Skocz do zawartości

M1A1 Abrams 1:35 Trumpeter - Czwarty model w życiu


dekalotes

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy z jakiego okresu pojazd chcesz zrobić jeżeli z Operation Iraq Freedom to numery były malowane na fartuchach z przodu i na panelu z tyłu w kolorze czarnym w okresie pózniejszym zaczęto montowac te panele z boku wieży z numerami w kolorze białym . Tak sie składa że mam komplet kalek do Abramsa z 3-ciej dywizji piechoty zEchelona z OIF jakbyś był zainteresowany to wyślij pw.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No właśnie bo nie mogłem za nic rozszyfrować co jak i gdzie, w których jednostkach W takim razie z oznaczeń bocznych póki co zrezygnuję, jeśli zdobędę przy okazji bumper code, na pewno dokleje Teraz w wolnym czasie, próboję coś malować figurki, jednak wychodzi mi to póki co dość nieudolnie, niedługo relacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie oznakowań to system amerykański jest w miarę spójny i przejrzysty w porównaniu np. do oznakowań polskich gdzie numer taktyczny jest częścią numeru seryjnego.Bardzo przystępne jest to opisane w Armoramie w temacie modern US Army markings qestion. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępne zdjęcia przed publikowaniem w Galerii (Zdjęcia do galerii zrobię przy dziennym świetle, w lepszych warunkach) - niestety sztuczne światło i wyszły o niebo gorzej, psując efekt drastycznie, no ale cóż, może rzucicie jeszcze ostatni raz okiem po przyklejonych antenkach, przybrudzonych gąsienicach, i powiecie co jeszcze nie tak i przede wszystkim, czy te figurasy nie psują efektu:

 

dscf4449z.jpg

dscf4457.jpg

dscf4459g.jpg

dscf4464x.jpg

dscf4462.jpg

dscf4467k.jpg

dscf4480q.jpg

dscf4482hm.jpg

dscf4486i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprostuj te anteny .A najlepiej je wymień, widać różnice w grubości na każdej z nich, na końcach sa grubsze, a w środku cieńsze. Choc to może być tylko takie złudzenie. Jednak stanowczo je wyprostuj !!!!!! Tak po za tym te narożniki na tych panelach z przodu wieży, pomaluj na jakiś hmmmmm oliwkowy kolor?? Nie wiem czy to jest regułą, ale na prawie kazdym Abramsie te narożniki są w kolorze zielonym. Patrząc na całokształ uważam że jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm oliwkowy a nie szary? :P http://www.fas.org/man/dod-101/sys/land/m1a1-tank-iny.jpg lub http://image.wangchao.net.cn/baike/1260252715369.jpg no właśnie nie wiedziałem co tu dobrać, szarego, ani typowego oliwkowego nie mam, próbować mixować czarny z białem na szary? Jak ja mam je wyprostować? :o hmmmmm jak zacznę majstrować to się połamią a tutaj też są powyginane :P http://3.bp.blogspot.com/_FVeEhhTjSXI/TRcgPOtl23I/AAAAAAAAAsM/wx5j4jpztKM/s1600/20061206adf8095516_145-M1A1%2BAbrams%2B5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem że chcesz przedstawić czołg w trakcie jazdy, sorry, anteny są ok . A na te narożniki użyj koloru, którym pomalowałeś np. skrzynke przy karabinie maszynowym, tylko go rozjaśnij nieco białą farbką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba, ale to Grzesiek jest znawcą tematu.

 

 

Hehehe Krzyśku, miło to czytać ale z tym znawcą to za dużo powiedziane, ja po prostu przekazałem koledze to czego nauczyli mnie prawdziwi znawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a są Przykład http://img35.imageshack.us/img35/831/m1a1wikipedia.jpg

 

Dziisaj przysiadłem i znudów zacząłem dalej brudzić, (bo uważałem, że wieżyczka odstawała od reszty) zobaczymy co z tego wyjdzie, mam nadzieję, że się nie zagalopuje, rogi tablic przemaluję już jutro no i czekam na jaśniejszy zdjęć do zrobienia ładniejszej sesji zdjęciowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaż zauważyłem, że odcień taki jak był mógł pozostać: http://www.strangemilitary.com/images/content/113386.jpg przemalowałem je na jasny szary, ale to jeszcze nie było to, pokombinowałem jeszcze z odcieniami i zrobiłęm je ciemno-szare, no trudno takie już narazie zostaną chociaż są chyba za ciemne, dzięki peter za podpowiedź teraz czekam już tylko na możliwość zrobienia zdjęć w dobrym świetle... stety niestety każdego dnia mi coś wypada, a wieczorami już się szykuję nowy projekt, którego warsztat założę niedługo na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do galerii i wyrażania swoich opinii DZIĘKI WSZYSTKIM ZA POMOC PRZY PROJEKCIE! W szczegolności geconowi, bazylowi, peterowi i M1A1 Abramsowi

 

viewtopic.php?f=68&t=31299

 

 

a już niedługo rusza nowy projekt: M923 Gun Truck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.