Skocz do zawartości

Su-22M4 1/48 KoPro + Part, Aires


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

Adam wszystko robię dokładnie jak opisałeś ,nawet używam IrfanView ,muszę w aparacie podkręcić ostrość i zobaczę jak będzie.Dzięki za porady

Robercie, to trochę nie ten temat, ale...

Sądzę, że Jesteś na dobrej drodze, jeżeli robisz na wybranym programie "M"-anualu powinieneś mieć wyrównane wszystkie opcje na 0 (zero) a dodatki softowe wyłączone, przynajmniej teoretycznie. Jeżeli na "P"-rogramie to włączone są ustawienia dodatkowe dotyczące ostrości, kolorystyki, nasycenia itp... Faktycznie tutaj musisz poszukać, choć zależy to jednak głównie od egzemplarza (obiektywu). Przerobiłem to niestety w lustrzankach, szkło jedno drugiemu nie równe i nie dotyczy to tylko ceny :(

Droższe obiektywy czasami (wiem z własnego doświadczenia) rozczarowują i nie dają szansy na uzyskanie poprawnych efektów, a tanie denko wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam.

 

Coraz bliżej końca. Wiele elementów mam już przygotowanych do przyklejenia, tylko złożenie kadłuba trochę się odciągało. Na szczęście wczoraj nadszedł ten moment. Jeszcze trochę szpachlowania i szlifowania przede mną, ale już widać malowanie W okolicach działek nakleiłem kawałki aluminiowej blaszki. Wykonałem je przy pomocy oramasc 810. Najpierw naklejam kawałek folii na model, potem odrysowuję długopisem po liniach podziału i naklejam tak przygotowany szablon na blaszkę. Podobnie maskuję oszklenie, jeśli krawędzie są wystarczająco wyraźne. Z ciekawostek wrzucam jeszcze zdjęcie pomalowanej od wewnątrz owiewki z doklejonymi elementami foto.

 

sh105685.jpg

sh105682.jpg

sh105686.jpg

sh105683.jpg

sh105684.jpg

sh105692.jpg

sh105691a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dzisiaj dostałem w ręce owy zestaw. I tak analizując na szybko póki chwila oddechu przed sesją zauważyłem mankament klapek przeciwpompażowych na moje skromne oko są za małe. I takie pytanko nie otwierałeś ich?? Światła reflektorów lądowania też są do poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam.

 

Pewnie część z Was będzie zawiedziona, ale niestety nie dołożę już więcej zdjęć do tego wątku. Galerii też nie będzie. Odbiorca naciskał i nie zdążyłem zrobić żadnych zdjęć przed spakowanie i wysłaniem modeli. Na pocieszenie dodam, że w swojej szafie też mam ten zestaw i z pewnością za jakiś czas stanie on na mojej osobistej półce ;) Niemniej serdecznie dziękuję za pomoc okazaną mi w tym wątku i przez PW.

 

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.