Skocz do zawartości

Honda RC211V - TAMIYA - 1:12


DarkWing

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich kolegów i koleżanki

Dawno nie gościłem na obecnym forum, ostatnio bawiłem częściej na pwm bawiąc się w konkurs Ponieważ wystawiłem tam 3 modele (jeden znich Suzuki Hayabusę już tu zaprezentowałem) postamowiłem przedstawić szerszej publiczności dwa kolejne modele. Modele przedstawię w kolejności budowy w warsztacie oraz ich galerię. Opisy będą zdawkowe (z racji wrzucania całości hurtem) dla zainteresowanych jakimiś szczegółami odsyłam do pwm.org.pl. Pirwszy model - Honda.

 

Na początek In-box modelu

h1.jpg

 

h2.jpg

 

Do budowy wykorzystałem kilka dodatków

ft1.jpg

ft2.jpg

ft3.jpg

ft4.jpg

ft5.jpg

ft6.jpg

ft7.jpg

ft8.jpg

ft9.jpg

ft10.jpg

ft11.jpg

ft12.jpg

ft13.jpg

ft14.jpg

 

Prace nad modelem zacząłem oczywiście od silnika

h3.jpg

h4.jpg

h5.jpg

h6.jpg

h7.jpg

h8.jpg

h9.jpg

h10.jpg

h11.jpg

Postanowiłem dodać od siebie przewody zapłonowe świec. Niestety nie miałem żadnego pomysłu na ich wykonanie oprócz tego - czarna nić pociągnięta klejem... . W efekcie końcowym i tak prawie nie będzie jej widać... Dodatkowo na silnik położyłem delikatny wash celem uwydatnienia wszelkich detali oraz stworzenia wrażenia używalności.

h12.jpg

h13.jpg

h14.jpg

h15.jpg

Mały bonus... prezentacja gotowej jednostki napędowej

th_silnikHonda.jpg

Rama została pozbawiona oryginalnego chromu i psiknięta silver leaf (spray Tamiya)

h16.jpg

h19.jpg

h21.jpg

h22.jpg

h23.jpg

h24.jpg

Po uwagach kolegów z forum i znawców tematyki moto poprawiłem kielichy. środki zostały pomalowane na czarno (denka).

h17.jpg

h18.jpg

h20.jpg

h25.jpg

Kawałek felgi trzeba było "urwać" żeby nawiercić otworek pod wentyl...

h26.jpg

h27.jpg

Po lewej gotowy element, po prawej jego częśći składowe - całość z blaszek fototrawionych

h28.jpg

h29.jpg

h30.jpg

z oryginalntylnej tarczy hamulcowej (plastikowej) został tylko trzpień

h32.jpg

h33.jpg

h34.jpg

h31.jpg

Tylnie wachacze postanowiłem od środka wypełnić (dwuskładnikową szpachlówką tamiya)

h35.jpg

h36.jpg

h37.jpg

h38.jpg

h39.jpg

h40.jpg

h41.jpg

h42.jpg

h43.jpg

h44.jpg

W tym modelu po raz pierwszy odważyłem sie zbudować łąńcuch z ogniwek. Pierwsze próby nieudane... ogniwka rozpadły się...

h45.jpg

h46.jpg

w końcu jednak opanowałem budowę (łączenie) ogniwek i oto pierwszy segment łańcucha

h47.jpg

niechciana fotka desperata...

h48.jpg

h49.jpg

h50.jpg

h51.jpg

h52.jpg

h53.jpg

h54.jpg

h55.jpg

h56.jpg

h57.jpg

h58.jpg

h59.jpg

h60.jpg

h61.jpg

h62.jpg

kolejny ciekawy etap budowy. Wydech..

h63.jpg

h64.jpg

h65.jpg

h66.jpg

i znów poprawki po uwagach kolegów. Przemalowałem środki wydechów. Okazuje się, że "zdrowy" wygląd to właśnie szarość... a nie czarne okopceie

h67.jpg

h68.jpg

h69.jpg

h70.jpg

h71.jpg

h72.jpg

taki mały szczegół... imitacja śrubki - element fototrawiony...

h73.jpg

h74.jpg

h75.jpg

h76.jpg

h77.jpg

h78.jpg

łańcuch niestety nie leży idealnie - jest o 1-2 ogniwka za duży :( ale nie miałem już siły go rozrywać i skracać. Poza tym obawiałem się, żeby mi się nie "rozpruł" cały...

h79.jpg

h80.jpg

h81.jpg

h82.jpg

h83.jpg

h84.jpg

h85.jpg

h86.jpg

h87.jpg

h88.jpg

h89.jpg

h90.jpg

h91.jpg

h92.jpg

h93.jpg

 

tak wyglądał w skrócie telegraficznym warsztat tego modelu. Niektóre zdjęcia poprzestawiały się w kolejności (nie są chronologicznie) ale całość wydaje mi się jest spójna.

Zapraszam do galerii...

viewtopic.php?f=73&t=31643

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motorek jest super, co prawda nie przepadam za jednośladami ale ten od razu mi się spodobał. Szkoda że ten łańcuch wyszedł Ci troszkę za długie ale i tak jest rewelacyjnie. Mam takie małe pytanie w jaki sposób zrobiłeś ten mały biały pasek na feldze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas (Polska) to raczej ciężko.. pozostaje import prywatny. Poza serwisami aukcyjnymi najlepeij kupować w Chinach - najtaniej. Ja osobiście kupuję w UK, bez cła (UE) i szybka dostawa

adresy sklepów

www.hlj.com

www.hobbyeasy.com

www.hiroboy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się,

w hobbyeasy spokojnie można kupować bez obawy o jakiekolwiek cło. Jeśli już Urząd Celny wyłapie taką przesyłkę to zapłacimy jedynie podatek. Trzeba mieć jednak albo bardzo dużą paczkę np. z dwoma modelami w 1/12 albo przynajmniej trzema w 1/24 albo pecha żeby UC się zainteresował. Mam ponad 60 transakcji na HE i w UC byłem tylko raz.

Przy zakupie blaszek i innych dodatków to na ogół jest kopertka która potrafi przyjść do kraju czasem nawet szybciej niż zakup w Polsce przez allegro. Zdarzało mi się otrzymywać przesyłki z HE po tygodniu od zamówienia.

Zakupy w UK też są w porządku ale wystarczy sobie porównać ceny tych samych rzeczy w HE i u Hiroboya.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.