Skocz do zawartości

Mark IV Tadpole 1/35


Adrianowro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dla nie znających tego wynalazku - projekt powstał w odpowiedzi na niedobrych germanców , którzy notorycznie zaczeli poszerzać okopy aby Brytyjskie "zbiorniki" nie mogły tak łatwo ich pokonywać.

Element ogona miał służyć do modyfikacji istniejących już pojazdów.

Po testach w Angli, przewieziono do Francji elementy w celu zamontowania na pojazdach i ....... w sumie na tym się skończyło.

Nie ma dokumentów stwierdzających że użyto bojowo tych "kijanek"

Co do modelu:

No cóż Emhar "trzyma poziom"

Czyli jestem na etapie łatania szpar i ostrej modyfikacji armat bo te orginalne to.....cenzura.......

Malowanie - zastanawiam sie czy nie machnąć tych ogonów na czerwono ( minia) + zarys białą farbą jak kończył się orginalny pojazd.

http://www.landships.info/landships/tank_articles.html#

Podstawka bedzie skromna - pojazd na testach na poligonie + oficer z białą chorągiewką

Chyba że znajdę inne ciekawe figurki (sprawa rozwojowa)

 

Fotki

DSC03848.jpg

DSC03847.jpg

DSC03846.jpg

DSC03842.jpg

DSC03840.jpg

DSC03849.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Temat wysmienity.

Poprawisz sponsory ?

Chyba ze Emhar poprawil te od Mark IV

 

Initacja ziemi juz wyglada super

 

A co z tymi sponsonami jest nie tak ?

W sumie imitacja ziemi to ... ziemia z lasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O - będzie Kijanka...z tym ogonem na ''miniowo'' to bym uważał.Raczej kolor całości.

Dlatego się tylko nad tym zastanawiałem - ale te białe zaznaczenie to na bank bo fajne jest.

 

 

A tym razem bedzie też trawa,zeby nie było tak nudno na ziemi...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam już twoje poprzednie pracę i o efekt jestem spokojny. Jako że kiedyś też chciałbym sobie skleić coś z I wojny czy mógłbyś w relacji pokazać co skopał Emhar i jak to poprawić? W końcu kto jak kto ale ty to już weteran w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam już twoje poprzednie pracę i o efekt jestem spokojny. Jako że kiedyś też chciałbym sobie skleić coś z I wojny czy mógłbyś w relacji pokazać co skopał Emhar i jak to poprawić? W końcu kto jak kto ale ty to już weteran w tym temacie.

 

No widzisz taki ze mnie weteran a o skopanych sponsonach nic nie wiem :P

Postaram się w miarę szczegółowo podawać co naprawiam w modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...) czy mógłbyś w relacji pokazać co skopał Emhar i jak to poprawić?

Ja też o to proszę bo mam chrapkę na czołgi z I wojny pierwszy będzie airfix mark I ale mark IV też niedługo się rozgrzebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czwórki miały chowane sponsony do wnętrza - ale fakt - chodzi o krawędzie.

 

Ale mówicie o modelach 1/35 ?

Bo gapie się to na fotki i rysunki , to na sponson i dla mnie jest prawidłowy

Może ślepy jestem......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylna płyta sponsonów -ta z włazem powinna być ciut pod kątem - inaczej nie można by było wsunąć sponsonow do wnętrza.

Na ujęciu ''twojej'' Kijanki z warsztatów widać to dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra już wiem o co chodzi.

Emhar nie poprawił tego błędu w kijance

Musze pomysleć nad tym tematem.

Najłatwiej było by kupić konwersję żywiczną ale do 72 kosztuje 50 dych, a co dopiero do 35...

http://www.sklep.tankmodels.pl/skala-1- ... 2806-.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajny

Tęż bym sobie zrobił takiego tylko że w 72, jak byś tak popatrzył czy jest to do zrobienia raczej prosto, czy trzeba trochę posiedzieć, bo jeśli to kwestia dodania paru kawałków plastiku to sobie chyba zrobię bo ten czołg jest genialny, chyba najfajniejszy z WWI.

Ale jednak mogłeś trochę przekłamać i zrobić go najeżdżającego na niemiecki okop...albo nie to już przejedzone a coś takiego z pewnością będzie ciekawsze niż kolejny okop...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.