Skocz do zawartości

[OPEN] MasterCraft PZL P11c + Part i środki uspokajające


fiedotow

Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczcie, Szlachetni dwutygodniowe milczenie. Ferie zimowe miast spędzić modelarsko spędziłem jak na poniższych zdjęciach.

imgp1527.jpg

imgp1823t.jpg

dsc00034zz.jpg

Ale pomału odzyskuję sprawność manualną i powracam do mikro robótek.

Wyrazem tego niech będzie rysunek potrzebny do rozmieszczenia wydechów w naszej PZLce.

pzl2w.jpg

Poza tym stworzyłem przyrządzik do rowkowania, ale mam inny pomysł, który po powrocie z pracy wypraktykuję. Płat już opiłowany, krawędź natarcia przygotowana do korekty. Sądzę, że wieczorem zamieszczę zdjęcia skorygowanego obrysu płata.

P.S.

Pierwsza próba... Sklejone razem druciki z przewodu elektrycznego. Po "odchudzeniu" płata podczas usuwania "firmowego" Wibaulta nałożę takie fragmenty zgodnie z podziałem blach. Szczęściem segmenty blach mają tę samą szerokość więc problemem będzie tylko stworzenie przyrządu do równego sklejania odcinków drutu. Metoda pracochłonna, ale sądzę, że da niezły efekt...

imgp2428k.jpg

Montaż na taśmie samoprzylepnej na SG. Niestety klej z taśmy przykleja się od spodu. Potrzebne coś do klejenia "w powietrzu".

imgp2433z.jpg

Prototyp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecana korekta skrzydła.

Obejmuje:

1. właściwe usytuowanie lotek - w modelu poprzesuwane i niesymetryczne góra-dół

2. wyprostowanie krawędzi natarcia

3. poprawa kształtu końcówek płatów

4. poprawa rzutu z góry części przykadłubowej - to podczas nakładania Wibaulta

imgp2439s.jpg

imgp2440a.jpg

imgp2450.jpg

imgp2454z.jpg

imgp2459c.jpg

imgp2468o.jpg

imgp2471r.jpg

imgp2474.jpg

imgp2475m.jpg

I tak przy okazji troszkę montażu wnętrza

Montaż na drut. Oś drążka z igły do zastrzyków.

imgp1471.jpg

imgp1477.jpg

imgp1481s.jpg

To chyba tyle na dziś. Powalczę jeszcze z ustrojstwem do Wibaulta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć fiedotow! Ten patent z drucikami wydaje się być ciekawym. Powiedz proszę, czy to oznacza, że na górnej powierzchni skrzydeł będziesz robił schodek czy też później dokleisz blachy krawędzi natarcia? I co z krawędzią spływu? Powinna pozostać odpowiednio cienka.

Aha! I proszę nie robić takich przerw! Do czego to podobne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh Mikołaju... Zważ Waszeć, iż to drewnocięcie czyniłem na rzecz mej Ukochaniej i w tym aspekcie nic nie było ważniejsze... Nawet Modelarstwo Co do krawędzi natarcia to jeszcze brak decyzji co dokleję ale schodek jest zbyt ryzykowny. Krawędź spływy jak pisałem w przypadku przykadłubowej częśći płata wyciągnę podczas nakładania Wilbauta.

Robercie. Jedenastkę Wojtka chyba wszyscy dobrze znamy. Perfecto!

Ciekawe patenty, ale klejenie nawijanego drutu na wikol nie podpada mi. Samo tłoczenie podziału blach jest kiepskim pomysłem. Próby z "moim wynalazkiem" wskazują, że podział blach będzie lepszy przy puzlach z segmentów. Trzymajcie kciuki Waszmościowie.

P.S.

Szlachetni...

Czy posiada ktoś z Was wrak Hellerowskiej "Jedenastki"? Potrzebne śmigło do przeróbki. Po mojej zostało jeno wspomnienie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szykuje się piękny model, jednak wydaje mi się, że nie powinien on brać udziału w konkursie ponieważ nie jest produktem Pastyku. Wykonywany przez kolegę Fiedotowa model jest produkcji PZW czyli bodajże Podlaskich Zakładów Wytwórczych, firma Plastyk produkuje do dzisiaj własny model P-11C pochodzący chyba z lat sześćdziesiątych w tym modelu między innymi silnik jest wykonany jako jeden element wraz z osłoną i nie ma imitacji pokrycia blachą Wibault. Jednym słowem wstawianie akurat tego modelu do konkursu podczas gdy firma Plastyk produkuje inny model tego samego samolotu wydaje mi się niezgodne z zasadmi konkursu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeeee.... coś nie tak. Plastyk czy nie ale wypraski dokładnie takie jak moje z pudła mastercrafta, zdaje się zgodnego z regulaminem konkursu ;)

 

A model faktycznie piękny, czekam na kolejne aktualizacje z równym podekscytowaniem jak niejedna babcia na myśl o kolejnym odcinku mody na sukces

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tylko pomyłka w tytule i nic więcej. Powstało już ok 5 cm2 "blachy". Żmudnie to idzie i jeszcze nie wiem, czy efekt będzie pozytywny ale zawsze można poskrobać żyletko-piłką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P-11 z Plastyka wygląda tak:

 

Ta tutaj została sklejona przeze mnie stylu a`la Matchbox . I raczej faktura skrzydła nie jest lepsza od tej z MasterCrafta.

 

co tu dużo mówić, masakra, faktycznie pomyłeczka

 

a co do Mastercrafta czy plastyka... jeden kij i tak go w tym modelu niewiele zostanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktyczne Plastyk napełnia staruteńkie formy Siedleckie, Ale MC robi to w nowszych. I po kłopocie.

Mam prośbę do Moderatorów:

By uniknąć kolejnych nieporozumień proszę o zmianę w temacie z Plastyk na Master Craft...

I jeszcze fotka pierwszego użytkowego kawałka Wibaulta...

imgp2548.jpg

imgp2556k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze kładzenie Wibaulta. Mozolnie do przodu. Efekt taki sobie, ale lepiej jak drapanie papierem, które dziś ćwiczyłem. Poza tym równe segmenty dają ładny podział blach. Nabieram wprawy

imgp2558h.jpg

Pytaliście Szlachetni o krawędź spływu. Podcięcie i nałożenie nakładki, później równanie w klin po obu stronach - może mgliście tłumaczę

imgp2565.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co to za patent?

Drucik na podłożu papierowym klejony Kropelką?

Drucik na taśmę dwustronną?

Drucik na...?

Jaka grubość drucika?

A może jaki rysik na folii?

Napisz coś więcej. A może coś przeoczyłem? Tajemnica produkcji, przed wprowadzeniem na rynek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj... Spoko... Te kawałki były klejone na dwustronnej drutem 0.1 albo cóś koło tego... Jeszcze nie "rozpakowałem na folię". Jutro zobaczę, czy warto. Jak robisz na "dwustronną" pod ręką do zmywania Wamodzik - zmywa klej z taśmy, że aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz - masz...

imgp2568m.jpg

Malkontentów informuję, że rozbieżności w szerokości pasów Wibaulta są niwelowanie za pomocą pojedynczych odcinków druciku. Ciężko idzie, ale chyba się uda

P.S. Robercie... W szkole młyn a ja się sobie dziwię, że jeszcze jakoś coś robię więc nie dziw się braku zaskoku

Pozdrawiam Fanów i Malkontentów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach koncertu życzeń ja bym poprosił o fotkę pokazującą mniej więcej rozmiar rzeczywisty

Czytasz moje mysli Mikołaj ,o to mi chodziło/już zmniejszyłem fotkę i wyglada naprawde obiecująco/

Bogdan marudzisz z tym wolnym czasem ,Twój warsztat mówi co innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za OT. Robert, czemu wyprosiłeś Iskrę z podpisu?

 

Bo od ostatniej aktualizacji nawet na nią nie spojrzałem,chciałbym "razwiedczyka"skończyc na czas ,czekam na przesyłke z Martoli z bajerami do eRa i czasu mi niewiele zostanie ale myslę ,że do niej wrócę w "normalnym" warsztacie ale już nie w " standard "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj... Poczekaj aż troszkę się z tym rozwinę... Może chirliderki też wstawię Jutro mam nadzieję "narobić" więcej Wibaulta i pójdzie sprawniej... W przygotowaniu przyrządzik do zakładania wydechu a'la Wojtek Fajga - pozdrówka Ziom!

P.S. Popatrzyłem na zdjęcia celownika w "Jedenastce" i zamarzyło mi cię nieużywanie tego Partowskiego - Kamikadze - Boski wiatr hihihihihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.