Skocz do zawartości

Schlingmann TLF 16/25 Mercedes Benz Atego1529 AF


Mark666

Rekomendowane odpowiedzi

SPROSTOWANIE

 

W związku z otrzymaniem mylnej informacji przepraszam wszystkich za to nieporozumienie

Dziękuję wszystkim za gratulacje i ciepłe słowa

Jednocześnie proszę Admina o usunięcie postu z Mercedesem i dyplomem, bo szkoda miejsca na forum

Jak ustalę dokładnie dane to napiszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Trochę odgrzewam kotleta, ale mam nadzieję, że ktoś odpowie. Koguty "migają"? Wnętrze, światła? Na YT jest pełno filmów właśnie ze świecącymi światłami. Czy w oryginalnym zestawie jest możliwość zrobienia czegoś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odgrzewam kotleta, ale mam nadzieję, że ktoś odpowie. Koguty "migają"? Wnętrze, światła? Na YT jest pełno filmów właśnie ze świecącymi światłami. Czy w oryginalnym zestawie jest możliwość zrobienia czegoś takiego?

 

Właśnie mam na rozkładzie tego samego Mercedesa, więc odpiszę za kolegę... Jeśli chodzi o zestaw "z pudła" to światła nie migają, koła się nie skręcają, nie ma możliwości podniesienia kabiny i wyeksponowania silnika... Jedyne elementy "dynamiczne" to obracające się koła i podnoszone rolety z zabudowy pożarniczej... Jednak model ten (jak i wiekszość w 1/24) jest wdzięcznym obiektem do waloryzacji! Klosze lamp są tak duże, że bez problemu zmieścisz tam diody (to samo dotyczy oświetlenia pomocniczego, np. wnętrza kabiny, czy zabudowy), a w przypadku zrobienia choć jednej rolety zamkniętej spokojnie zmieścisz w miejscu jej wyposażenia układ elektryczny - tedy możesz tam ładnie schować przełączniki czy inne sterowanie oraz zasilanie... Tak samo odpowiednio spiłowując i nawiercając drążki możesz zrobić skrętne koła, czy rozcinając bocze szyby zrobic niektóre opuszczone... Model daje spore pole do popisu w tym względzie - wszystko zależy od Ciebie ile pracy chcesz włożyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko takie sygnały zrobić? A szkoda. Bo jeżeli revell sprzedaje coś za ponad 3 stówy, mógłby się popisać.

 

Zestaw revella można kupić za 250 zł z przesyłką jeśli dobrze się poszuka... Ja swojego nowego kupiłem za tyle, a za drugiego częściowo złożonego zamieniłem się na inne modele wartości 120 zł... poza tym daj przykład modelu redukcyjnego (pojazdy kołowe, pancerka, lotnictwo), który ma elektronikę w zestawie - nie mam tu na myśli starej pancerki Tamiya z silniczkami

 

Czy ciężko coś takiego zrobić? Dla kogoś, kto ma jakiekolwiek pojęcie o elektronice to łatwizna - wybrać odpowiednie diody i przełączniki i po sprawie... Wszystko ładnie zmieści się w dużą zabudowę. Pod otwieraną roletą przedziału bojowego można wszystko ładnie schować... miejsca na przewody jest mnóstwo po wewnętrznej stronie ramy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.