Skocz do zawartości

Tiger I Ińsk/Węgorzyno


Michał96

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie. Mam wam do przekazania ważną informację, być może nawet najważniejszą spośród ostatnio najważniejszych informacji, oczywiście dla nas, modelarzy. Mój wujek, który jest kierownikiem w firmie drogowej MALDROBUD buduje teraz drogę pomiędzy Ińskiem a Węgorzynem. W rejonie tego miejsca, na pewnym polu, na którym obecnie kopią jakieś przepusty wodne znajduje się torfowisko. Rolnik, którego jest to pole, znalazł podczas wysychania torfowiska elementy stalowej bestii-TYGRYSA I !!!!!! Między innymi liny holownicze zakopane głęboko.

Kiedy mi o tym powiedział spadłem z krzesła. Jeżeli jest to prawda, to apeluję do wszystkich, którzy mają jakieś kontakty w muzeach o zobaczenie-chociażby ci, co mieszkają nie daleko. Trzeba to sprawdzić, jeżeli to prawda, byłaby to rzecz niesłychana. Wujek w poniedziałek idzie do pracy, powiedział, że popyta tego gościa. Wszystko co się dowiem, będę na bieżąco przekazywał. Jak wiecie torf konserwuje, więc czołg ten może być w świetnym stanie. Jeżeli to jest prawda, to trzeba coś zrobić

Tutaj przykład konserwacji wodą-zobaczcie do końca-to jest StuG z Poznania.

 

 

Trzeba coś zrobić, żeby to nie przepadło. Podejżewam, że państwo mogłoby zainwestować w wydobycie tego kolosa. Postaram się skontaktować z tym gościem i ustalić czy jest to w 100% tygrys.

To może być prawda, o czym światczy fakt, że na przełomie lutego i stycznia 1945 radziecka armia ścigała

niemiecką armie weichsel, między innymi przez tamten rejon-kierowali się na Kołobrzeg.

 

Liczę na wasze zainteresowanie tym ważnym tematem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 10 months later...

Nic, jak widać. To co zostało z pojazdu pewnie tkwi w jakiejś dziupli w oczekiwaniu na transport za granicę. Przez rok wiele mogło się wydarzyć, a jak zapewne wiadomo, prywatna inicjatywa zawsze ma większe środki i determinację w eksploracji, szczególnie takich znalezisk, niż państwowe instytucje. mamy Renaulta z Afganistanu i tyle w budżecie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.