Jump to content

Oleje Artystyczne....


Recommended Posts

Siema!

 

Chcę kupić sobie tzw. Oleje Artystyczne. nie wiem tylko jakiej firmy (chciałbym aby nie były zabyt drogie) i jakie kolory. Czy mozecie mi coś poradzić?

zajmuję się w 90% pancerką w małej skali.

Nie wiem jeszcze jak toto długo schnie, czy i czym utrwalać, czym rozcieńczać....Może warto by było w jednym wątku stworzyć takie kompendium wiedzy na temat olejów artystycznych?

Link to comment
Share on other sites

Ja z kolegą używamy olei firmy Renesans i jesteśmy zadowoleni. Ceny naprawdę przystępne.

Podstawowe kolory: czerń kostna, brąz van Dyck'e, umbra ziemna, sienna palona.

Rozcieńczać: benzyna lakowa, rozcieńczalnik Wamodu (ja go używam)

Schnie średnio - niby jest suche po paru minutach, ale grube warstwy mogą potrzebować paru godzin, dni. Utrwala się jakimś lakierem, z aero bez znaczenia, z pędzla tylko akrylowym.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Dzięki za odpowiedź...czy te kolory które podałeś wystarcza w zupełności? Ja myślałem o jakims zestawie 14 kolorów jakie sie np. na allegro pokazują. Poza pancerka od czasu do czasu jakąś figurkę też pomaluję....więc teraz pozostało mi tylko wybrać ilość koloró, gdyż decyzja o kupnie tych farb już zapadła

Link to comment
Share on other sites

Ja ze swej strony polecałbym farby Talensa, są to najlepsze farby dla plastyków na świecie, są produkowane w dwóch seriach REMBRANT i Van GOGH. Rembranty kosztuja około 35 zł za tubkę a van gogi około 10. ja mam część kolorów rembranta i część van gogha i osobiście poza cena nie widzę różnicy. Farby te można mieszać ze sobą, ja rozcieńczam benzyną ekstrakcyjna albo terpentyną. CO do podstawowych kolorów to polecam Umbrę naturalną, biel tytanową, czerń kadmową, ochre, sienę paloną, błękit pruski, jakiś zielony oraz czerwony. Farby te świetnie nadają sie do robienia washa oraz zacieków i malowania twarzy. Ostatnio odkryłem że nadają się świetnie do uzupełniania braków powłoki lakierniczej na modelu,poprzez odpowiednie wymieszanie różnych kolorów. Świetnie mieszają się także z olejnymi humbrolami. Serdecznie polecam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jest to włoska firma "classico", tubka 20 ml. Pan w sklepie zapytany o oleje artystyczne które są używane przez modelarzy stwierdził, iż ci często kupują właśnie te farby. cena za tubkę to 5,20 PLN na Mazowieckiej w wawie.

I mam też pytanko: czy terpentyna balsamiczna ze skelpu dla plastyków i TERPEN ze sklepu pt. Carefour to to samo? Pytam, gdyż w pierwszym przypadku za 150 ml specyfiku zapłacić trzeba ~5,5 zł natomiast za 0,5 l TERPEN'u płaci się ~5,40 PLN

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja mam małe pytanie właśnie dotyczące farb artystycznych dzisiaj kupiłem od kolegi farby artystyczne firmy Astra i tu nasuwa się moje pytanie czy te farby można stosować na modelach czyli robić washa itp.???

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.