Skocz do zawartości

Bt-5 Zvzeda 1:35


Michał96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj ukończyłem mój jak narazie ostatni model Bt-5, starutkiej zvezdy. Model zbytnio detalem nie razi, ale mimo to postanowiłem go kupić. Miał strasznie dużo szpar i nierówności, ale jakoś to poszpachlowałem. Jestem świadom, że jest dużo niezgodności z orginałem, w końcu to stara zvezda.

Nie używałem żadnych blach-mogłem się tylko pokusić o kupno grill'i na tył. Zostało mi jeszcze tylko przykleić przednie reflektory. I kolejna ważna-jak dla mnie-sprawa, niektórzy mogą się przyczepić, że to kolejny plagiat Bt Miga, w rzeczywistości po części tak jest-nie mówię oczywiście o wyniku końcowym, nie porównuję swoich zdolności do Miga, czy do Piotra, którego genialny model mnie właśnie zainspirował. Dlatego właśnie zrobiłem ten model. Całość malowana aero Pactrami. Biedronka olejami, olejny ciemny brązowy łosz i filtry. Brudzenie pigmentami Vallejo. Narazie to koniec, zaczynam naukę do testów gimnazjalnych, odżyję na początku maja A wyszło tak...

Aaa, mało zdjęć jak zwykle, padł mi znowu aparat. Zamówiłem już na allegro akumulatorki z ładowarką, więc będzie można fotografować aż do bólu

Po szpachlowaniu

 

ffffkf.jpg

 

No i skończony

 

31262535.jpg

 

 

76357073.jpg

 

 

fdan.jpg

 

fqfn.jpg

 

94037667.jpg

 

img04y66.jpg

 

imgg04f63.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie to koniec, zaczynam naukę do testów gimnazjalnych, odżyję na początku maja

Witam rówieśnika. Mam ten sam powód aby trochę przystopować z modelami.

 

Twój model mi się podoba, ale mam wrażenie że brudzenie wyszło trochę za jasne. Na twoim miejscu wtarł bym trochę ciemniejszych pigmentów i było by od razu lepiej.

Nie zmienia to faktu że model ładnie się prezentuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie to koniec, zaczynam naukę do testów gimnazjalnych, odżyję na początku maja

 

Niestety. :( Ja tak samo. A model całkiem miły dla oka, ale rzeczywiście ten pigment na górze taki jasny, czy te zdjęcia źle oddały kolor(wygląda jak gips)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze. Tak, rzeczywiście na zdjęciach wygląda gipsowo, ale w rzeczywistości ma kolor piaskowy.

Eee tam testy, testy i po testach, w sumie mógłbym je pisać jutro i mieć już to z głowy Ale wiadomo, mały stres jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Model rzeczywiście ma swoje niedoskonałości, o których wspomnieli już moi przedmówcy jednakże generalnie wypada całkiem dobrze. Gdyby poprawić (lub wymienić) gąsienice i zróżnicować kolorystykę weatheringu, byłoby nawet bardzo dobrze.

 

Najważniejsze jest to, że podobnie jak w przypadku Twojego KW-2 udało Ci się osiągnąć efekt ciężkości i metaliczności, a Twój BT-5 nie przypomina plastikowej zabawki. To bardzo ważne w przypadku modeli pojazdów pancernych.

 

Oby tak dalej. Rośnie mam kolejny zdolny pancerniak

 

Powodzenia w kolejnych projektach i testach!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.