedzi/nagany

 

PS: Lexxer, pamiętam o Tobie Jak poprzyklejam wszystko, będę dawał znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz pomalować tą siatkę w koszu na kolor czołgu. Mam jeszcze takie pytanko. Czy to co zaznaczyłem zielonym kółkiem:

 

dscf4071.jpg

 

dscf4076n.jpg

 

, jest już przyklejone i tak tak to u Ciebie wygląda?? Jeśli tak, to należy Ci sie solidny OPR. Instrukcji nie masz?? Ta mała część na jarzmie armaty powinna byc przyklejona w ten sposób ( zielone kółko )

 

Obraz217-1.jpg

 

Ja wiem że czwarty model w życiu, ale po to jest instrukcja by na nią zerkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie udzielić Ci nagany. Tło!!!!!!! Nie na szmatce, tylko na bristolu się zdjęcia robi. Trochę więcej będzie widać. Poza tym nie musimy oglądać ręcznika papierowego, słonia z porcelany i mebli.

Nas interesuje model. Bristol więc i nauka kadrowania zdjęć.

 

Szalom!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie udzielić Ci nagany. Tło!!!!!!! Nie na szmatce, tylko na bristolu się zdjęcia robi. Trochę więcej będzie widać. Poza tym nie musimy oglądać ręcznika papierowego, słonia z porcelany i mebli.

Nas interesuje model. Bristol więc i nauka kadrowania zdjęć.

 

Szalom!

 

 

No właśnie!!!!! A poza tym, staraj się robić zdjęcia w dzień a nie w nocy, w ciemnym pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie udzielić Ci nagany. Tło!!!!!!! Nie na szmatce, tylko na bristolu się zdjęcia robi. Trochę więcej będzie widać. Poza tym nie musimy oglądać ręcznika papierowego, słonia z porcelany i mebli.

Nas interesuje model. Bristol więc i nauka kadrowania zdjęć.

 

Szalom!

 

mistrzostwo, szczególnie z tym porcelanowym słoniem ;) Wezmę sobie nagany do serca tą częśc która była odwrotnie przyklejona naprawiłem, a w instrukcji to była ona pokazana jakby miała być na lewą stronę, więc już całkiem padaczka, będę starał się robić zdjęcia w lepszym świetle i lepszych warunkach, jednak rzadko kiedy mam okazję przysiąść do tego za dnia. Póki co pomalowałem już wieżę i osobne częsci pierwszą warstwą, drugą warstwą pomaluję jak już będą przyklejone

 

(A kosz tak jak pisałem, nie jest przyklejony, tylko był położony na prowizorkę, stąd ten kąt, który będzie odpowiedni po przyklejeniu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli instrukcja jest do D.... zawsze zostaje jeszcze internet i mnóstwo zdjęć tego fajnego czołgu w nim . Poprawic błędy, nie opuszczać nosa na kwintę i kleic dalej. Odmeldowuję się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wstępnie pomalowany brakuje jeszcze smoke launcherów na wieżyczce i lin po bokach, ale to jeszcze się doklei.

 

Teraz czeka mnie wash i no i kalki... jak uważacie najpierw kalki, czy wash? Nie wiem czy powierzchnia po sidoluxie (nawet zmatowiona)nie będzie się "washowała" w inny sposób? Osobiście wolałbym najpierw zwashować, a jak Wy, uważacie? Ew. Czy moge jeszcze po pierwszym washu spróbować go uwydatnić drugim po naklejeniu kalek? do Washa używam temper więc bez problemu mogę je zmyć

 

Czy tylne kratki od wydechu wybrudzić mocno pastelą czy pędzlem i farbą żeby otrzymać podobny efekt?

http://img249.imageshack.us/img249/2286 ... 523205.jpg

 

Zdjęcia (niestety znów sztuczne światło, nie mam okazji zrobić za dnia):

dscf4104l.jpg

dscf4105w.jpg

dscf4106p.jpg

dscf4108q.jpg

dscf4111y.jpg

dscf4113.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooooooooooooo teraz to inna rozmowa . Super. Wystarczyło ochrzanić i proszę, jak się Abramek ładnie prezentuje. Jak będziesz doklejał wyrzutniki granatów dymnych, zwróć uwage by je prawidłowo przykleić. Bardzo często zdarza się pomylić lewy z prawym i wtedy wychodzi to śmiesznie. Swoją droga, to zastanawiam się czemu te wyrzutniki, nie sa jeszcze przyklejone?? Może to przez to że malujesz pędzlem, nie znam się. Model super wychodzi>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.