Skocz do zawartości

[W] P-47M Thunderbolt (Revell)


MrBat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

odpoczywając od Mustanga, postanowiłem zmyć jeden ze starych, nigdy-nie-skończonych modeli, skleić go do kupy i czerpać radość z malowania.

 

Tak wyglądał pacjent rok temu...

th_war_4.jpg

 

...tak po zmyciu farb...

IMG_0581.jpg

 

...po drobnym szlifowanku...

IMG_0582.jpg

 

...a tak wygląda w chwili obecnej - po sklejeniu do kupy, drobnych poprawkach i nałożeniu podkładu.

IMG_0594.jpg IMG_0595.jpg

 

Tak więc pierwsze koty za płoty w sztuce zmywania farb. Wkrótce dalsze postępy prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak na model zmywany z młodych lat wygląda nieźle. A co z kalkami? Masz jakieś w zapasie? Czy będziesz wszystko malował . Też dzisiaj kładłem surfacer tyle, że na Bf110 Revella (WRESZCIE). Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pudełkowe, tj. takie

un-f.jpg

Fotografia nieznanego mi pochodzenia.

 

I przy okazji mam pytanie. Bo z początku chciałem użyć tych samych farb co rok temu, ale jednak ten ciemniejszy niebieski w ogóle mi nie pasuje. Mógłby ktoś podać jakiś bardziej adekwatny odpowiednik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mną też chodzi jakaś maszyna z 63 FS ale pierwszeństwo mają panowie Gładych, Łanowski, Gabreski i jeszcze kilku z 61 FS.\

jakbyś potrzebował jakiś papierów do Thunderbolta to wystarczy się odezwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

a miało być tak pięknie. Za jednym razem chciałem polecieć z trzema kolorami a tu... Nie dość, że aerek zaczął się chyba psuć (wieczorkiem zrobię mu badania) to jeszcze miałem problem z farbami. Płakać mi się chce.

 

Najpierw czerń. Na dole jako podkład pod aluminum (trzeba będzie trochę wypolerować)...

IMG_0596.jpg

 

...a na górze jako preshading.

IMG_0597.jpg

 

Potem miał być żółty, ale farba odmówiła posłuszeństwa.

IMG_0599.jpg

 

I na koniec miał być czerwony, ale trzeba będzie go jeszcze poprawić.

IMG_0602.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku zawsze podchodziłem do restaurowania starych modeli ..bardzo sceptycznie...ale tu zaczynam widzieć..ciekawy efekt tego przedsięwzięcia...nowa warstwa farby po oszlifowaniu..wygląda bardzo fajnie..jak to mógłbym nazwać..."drugie życie modelu" zaczyna się budzić..i jest naprawdę na co popatrzeć...z niecierpliwością czekam na efekt końcowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednym zdjęciu na którym pokazałem "priszejding" czarną farbą zrobił Ci sie "kleks" zmyj, zeszlifuj albo coś bo potem to będzie widać i nie bardzo to będzie wyglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobił Ci sie "kleks" zmyj, zeszlifuj albo coś bo potem to będzie widać i nie bardzo to będzie wyglądać

Tak, wiem - to właśnie przykład dziwnego zachowania aerka. Maluję, maluję a tu nagle takie coś :/ A najgorsze, że właśnie zauważyłem, iż czarna farba prawie w ogóle się nie trzyma. Chyba zła mieszanka farby albo za gruba warstwa. W każdym razie poczekam ze dwa dni i jak zobaczę, że farba nie twardnieje... no cóż, oby stwardniała. A kleks oczywiście poprawię.

 

W każdym razie dziękuję za dobre słowa i mam nadzieję dobrnąć z tym projektem w miarę szybko do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna farba to olejny MM. Aerek myłem jak zawsze i raczej nie było problemów. Aż do wczorajszego mycia generalnego w Cleanluxie. Może niedokładnie go wypłukałem w wodzie? Jutro go rozkręcę, przepłuczę i mam nadzieję, że mu przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, kolega MrBat położył na cały model surfecera, więc plastik nie ma raczej tu nic do rzeczy. Przyznam, że ja sam obecnie też mam problemy z trzymaniem się farby. Myślałem, że to może dlatego, że przerzuciłem się na Vallejo. Hmmm, ale może kolego Jarku to dlatego, że rozcieńczamy MrSurfacera zmywaczem Wamodu? Może przez to nie ma on możliwości trzymania farby? Czy ktoś miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? Obejrzałem sobie jeszcze raz Mustanga, który też ma podkład z Surfa, i farba (Vallejo) trzyma się go bardzo dobrze (a te uszczerbki po maskowaniu to chyba jednak moja wina z niedokładnym wypłukaniem kilku trudno dostępnych miejsc). Zaczynam wierzyć, że ta czarna farba jest po prostu do kitu. Bo z tego co pamiętam, to na Shermanie siedziała raptem trochę lepiej. Zresztą po nocce obejrzałem Thunderka, i okazało się, że ta grubsza warstwa na spodzie trzyma się lepiej, niż preshading na górze. Poczekam jeszcze z dzień i myślę, że jednak nie będę musiał jej przemalowywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż do wczorajszego mycia generalnego w Cleanluxie.

 

Ten specyfik nadaje się do mycia aero, ale jeśli w większości używałeś akryli.Z moich obserwacji wynika że nie rozpuszcza on akryli, a jedynie powoduje, że odklejają ( to nie jest najlepsze słowo ) się od powierzchni więc może zobaczy czy jakiś paproch tam nie siedzi ze starej farby. Może wypłukaj aero w wamodzie, albo spróbuj użyć płynu no mycia nagrobków bo pactre to to pięknie rozpuszcza i jeszcze ładnie pachnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.