Skocz do zawartości

Dremel - co kupić


Moses

Rekomendowane odpowiedzi

Łańcucha piły czy noży kosiarki nie ostrzy się mikronarzędziami Do tego celu są inne, większe szlifierki. Proxxon z regulowanym zasilaczem do celów modelarskich i domowych jest idealnym narzędziem. Można na nim ustawić bardzo małe jak i wysokie obroty i zawsze jest wysoki moment obrotowy. Dremel do naszego hobby ma za wysokie minimalne obroty przez co np. topić potrafi się plastik. Generalnie podawana przez producentów moc mikronarzędzi nie jest najważniejsza - tak naprawdę to liczy się moment obrotowy. No i wielkość proxxona - po prostu praca na nim to bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ok, do noży kosiarki akurat mam szlifierkę stołową, więc to lepiej może rzeczywiście czymś innym, ale akurat do łańcucha piły sądzę, że takie mikronarzędzie byłoby w porządku (tym bardziej, że istnieją specjalne przystawki do tego). O ile oczywiście samo narzędzie przez swoją moc będzie to umożliwiało. W swojej karierze majsterkowicza wiele razy wykorzystywałem różne narzędzia do różnych rzeczy i wiem z doświadczenia że im bardziej uniwersalne narzędzie tym do większej liczby prac się nadaje. Dlatego szukam czegoś co byłoby jak najbardziej uniwersalne, ale również nie szłoby na kompromis przy swoim pierwotnym wykorzystaniu - czyli modelarstwie. Proxxon z regulowanym zasilaczem może i ma mniejsze obroty niż Dremel, ale zasilacz jest do modelu 50/EF, który to z kolei posiada jeszcze mniejszą moc: 40 W. Ja myślałem o Proxxonie FBS 240/E, a on ma taki sam zakres obrotów co Dremel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie dobre to urzadzenie bedzie,bo niewiem czy kupic a filmik mnie az tak bardzo nie przekonuje.Czy ma dobra skale obrotów? bo cos mi sie wydaje za za szybkie chyba te najmniejsze.Sprawdzcie sami daje linka do sklepu.

 

http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/SID-F0699826-2FC8F7D1/lidl_pl/hs.xsl/index_25000.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.