Skocz do zawartości

Mark IV Tadpole 1/35


Adrianowro

Rekomendowane odpowiedzi

Misza , są na rynku żywiczne gąski ale jesli robisz taki pojazd w błotku to można sobie odpuścić (patrz mój Whipet)

Zdradzisz co i gdzie?

 

Niestety nie znam firmy

 

Moja wersja uzbrojenia barbety- jeszcze bedę myślał jak dopracować karabin Lewisa.

DSC04066.jpg

DSC04063.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fakt karabinek wygląda troszkę słabo... ale i tak już się bardzo fajnie prezentuje

 

Słowa karabinek to bym tutaj nie użył

http://world.guns.ru/userfiles/images/machine/mg66/lewis-1.jpg

 

i jedna z fotek

http://www.landships.freeservers.com/mk4_survivors.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

 

Bardzo fajnie się zapowiada kijaneczka

 

Misza , są na rynku żywiczne gąski ale jesli robisz taki pojazd w błotku to można sobie odpuścić (patrz mój Whipet)

Zdradzisz co i gdzie?

 

Niestety nie znam firmy

 

Czeska firma Panzer shop.

 

http://www.panzershop.cz/inshop/

 

PS35A325 - Resin tracks for WW1 British tanks Mk.V, Mk.V* or Mk.V** - original width size 26,5"

PS35A304 - Resin tracks for WW1 British tanks Mk.I, Mk.II, Mk.IV, Mk.V, Mk.V*, Mk.A, Mk.B 1/35 - original width size 20,5"

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeska firma Panzer shop.

 

http://www.panzershop.cz/inshop/

 

PS35A325 - Resin tracks for WW1 British tanks Mk.V, Mk.V* or Mk.V** - original width size 26,5"

PS35A304 - Resin tracks for WW1 British tanks Mk.I, Mk.II, Mk.IV, Mk.V, Mk.V*, Mk.A, Mk.B 1/35 - original width size 20,5"

 

Dzięki bigmodel!

Co to za lufka działa w sponsonie?samoróbka czy zaadaptowałeś od czegoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lufa do ISU-152 w skali 1/72

Sądze że można by pokopać jeszcze dokładniej i znaleść jeszcze lepszą lufkę do przeprowadzenia przeszczepu, ale i ta jest chyba ok w porównaniu do tego co było w zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Na początek pytanie za 100 punktów - ma ktoś pomysł gdzie dokładnie mogły być mocowane liny do tych sań?

Ja obstawiam płozy z przodu..............

Tak czy siak sanie będą zapakowane po uszy gratami.

DSC04636.jpg

DSC04635.jpg

DSC04634.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym obstawiał płozy...ino jakieś szekle trza by dodać.

Myślałem o metalowych uszach + ewentualne szekle (jak dopasuje) + belka widoczna na dwóch pierwszych fotkach i .....gdzieś liny przymocowane do pancerza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedzieć, bo na obu zdjęciach widać jakby co innego. Na pierwszym lina jest w dwóch osobnych biegach połączona z saniami, a już na drugim po drewnianym kloc schodzi się razem. To oczywiście może być wrażenie optyczne.

Samo mocowanie jak najniżej, aby unikać klinowania się płóz w podłoże na zasadzie dźwigni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy saniach to bym proponował zwykły hak wbity w płozy.

 

Na pierwszym lina jest w dwóch osobnych biegach połączona z saniami, a już na drugim po drewnianym kloc schodzi się razem.

W oby przypadkach widać że jest tam jakiś kloc rozporowy który rozpycha liny na szerokość sań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oby przypadkach widać że jest tam jakiś kloc rozporowy który rozpycha liny na szerokość sań.
Tak wiem, trochę to nie tegez napisałem. Chodziło mi o kształt lin za tym właśnie klocem. Zdjęcie pierwsze wskazywałoby na centralny punkt zaczepienia na saniach gedzie pomiędzy płozami, a zdjęcie drugie na dwa osobne w okolicy płóz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że na obu fotkach liny idą do płoz( i tak chyba obstawie ) , innym zagadnieniem jest gdzie lina jest przymocowana do czołgu.

Jedynie co mi przychodzi do łba to albo jakiś hak/ucho montowane na kadłubie albo lina wchodziła do wnętrza przez tą "wieżyczkę" na górze.

Bo nic solidnego nie ma wokolicy do przymocowania :/

DSC04161.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.