Skocz do zawartości

B-17 Flying Fortress 1:72 Academy


xero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Jakiś czas temu dostałam do sklejenia B-17F „Memphis Belle” 1:72 Academy i przydałoby się już go pomału ruszyć, a chcę go również pomalować [że tak powiem, to będzie mój pierwszy raz]

 

Chciałam zrobić go w malowaniu któregoś z B-17, jakie latały nad Polską w czasie Powstania Warszawskiego, napisałam nawet mejla do muzeum B-17 z prośbą o pomoc, ale nie dostałam do tej pory żadnej odpowiedzi :|

Wobec tego moje pierwsze pytanie brzmi: czy macie jakieś materiały na ten temat? schematy, plany? [bo po zdjęciach to wiele nie wywnioskuję ]

 

Jeśli nie, to będę kleić Ślicznotkę z Memphis, ale tu pojawia się kolejny problem: na instrukcji mam podane tylko kolory farbek [black, chromate green, khaki, tan, gunmetal, silver, steel, yellow, olive drab, medium green, natural grey], bez żadnej dedykowanej firmy farbek.

Wiem, że kolor kolorowi nierówny [i to jest w zasadzie tyle, co wiem o farbkach].

 

Wiecie więc może, jak rozwiązać problem z doborem farbek po samych nazwach podanych w instrukcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ, taka zabawa byłaby dla mnie dość karkołomną, biorąc pod uwage fakt, iż jestem w tym temacie całkowicie zielona, a i kolory moga znacząco różnić się na zdjęciu zarówno malowania, jak i kolorów farbek.

imrahil, dzieki, postaram się to wykorzystać.

 

ale prawda jest tak, że zupełnie nie mam pojęcia od której strony się za to złapać i liczyłam raczej na to, że ktoś tutaj już to kleił i będzie mógł mi pomóc z autopsji..

 

no nic, mimo wszystko będę walczyć dalej :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Ja bym rozpoczął od przestudiowania instrukcji do modelu. Celowo piszę "przestudiowania", a nie "przeczytania". Pomyślałbym jak podzielić pracę na etapy, myślę że Academy takie etapy w swojej instrukcji również zamieściła.

Dobrym pomysłem wg. mnie jest pomyślenie nad etapami budowy (nie ma hurrraaaa ;-) ) ułatwi to pracę i zabawę - bo modele to pasja ale i zabawa.

Rozpocząłbym od czegoś prostego, popatrzenia na elementy, sprawdzenia czy wymagają poprawy, korekty jakiś śladów z etapu produkcji części itp., pomaga to również w "zrozumieniu" modelu, a następnie zacząłbym składać.

Malowanie B-17 może nie być łatwe, noooo ale ... nie jest nie do zrobienia :-)

 

Rozpoczynaj pracę, pokazuj, pytaj ...

 

Powodzenia !!!

 

pozdrawiam,

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to mój pierwszy model w ogóle [juz mam za sobą beaufightera hasegawy, którego składało się fantastycznie] i jakieś tam dwa inne modele.

ale ten będzie pierwszy do malowania i właśnie dlatego, że chcę do tego podejść profesjonalnie to wiem, że farbek będę już potrzebować przy samym kokpicie, no i właśnie wysadam przy firmach, bo niby są one zamienne, ale tez nie do końca, a nie chcę, żeby mój czarny z instrukcji okazał się jakims innym.

 

więc generalnie moim głównym pytaniem było to, czy może ktoś wie, jaką firmę academy dedykuje w tych swoich nazwach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Model Master. Academy podaje tez oznaczenia w systemie FS dla poszczególnych kolorów i wtedy dobór już nie jest trudny. Stosuję MM oraz Pactrę i nie ma problemu z doborem konkretnych kolorów.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

nie wiem na ile się przyda ten sznurek, ale mi kiedyś pomógł rozwikłać zagadkę "kolorystyczną" ;-)

 

link:

http://www.minilotnictwo.hg.pl/

 

Po lewej jest opcja: "Kolory i tabele", a potem to już z górki, można spokojnie znaleźć numer koloru.

 

Powodzenia

 

pozdrawiam,

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, jakoś tam podobierałam te kolory, zobaczy się w praniu, co z tego wyjdzie, bo nie wszystkie miałam FS, części kolorów w sklepie nie było, to pan dobierał zamienniki.

mam nadzieję, ze różnice w kolorach nie będą wielkie :]

wish me luck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.