Skocz do zawartości

Harbour Tug Boat - Revell


poilnois

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Dostałem, pod choinkę od żonki;) model jak w temacie, więc niema to tamto trzeba stanąć na wysokości zadania:)

 

Jestem laikiem i może wstyd się przyznać ale będzie to pierwszy model w moim życiu:) Na początek obczytałem się. Naoglądałem się. Zakupiłem podstawy do warsztatu i dziś oficjalnie, po uśpieniu potomka (Maciusia) zabrałem się do pracy.

 

Z warsztatu mam na razie:

- trzy farbki, zdecydowałem się na Model Color firmy VALLEJO (offwhite, glossy black, cavalry brown),

kolory dobrałem (niewiem czy dobrze, ale raz sie żyje) ze strony znalezionej na tym forum

http://www.paint4models.com/index.html W instrukcji miałem farbki Revell, ale że niedługo chciałbym

aerografem się pobawić, więc przyszłościowo przeliczyłem po RALu na farbki Vallejo.

- podkład Mr. Base WHITE 1000 (śmierdzi nieźle, już go lubie )

- pędzelki, o jak sie namotałem co tu kupić, ale że w sumie po taniości to kupiłem Italeri okrągły 00, płaski 4;

Revell Standard 0 i 2; Vallejo Pony Hair Brush 6.

- nożyk Excel z wymiennymi ostrzami plus pięć ostrzy o różnych kształtach

- mate Olfa A3

- papier ścierny 400, 600, 1000, 2000 wodne of cours;)

 

a i bym zapomniał tanią chinszczyznę aero z dyszą 0,3 (próby pierwsze w poniedziałek się odbędą jak kumpel kompresorek użyczy). Góru jak na razie for me: Mike Royall z kalnału expertvillage na YT.

 

To tyle na początek, jak coś wszelkie podpowiedzi mile widziane oraz krykyka konstruktywna wskazana ;)

 

Pozdrawiam

Przemek

 

Ps, zaraz fotki z pierwszych cięć i podkładzików. Robione telefonikiem ale coś widać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śruba się klei:

DSC00061.jpg

 

kobyłki się suszą po płukance w ludwiku ;)

DSC00055.jpg

 

a kadłub się suszy po pierwszym tryśnięciu podkładem...

DSC00056.jpg

DSC00060.jpg

DSC00057.jpg

 

...na drugim zdjęciu chyba zaciekła farbka za bardzo?? a ogólnie po tryśnięciu był mokry, ale czytałem że tak ma być. I rzeczywiście po czasie nawet napis na spodzie się pokazał ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna, czerwona ślicznotka Papiery wodne są ale możesz dopisać do listy ewentualnych zakupów kawałek "grubego" filcu też dobrze się sprawdza do myziania modeliku po podkładzie zwłaszcza na nudnym filmie . Taka sobie info. Trzymam kciuki i kibicuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza nauczka i przestroga: " Nie sklejać po piwie!! " ;)

 

kabina przyklejona do góry nogami

DSC00070.jpg

DSC00068.jpg

 

czas wypróbować Cleanlux ;)

 

a przy okazji kupiłem sidolux ale nie wiem czy dobry??

DSC00071.jpg

 

i jeszcze kolega abir24 wspomniał o filcu, mam taki od podklejania mebli, myślicie że sie nada??

DSC00073.jpg

DSC00072.jpg

 

pozdro4all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "Sido" masz jeszcze czas, jak już pomalujesz to będziesz bawił się Sido. Clean- jak już pomalujesz i skopiesz to będziesz wodował model do tego specyfiku To tak w dużym uproszczeniu, reszta tu viewtopic.php?f=104&t=5518 Filc każdy dobry, ale jaki podkład? Musisz sam potrenować czy nie jest za ostry do już położonego podkładu, ale napewno się przydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "Sido" masz jeszcze czas, jak już pomalujesz to będziesz bawił się Sido. Clean- jak już pomalujesz i skopiesz to będziesz wodował model do tego specyfiku To tak w dużym uproszczeniu, reszta tu viewtopic.php?f=104&t=5518 Filc każdy dobry, ale jaki podkład? Musisz sam potrenować czy nie jest za ostry do już położonego podkładu, ale napewno się przydaje

 

 

clean sie przydał do odwrotnie przyklejonej kabiny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj znów coś podziałałem ;)

powpoli powoli do celu ;)

DSC00083.jpg

DSC00085.jpg

DSC00086.jpg

 

oraz z innej beczki, próba podłączenia aerografu pod zapas ;))

DSC00088.jpg

 

ale to dopiero jutro ;)

już sie niemoge doczekać!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koło wystarczyło mi na 1h psikania ;(

może za małe??

 

DSC00090.jpg

 

a to pierwsze psikanko;)

 

DSC00089.jpg

 

a dziś sklejanko poszło dalej i już widać cóż to będzie:)

 

DSC00096.jpg

DSC00095.jpg

DSC00094.jpg

DSC00093.jpg

DSC00092.jpg

 

teraz szpachla i szlifowanko ;)

ale sie ciesze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.