Skocz do zawartości

Bf 109 F-4 Obfw R.Muller Fine Molds 1:72


Banny

Rekomendowane odpowiedzi

No cieszę się Karol, że coś tam modelujesz, bo ostatnio jakoś ucichłeś... Co prawda wolałbym zobaczyć coś innego niż niemczyzna w Twoim wykonaniu hehe!

 

Co do Muellera to jakoś lepiej kojarzę "3-ke"w zimowym kamo na której został zestrzelony, ale ten jest też ciekawy.

 

Technicznie bardzo fajnie wykonany, ale BARDZO razi zbyt szerokie rozmycie między barwami. Stoi w sprzeczności nie tylko z rozsądkiem (to skala 1/72) ale nawet z przytoczonymi zdjęciami, gdzie rozmycie jest minimalne (tzn normalne przy malowaniu samolotu natryskiem ok 5 cm, czyli mniej niż 1 mm w skali 1/72!).

 

Poza tym model bardzo mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, tak to bywa że lepsze bywa wrogiem dobrego... Ale Twoje modele są ewidentnie coraz lepsze.

 

Musisz też uważać na kalki. Tutaj brzydko srebrzą czerwone pasy serwisowe na skrzydłach wraz z napisem. Chyba lepiej by było jakbyś ich nie kładł. Zazwyczaj nie były odtwarzane po przemalunku, a i na zdjęciach archiwalnych ich nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, co zerknę to coś wypatrzę! Sorki Karol, ale swastyki na ogonie to masz jakoś dziwnie poprzekręcane (szczególnie z prawej strony)! Juz kiedyś miałeś podobny problem i tu znowu...

 

Co do P-47 to może jakiś mini projekcik grupowy? Też się przymierzam jak tylko wykończę japończyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolego Karolu

 

Jak już pewnie wszyscy wiedzą, nie lubię niemieckich maszyn, a moja wiedza na ich temat jest znikoma. Nie będę się więc wypowiadał na temat kwestii merytorycznych. Jest wielu kolegów mocno obeznanych w temacie i pewnie się wypowiedzą

 

Postanowiłem napisać posta, bo bardzo przypadło mi do gustu malowanie, które wybrałeś. Nie jest to żadne sztampowe malowanie w 69 odcieniach szarości z "wysypką" na kadłubie, tylko coś oryginalniejszego i żywszego, a tym samym ciekawszego dla odbiorcy. To według mnie największa zaleta Twojego modelu.

 

Z kwestii technicznych jedynie kalkomanie trochę mi nie pasują, bo oprócz wymienionych przez kolegę Banny'ego pasów serwisowych świecą się także inne, a szczególnie oznaczenia misji (chyba misji ?) na stateczniku pionowym. Na przyszłość staraj się również dokładniej docinać przezroczystą błonkę kalkomanii (szczególnie tych grubszych) gdyż w świetle na załączonych fotkach jest ona widoczna wokół cyfer "3" na kadłubie i swastyk.

 

Reszta wykonania bardzo mi pasuje. Jest poprawnie, schludnie, a jednocześnie nie zabawkowo. Podobają mi się ślady eksploatacji na spodzie.

 

Zarówno P-51 jak i P-47 chętnie bym w Twoim wykonaniu zobaczył

 

Twojego "Dzbanka" kolego Banny również

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Front wschodni obfituje w ciekawe malowania Luftwaffe, a "afrykańskie" Messery latały także w innych jednostkach, że przypomnę swojego Friedriecha wykonanego w czasach kiedy jeszcze machałem pędzlem, nie używałem washa ani płynów do kalek: http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=64&t=21375 .

 

Moim zdaniem w Messerach Fine Moldsa nie ma nic specjalnie nadzwyczajnego. To że ktokolwiek sięga po ich modele przy tej cenie to raczej wina konkurencji, która nie potrafi zrobić poprawnego Bf-109. Owszem FM są solidne i więcej niż poprawne, ale np modele Tamajki robią na mnie lepsze wrażenie. Ot choćby właśnie P-47, którego pudełko powoli wygrzebuję z szafy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zreszta FM to malowanie proponuje... do tego w zestawie sa gotowe kalki z kamo...
Kalki z kamo można darować hehe, ale ja bym nie sięgał po Techmody mając japońskie kaleczki... (miałem już nauczke robiąc Corsaira i stosują kalki academy zamiast pudełkowych tamajek) A teraz srebrzenia ludzie paluchami wytykaja!

 

OK, bierzemy się za P-47. Może ktoś się dołączy, tym bardziej że Revell proponuje całkiem niezły zestaw 1/72 w budżetowej cenie. Ale i tak polecam produkt Tamiya!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo fajny. Mam dwa pytanka:

1. Kalki swastyki miałeś w zestawie czy dokupiłeś/wydrukowałeś?

2. Z czego jest zrobiony drut antenowy i czy mógłbyś zrobić parę zbliżeń na łączenia przy antenie i ogonie?

 

Co do pomysłów związanych z projektów grupowych to ja w sumie reflektowałbym na oba (nie naraz, P-47 lub messerki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się czepiać, bo model mi się podoba, ale mam jedną uwagę, która jeszcze tutaj nie padła - ta 109-ka miała w skrzydłach aparaty fotograficzne, co skutkowało obiektywami w krawędziach natarcia i wybrzuszeniami na spodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.