Skocz do zawartości

DUKW Italeri 1-35


DARTH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie, to mój pierwszy temat na tym, jak zauważyłem bardzo konkretnym forum. Trafiłem tu za namową znajomego z podobnego portalu ( Twitch dzięki za cynk ). Z powodu mojego oczekiwania na nowy model ( T-62 Trumpter, blaszki voyagera, i pare kolorów od 502 abteilung) chciałbym pokazać wam mój trochę już starawy model, wpadł w ręce siostrzeńca nim został ukończony. Jest to DUKW w kamuflażu marines w czasie lądowania na Iwo Jimie w 45 r. Walorka polegała tylko na rdzawym washu na burtach i dnie pojazdu ( imitacja pordzawionych elementów pod linia wody), oraz czarny wash na górnych częściach. Do tego doszły liny, i drobne el. jak uchwyty dorobione z blach alu. W tej chwili pojazd czeka na dorobienie kilku jeszcze zniszczonych elemętów i wygląda to tak:

1-1.jpg

2-1.jpg

3-1.jpg

4-1.jpg

5-1.jpg

Pojawił się również pomysł na dorobienie kilku beczek z blachy po puszkach od napojów ( nie piwa hehe)

10-1.jpg

Wash był moim pierwszym na kaczce, brak tu obić ale ciekaw jestem waszych opini tym bardziej że liczę na pomoc przy T-62, Pozdrawiam cała brać modelarską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko. Łańcuszek do wywalenia i ewentualnie np. z RB. Przydałby się też wash na odbojnikach z przodu, bo to zdaje mi się z lin było robione, a u ciebie to trochę jak jeden wielki kloc wygląda. Można by też trochę podłogę w przestrzeni ładunkowej zmęczyć. Ogólnie model dla mnie sprawia pozytywne wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuu ale Cie zjedzą :P przygotuj się na szok z mojej strony ( nie wchodzę w motorykę itp ) kolory kolory i jeszcze raz kolory

powinny być bardziej w ten deseń:

 

1004876.jpg

1004831h.jpg

1004829gq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest co nieco do poprawki... nie zrażaj się krytyką bo ona jest konstruktywna, staraj się wprowadzać w życie rady kolegów i podglądaj inne warsztaty a będzie dobrze

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok o to mi właśnie chodziło, co do kolorów to już nie pamiętam ale chyba zielony i brązowy zastąpiłem tym co miałem z braku tych odpowiednich ( no kurde twój DUKW wygląda cudnie). Odbojniki jeszcze nie malowane, i mam kilka pytań:

-maluję pędzlami i czasem dopiero po washu wychodzą ślady po pędzlach co zrobić? szlif czy mocniej rozrzedzać farbę?

-na tym modelu kalki i wash położone są bezpośrednio na humbrola, co daje sido? i czy muszę kłaść go dwa razy? pod kalkę i na kalkę(przed filtrami i washem?)

-czy jest sens na tym etapie robić jakieś obicia ?

- jak podniszczyć pakę?

Kurdę wiem że pytań od groma ale w końcu po to tu przybyłem, dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj nawet niezła ta kaczuszka jak na pierwszy raz na tym forum

Pare odpowiedzi moze potem koledzy coś jeszcze podpowiedzą lub mnie poprawia

1. Jak po wash zauważysz to jest zdecydowanie za późno czyli po herbacie , rada malować rozcieńczoną farbą na kilka warstw.

2. sido czyli lakier akrylowy daje to że kalka nie srebrzy sie na bokach "siada" bardziej naturalnie czyli drugą warstwą niwelujesz grubość nalepki , druga część pytania : najlepiej dwa razy przed i po (tak jak z całowaniem kobiety przed jest łatwiejsza po masz spokojną głowę że nie bedzie marudzić że zaraz zasypiasz)

3. jest

4.zrzucić na nią coś ciężkiego ??? sposobów jest tysiące popatrz na warsztaty , ogranicza Cie tylko fantazja

Pozdrawiam i myślę że się tu jeszcze spotkamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pokryjesz model lakierem matowym- połysk zniknie.

Jednak lakier matowy warto położyć natryskiem.

Ale warto się zastanowić, czy na wszystkich powierzchniach potrzebować będziesz matowej faktury- może miejscami wyjdzie Ci półmat?

Oczywiście nie mówię tu o kurzu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Popracowałem trochę nad beczkami i wygląda to mniej więcej tak

1-2.jpg

zagięcia zrobiłem przy pomocy wykonanego przeze mnie szablonu (to nie jest mój patent wypatrzyłem na jakimś forum),

2-2.jpg

Wrócę jeszcze na chwilę do sprawy malowania, czy dobrze zrozumiałem kolejność prac?

-farba

-sidolux

-kalki z płynami

-sidolux

-filtry i washe

-sidolux

-ewentualnie lakier mat lub półmat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż boję się Ci odpowiedzieć po południu odpowiedziałem Ci z pracy i zaraz padła wypalarka plazmowa , walka z pecetem zaszytym w maszynę naprawa która wyglada jak utwór disco polo (ale działa, to sie makaroniarze zdziwią jutro , chcieli za naprawę 4500 eur ) no i jestem w domu o 22 aż boję sie co będze po tym poście ale co tam .

No beczułka śliczniusia , jedynie popraw te korki takie siakieś dużawe troszku , na około powinien być pierścień do którego wkręca się korek własciwy sama beczka była za cienka zeby naciąc gwint .

Kolejność hmmmm..... i tu jest problemik zależy co sie komu podoba i jaki chce osiągnać efekt .....filtry i łosze niektórzy kładą bezpośrednio na farbę (nie daj Boże że wywołamy guru KFS ten by dopiero nam powiedział ) czyli ni ma reguły ja z lenistwa ostatnio nie lakierowałem i jestem zadowolony z efektu ...... . Jeśli chodzi o dyskusję czy mat czy półmat to zdecydowanie półmat (niech ktoś się spróbuje odezwać ze nie ) mat powoduje ż model wygląda jak przejechany papierem ściernym moim zaś zdaniem najlepiej wychodzi potraktowanie lakierem który ma w nazwie satin .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem najlepiej wychodzi potraktowanie lakierem który ma w nazwie satin

Może jakaś propozycja tego lakieru mam na myśli firmę. Co do beczek to nie mam weny jak te koreczki zrobić wszystko jest strasznie małe

PS. i jak komp działa po twoim poście hehe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. i jak komp działa po twoim poście hehe ?

Cicho ! narazie smycz nie zdzwoniła więc plazma działa ale nie zapeszaj łajzo bo się już nie odezwę ....(nie obrażaj się za łaję ;) ale pasowała mi do tekstu)

Humbrolami malujesz i on ma taki lakier .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak farba to humbrol mat

 

 

I tu jest problem,w linku który przytoczyłem filtry są na bazie spirytusu ale obecnie np.Migowy lub AK/to samo /są na bazie olejnej i na bank wejdą w reakcję z olejnym humbrolem ,jeśli takich filtrów będziesz używał to pokryj baze matem/satinem akrylowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już wykonywać filtry na starych modelach. Pojad malowany Humbrolem a filtry to wamod i minimalna dawka również farb humbrola, farba bazowa jest nienaruszona ale schnie to strasznie szybko więc trzeba się sprężać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Paweł znalazłem starą instrukcję od kaczki, i Italka podaje bazowy od Model mastera 1764, odpowiednik Humbrola to 149 a tym właśnie malowałem.

PS. zakupiłem właśnie sidolux i chyba zrobię prubę na starym willysie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poprawiłem troche te korki w beczkach, myśle że teraz jest lepiej.

1-3.jpg

Jeśli chodzi o sam model DUKW to mam taki problem ze zaginęła zapasówka która była na rufie, tak myślałem żeby w tym miejscu położyć jedną beczkę, i przywiązać jakimiś linami, jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.