Skocz do zawartości

Dremel - co kupić


Moses

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy potrzebuje na szybko sprawdzonego dremelka, nie drogiego i dobrego zarazem (wiem że jedno wyklucza drugie ). Czy możecie mi coś doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pisałeś o Dremelu ... ;) Osobiście używam Ferm-a i to nawet od tego samego sprzedawcy. Ja mam model FCT-300 i nie narzekam. Osobiście dziś kupiłbym Proxxona. Jest rewelacyjny - kumpel nabył i się nim trochę pobawiłem. Generalnie takie narzędzie kupuje się na lata... Kup albo Dremela serii 300 albo Proxxona z linka Toffa. Przy "podróbkach" zbyt często trafiają się wrzeciona z biciem a to eliminuje taki sprzęt dla naszych potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dremel w sensie narzędzie, niekoniecznie firma

http://allegro.pl/szlifierka-ferm-prost ... 09743.html

a coś takiego (niestety wydatek rzędu 300 zł nie wchodzi w rachubę a jak się okazało jest mi ASAP potrzebny?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm..... W/g mnie lepiej nie kupić kilku modeli i zainwestować w dobry markowy sprzęt. Ale skoro ma być na szybko to kup co uważasz. Jak pisałem wcześniej - mam ferma i nie narzekam. Ale wiem też, że parę osób na nich się przejechało. Pamiętaj Kolego o tym, że sprzęcik ma służyć bezawaryjnie latami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zapoluje na używkę dremela, jak się nie uda to wezmę tego Ferma, najwyżej się go sprzeda ;)

Dzięki za pomoc

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W leroymerlin jest jeszcze inny model(nie pamiętam nazwy) w cenie 150 zł w zielonej walizce,na innych forach bardzo go chwalili ale u mnie też cienko z kaską było i siłą rzeczy padło na razie na tańszy model

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DREMEL 300 SERIES mam na modelarni i nie za bardzo nadaje się do obrabiania plastiku nawet na najniższych obrotach potrafi go topić ale i tak muszę używać gdyż czasami potrzeba trzeba mieć trochę wprawy i szybko nim machać nim się zatopi w plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za coś 170 zł kupisz podstawowy zestaw Dremela.

Moim zdaniem w bardziej wypasione nie ma co inwestować, a resztę kasy możesz przeznaczyć na osprzęt.

Ostatnio np. w Lidlu (wiecie, ten super sklep z narzędziami ;) ) kupiłem za 20 zł walizeczkę z coś 50 elementami. Niby przeznaczone do jakiejś ich podróby Dremela, ale pasują do oryginału bardzo dobrze.

 

Myślę, że warto rozważyć taką opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińskie podróbki są niebezpieczne w tym sensie, że albo trafisz na dobrą, albo będziesz miał bicie łamiące wszystkie wiertła. Wtedy żadnego wiercenia nie będzie. Jak masz możliwość sprawdzić przed zakupem, to możesz zaryzykować. Ale przez allegro szkoda kasy w błoto wyrzucać. Lżejsze i tańsze od Dremeli są Proxxony serii Micromot. Niemiecka firma, więc jakość bardzo dobra. Bicia żadnego, wał na porządnych łożyskach i płynna regulacja obrotów do 5000. Nadaje się do plastiku. Dremel 300 ma od 10000 do 33000 obr co go wyklucza z tego zastosowania. Zalepisz każde wiertło, plastik ci się stopi na kamieniu szlifierskim i używania nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Moses! I co kupiłeś coś? Ja też czegoś szukam więc z zainteresowaniem przeczytałem ten wątek. Często pożyczam z pracy takiego podrabianego Dremela firmy Budget - i potwierdzam to co napisali przedmówcy. To narzędzie nadaje się do prac typowo drwalskich a nie precyzyjnych. Regulator obrotów działa w taki sposób, że ni z tego ni z owego z wolnych obrotów potrafi przyspieszyć na maksa paląc plastik. Podobnie z wierceniem - trzeba zeskrobywać stopiony plastik z wierteł. Nie mówiąc o biciu. Ogólnie dno. Lepiej za te 80 zł kupić sobie cokolwiek innego albo wpłacić na zbożny cel. Po prostu nie ma bardzo tanich i bardzo dobrych jednocześnie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nic jeszcze nie zakupił, i bardzo nad tym ubolewam bo mi prace stanęły :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

link z wcześniejszego mojego postu http://allegro.pl/szlifierka-mini-drill-akcesoria-217-el-217el-i2060757052.html -raczej niewarto tego kupować

Znalazłem jeszcze jedną szlifierke tym razem bardziej renomowanej firmy http://allegro.pl/blackdecker-szlifierka-rt650ka-kufer-gratis-i2050236851.html myślę że ta bardziej się nada do celów modelarskich.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.