Skocz do zawartości

P-40 Urbanowicza


okonek

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do Sagitariusa jako naszego znawcy 40-ek. Czy mozesz nam tu napisac cos o malowaniu samolotu/ow Witolda Urbanowicza Lukam tak na Twoje modele i sam mam trzy 40-ki w szafie wiec moze sie skusze jesli wersja bedzie pasowala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko ...

P-40 N-5 lub N-15 ... 75FS, 23 FG Chiny - 1943/44

Kolorystyka:

 

góra - olive drab FS 34087

spód - neutral grey FS 36173

 

plamy na sterze kierunki w kolorze medium green FS 34092

Biały numer 188 na sterze kierunku.

 

Oczywiście piękne uzębienie na osłonie silnika.

Rysunek zamieszczony jest w publikacji CURTISS P-40 WARCHAWK - ACE Publications autorstwa Przemysława Skulskiego i Tomasza Gronczewskiego.

 

Niestety nie mam dostępu do skanera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko ...

P-40 N-5 lub N-15 ... 75FS, 23 FG Chiny - 1943/44

 

Kurna felek ale tu mnie zaskoczyles. Myslalem caly czas, ze to wersja M i moj P-40M z Mauwe sie nada

 

Kolorystyka:

 

góra - olive drab FS 34087

spód - neutral grey FS 36173

 

plamy na sterze kierunki w kolorze medium green FS 34092

Biały numer 188 na sterze kierunku.

 

Oczywiście piękne uzębienie na osłonie silnika.

Rysunek zamieszczony jest w publikacji CURTISS P-40 WARCHAWK - ACE Publications autorstwa Przemysława Skulskiego i Tomasza Gronczewskiego.

 

Niestety nie mam dostępu do skanera.

 

Szkoda Czekajac na odpowiedz sam szukalem troche w sieci i ciekawi mnie czemu na tej stronie pokazuja cos innego

 

http://historie-asow.elk.com.pl/urban/urban_.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz zrobić taki model. Wiele nasłuchałem się na temat maszyn Urbanowicza ... że latał "N"ką ... "M"ką ... inni nawet twierdzili, że "F"ką

Tak więc trudno dojść prawdy. Myślę, gdybyś sam osobiście mial szansę zapytać Urbanowicza jaką PECZTERDZIESTKĄ latał ... dowiedział byś się, że amerykańską.

Oni mieli za zadanie latać i niszczyć wroga, a nie rozpoznawać podwersje danego samolotu.

Spit to był Spit, Messer 109 to Messer 109 ... a P-40 to P-40 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Szkoda Czekajac na odpowiedz sam szukalem troche w sieci i ciekawi mnie czemu na tej stronie pokazuja cos innego

 

http://historie-asow.elk.com.pl/urban/urban_.htm

 

Piękny rysunek ale mający niewiele wspólnego z rzeczywistością. Kamuflarz RAF zarówno temperate (DG/DE/Sky) jaki i desert (MS/DE/Sky lub AB) miały tylko C/D/E przejęte przez USAAF z zamówienia brytyjskiego oraz malowane z rozpędu F i K. Rysunki późniejszych w taki kamo, jak na przykład Squirbate Vodry, Rusty Parisa czy Snafu ze 120 sqdn KL NEI są fikcją.

Wszystkie późne P-40 malowano standardowo OD/NG. Jedynym wyjatiem jest niewielka piaskowo/błękitnych maszyn USAAF użwanych na południowm Pacyfiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witaj Okonek

Ostatnio przeglądając literaturę natknołem sie w książce Pana Tomasza Kowalskiego "Godło i barwa w lotnictwie polskim 1939-1945"

na taką planszę barwaną z P-40 w rezkomo malowaniu W.Urbanowicza

958da0d037530d78m.jpg

 

"3.Curtiss P-40M,na którym latał w Chinach Witold Urbanowicz; godło jednostki malowane było z lewej strony pod kabiną"

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.