Skocz do zawartości

King Tiger 1:72 Italeri


basterek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym rozpocząć nowy warsztat z moim modelikiem King Tiger trochę się już z nim bawię, także teraz postanowiłem wziąć się do roboty oto efekty moich dotychczasowych prac :P

 

9a87b2b505aae9f3gen.jpg

 

a739b965259b2031gen.jpg

 

15fa88e12e0b0db0gen.jpg

 

5b8dce39df32a2f4gen.jpg

 

5a79ecd4ddb8ed20gen.jpg

 

a9a00dde10a35ec3gen.jpg

 

Teraz czeka mnie nakładanie koloru bazowego o ile się nie mylę? ;> :P proszę o opinie i rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mylisz się. Najpierw powinieneś zaszpachlować te wszystkie szczeliny które masz z przodi i z tyłu. I jeszcze pytanie - co on ma ten bok od strony pełnego blotnika taki zmasakrowany, bo na zdjeciach za dobrze nie widać. Spiesz się powoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluję aerografem : ) wiem oczywiście że trzeba zaszpachlować tył jest paskudna szczelina i z przodu przy błotnikach ;) a to przy tym błotniku to jakiś negatyw przy robieniu zdjęcia ponieważ na modelu nic takiego nie ma : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj niestety niewiele widać. Musisz popracowac nad zdjęciami, ale z tego co widać to jeszcze jest to do poprawy, szczególnie z przodu. Staraj się maksymalnie wygładzić szpachlę prz nakładaniu to zaoszczedzi ci wiele szlifowania. Lepiej nakładać cienkie warstwy niż jedną grubą. Opisz jak ustawiasz aparat do zdjęć. Używasz trybu makro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem tego brzydala to też dorzucę 3 grosze. Skopałem i nawet nie wrzuciłem do galerii, bo już dość dostałem po uszach w warsztacie:) Gąski radziłbym zmienić na plastykowe, te jak sam widzisz średnio leżą i jest duże prawdopodobieństwo, że się rozpadną przy próbie dopasowania. Słuchaj kolegów, którzy piszą o szpachli i szlifowaniu. I najważniejsze, czego w dalszym ciągu się uczę, działaj cierpliwie i powoli:) Trzymam kciuki

tutaj link do mojego 'warsztatu', może Ci się na coś przyda.

viewtopic.php?f=87&t=29623

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

połóż też podkład na ogniwa gąsek na wieży, wyrównaj szpachlę na błotnikach, bo jest trochę niedokładnie. Myślę że powinieneś też zaszpachlować wieżę, konkretnie miejsce łączenia obu elementów, bo brzydka szpara jest. Powinieneś też oszlifować uchwyty lin na kadłubie, widać pozostałość bo nadlewce z ramki. No i połóż jeszcze raz podkład na lufie, bo coś tam się schrzaniło Ogólnie z tego co da sie wypatrzeć na zdjęciach podkład jest położony ok:) a i po dacie na zdjęciach widzę, że zagiąłeś czasoprzestrzeń o 4 lata:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połóż też podkład na ogniwa gąsek na wieży

Poco kłaść podkład na wszystko? Przecież nie trzeba zależy to od tego czym się maluje i co robi się na danej powierzchniowi, a z ogniwkami gąsienicy nie będzie wyprawiał nie wiadomo co, więc to jego wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieźle postaraj się jeszcze trochę wyrównać papierem ściernym szpachlę, miejscami jest grubiej (prawy błotnik i kadłub w okolicach błotnika), wieża jest ok. Powoli i delikatnie przeszlifuj tę szpachlę i chyba będzie można kłaść kolor, ale niech się jeszcze bardziej doświadczeni koledzy wypowiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka wszystkim ;) Czołg pomalowany ( tylko koła są w kolorze podstawowym ponieważ miałem maskowanie, ale je będę musiał pomalować pędzelkiem.. :() ale reszta wyszła moim zdaniem jak na pierwsze malowanie aero kamuflażu dwukolorowego całkiem przyzwoicie ;D oto zdjątka ;> :

92af0fa8310328degen.jpg

7d955366b2c1e308gen.jpg

d65c350de6c61e56gen.jpg

45ae5b15bf01ea6egen.jpg

90ad588cfda0a11bgen.jpg

 

Proszę o opinie ; d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety, chyba jeszcze jesteśmy daleko w polu z malowaniem tak jak Ci pisałem na PW, one z fabryki wychodziły w kolorze dunkel gelb (ciemno żółty), niestety surfacerem go nie zastąpisz. Druga sprawa - kamuflaż, poczytałeś trochę o Królewiczach, dotarłeś do tych książek, o których pisałem? Dobrze gdybyś wybrał jakiś konkretny kamuflaż i spróbował go wykonać, a jeżeli robisz sci-fi to chociaż podpatrz jakie były w rzeczywistości. No i to, że liny i inne elementy doposażenia nie będą w kamuflażu to wiesz?

Co do samej farby wydaje się za jasna, nie wiem jakimi farbami malujesz, jeżeli Pactra, to do kamuflażu przydadzą Ci się - dunkel gelb, panzer grun, schokoladen braun jeżeli inne, to musisz popatrzeć na tabelę z przelicznikami kolorów.

Poczytaj trochę i walcz dalej a będzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już jest kamuflaż i właśnie w kamuflażu dwukolorowym były używane takie kolory bo czytałem ;> malowałem Olivegrun pactry i jakąs inną LEKKO jaśniejszą od DUNKELGELB... wiem ze lina itp nie będzie w koloru kamuflażu aż takie ZERO nei jestem ;DDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.