Skocz do zawartości

Przyklejanie owiewek do modelu, żeby nie wypływał na nie kle


ciamacz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

owiewki przyklejam do modeli klejem revella z igłą. Problem pojawia się taki, że czasem na owiewkę wypływa odrobina kleju.

Dzisiaj trafiłem na jakimś wątku na tym forum sposób, żeby kroplę kleju wylać na szkiełko i po tej kropli przejechać krawędzią owiewki. Jedynie odrobina kleju na niej zostanie.

Czy macie jeszcze jakieś inne sposoby? Przy tamtym ręce nie mogą się trzęść bo wszystko może pójść na marne jak się ręka obsunie na tą kropelkę

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim zainwestuj w specjalny klej do owiewki

np.

Humbrol ClearFix

 

Rozumiem, że spokojnie trzyma się modelu. Dotychczas myślałem, że jest wyłącznie do sklejania ze sobą szybek.

Czym nakładacie te kleje? Pędzelkiem?

 

P.S. Przy tym kleju jest informacja, że służy m.in. do robienia szybek. Jak je się wykonuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

crustian ?klej z pędzelkiem?

 

Do tego celu nalezy uzyc odpowiednio gestego specyfiku

 

wystarczyła minuta http://www.mojehobby.pl/products/Humbrol-Clearfix.html

Nie rozumiem pytania. Nie każdy używa clerfix'u więc np. tamiya z pędzelkiem jak znalazł, lub każdy klej do plastiku ale nanosimy pędzelkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

crustian ?klej z pędzelkiem?

 

Do tego celu nalezy uzyc odpowiednio gestego specyfiku

 

wystarczyła minuta http://www.mojehobby.pl/products/Humbrol-Clearfix.html

Nie rozumiem pytania. Nie każdy używa clerfix'u więc np. tamiya z pędzelkiem jak znalazł, lub każdy klej do plastiku ale nanosimy pędzelkiem

 

 

W dawnych czasach klejono wikolem i też był dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wikol pamiętam . Jak już masz clirfiksa to nanoś igłą albo wykałaczką, jest na tyle gęsty, że dasz radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakierujecie owiewki lakierem błyszczącym? Przed kładzeniem kalkomanii cały model lakieruję błyszczącym. Często musi się to odbyć przy zamontowanych już owiewkach. Pozwolić im się wykąpać w lakierze czy jednak zamaskować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dawnych czasach klejono wikolem i też był dobrze.

 

... i nadal jest dobrze. Ostatnio wróciłem do wikolu jako kleju do owiewek i robi robotę

 

Clearfixy i inne podobne wynalazki są fajne w teorii a w praktyce bardzo słabo trzymają. Testowałem też Distal i było OK. Należy uważać za to z cyjanoakrylami bo opary potrafią zmatowić szybkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już odpadła mi szybka, to musiałem ją przykleić jeszcze raz. A że kadłub był już sklejony, musiałem się nagimnastykować. Przez to trochę clearfixa rozmazało się na szybce. Czym go można zetrzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając właściwości tego kleju (słabo trzyma), czyszczenie szybki grozi jej odpadnięciem - zwłaszcza, jeśli jest klejona od dołu i można ją wcisnąć do kabiny śmigłowca.

 

Znacie coś mocniejszego niż Clearfix, ale równie bezpiecznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.