Skocz do zawartości

TAMIYA 78025 YAMATO PREMIUM 1/350


r.kalkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Historii tego okrętu nie trzeba nikomu przytaczać, powstał jako nr.1.

4 listopada 1937 roku, stocznia marynarki Kure została położona stępka pod najpotężniejszy okręt wojenny II wojny światowej pancernik YAMATO.

Nie będę się rozpisywał nad wielkością tego pancernika, zainteresowanych odsyłam do literatury oraz http://pl.wikipedia.org/wiki/Pancerniki_typu_Yamato

 

Od chwili zapowiedzi i pojawienia się w nowej odsłonie Yamato trochę czasu upłynęło. Od samego początku gdy tylko krążyły plotki o ukazaniu się tego modelu byłem bardzo zainteresowany jego zakupem niestety cena na polskim rynku jest masakrycznie wysoka. To też postanowiłem zaryzykować i podjąłem decyzję o samodzielnym imporcie tego modelu z Chin.

24 lutego dokonałem przelewu, 25 lutego model został do mnie wysłany, dziś ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu listonosz dostarczył ogromną paczkę.

Wraz z samym modelem zamówiłem wszystkie dodatki dedykowane do niego.

TAMIYA 12642 1/350 IJN Yamato - Hand Rail Set A

TAMIYA 12643 1/350 IJN Yamato 46cm Metal Barrels & Shells Set

TAMIYA 78025 1/350 IJN Yamato (new mould)

TAMIYA 78026 1/350 IJN Motor Boat Set

 

Szczegółowe zdjęcia zawartości pudła postaram się zrobić jak tylko czas mi na to pozwoli.

d9ea09300af8f2e7m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny zakup polecam dedykowany zestaw waloryzujący z Pontos model - będziesz miał maksa, bo blaszki z Tamiyki i te łódki motor we troszku słabo wyszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny zakup polecam dedykowany zestaw waloryzujący z Pontos model - będziesz miał maksa, bo blaszki z Tamiyki i te łódki motor we troszku słabo wyszły.

 

Jakieś 5 dni temu miałem kliknąć kup teraz na zestawie blach PONTOS MODEL ale powiedziałem sobie spokojnie i tak nie będziesz w najbliższej przyszłości go sklejał. Poczekam z zakupem zestawu waloryzacyjnego do YAMATO, może pojawi się coś ciekawszego na rynku.

Na dzień dzisiejszy walczę z nr. 2, bardzo małymi krokami zbliżam się do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pomimo wielkich chęci, na dzień dzisiejszy nie mam czasu( nawał pracy w domu i w pracy sezon letni już się rozpoczął) ani możliwości wykonania dobrych zdjęć(studio w trakcie remontu i przebudowy).

Ale obiecuję że jak tylko będę miał chwilkę wolnego czasu pstryknę foty i wstawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Wreszcie znalazłem troszkę czasu na in-box-a.

Model mogę śmiało zaliczyć do trudnych, ale nie dla tego że ma dużo elementów tylko że jest zapakowany w ogromne pudłu i TRUDNO jest je ukryć przed wzrokiem małżonki, dziewczyny czy matki. A one wszystkie nie rozumieją potrzeby posiadania tego modelu czy innego, kobiety niestety posiadają inne pragnienia np. posiadana 20 torebki czy 15 pary spodni

Jak to mówią Mężczyźni pochodzą z Marsa, a Kobiety z Wenus. Lub z punktu widzenia Kobiet Chłopcy nigdy nie wyrastają z zabawek.

 

Na wstępie postanowiłem zamieścić MANUALA:

7d7a68c6d77b6e2cm.jpg dfa1db01aa94f8f4m.jpg 3afb0d9766a9befcm.jpg 75b23ff28d05fb3cm.jpg 513a7eecd003cc39m.jpg

5bb8f11e0ad61c6cm.jpg 570f32bf080aae1bm.jpg 520015ef92deaff9m.jpg 9b6c628b4e81492fm.jpg 1d890024e020ee44m.jpg

1d890024e020ee44m.jpg 015f326b099e7598m.jpg e98b24160eb43e44m.jpg fbdeac6199561497m.jpg 1a86008e3796d969m.jpg

da3ac28e740e2239m.jpg 7280e175d34eec0bm.jpg 30862f4655ba60dbm.jpg 79334919bab95973m.jpg

 

Resztę stron wrzucę tylko na serwer zainteresowani przejrzą całą instrukcję.

Zdjęcia ramek, blach i dodatków w przyszłym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Panowie podłącze się pod ten temat bo z pewnością innym również się przyda. Trochę czasu od ukazania tego zestawu już minęło i na rynku ukazało się kilka zestawów waloryzacyjnych. Praktycznie każdy zestaw oferuje kompleksową waloryzację Yamato, główna wada tych zestawów to dosyć wysoka cena. Biorąc pod uwagę ten aspekt warto wybrać najlepszą ofertę, żeby później nie żałować wyboru. Może ktoś już merytorycznie analizował dostępne zestawy i jest w stanie doradzić w tej kwestii? Poniżej numery zestawów waloryzacyjnych (uwzględniłem tylko te zestawy, które oferują kompleksową waloryzację):

LionRoar RS3511

FlyHawk 350072

MK1-Design MD-35024

Pontos Models 35003F1

 

Największe wrażenie zrobił na mnie ostatni zestaw. Niestety doświadczenie w budowie okrętów mam niewielkie dlatego wolę posłuchać rad osoby, która coś może w tym temacie powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.