Skocz do zawartości

Początki zawsze są trudne ;)


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

No i kolejne fotki. Sorrki za jakość, ale robiłem je przy sztucznym świetle

 

Na tych zdjęciach widać kadłub już sklejony ze skrzydłami, no i w paru miejscach szpachlę, która została WYTARTA zmywaczem Wamodu (dobry patent ). Choć z tyłu dopiero co położyłem szpachlę, więc tam jeszcze jej trochę jest.

6pscnb0799nlsgb0.jpg

r3gdynpq1bk3ad1j.jpg

nht9sja5dlw1eh93.jpg

3o6vsj33e6cfxz0x.jpg

 

A tu widać koła mojego Spita, uważam że mi się one baaardzo udały W rzeczywistości te opony nie są tak ciemne, coś na zdjęciu takie jakieś

drwdiqpdcy246w5l.jpg

oq536671gnd3xg7l.jpg

 

A tu natomiast widać pozostałe części, które wchodzą w skład kół (podwozia). Też uważam, że mi się one całkiem udały (małe, a cieszy)

pnt6nuf4vflenq5c.jpg

tnu8qyu5don5iufd.jpg

 

No i teraz działam, oczywiście, dalej. Przepraszam, że daję zdjęcia tak poźno, ale słyszałem od kogoś, że w tym hooby nie powinno się spieszyć No i teraz mam też trochę mało czasu, bo rozpoczęły się mecze w lidze koszykarskiej młodzików, no i treningi mam praktycznie codziennie Coż trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to teraz bedzie garsc porad...

 

Po pierwsze, bacz uwaznie na jakosc zdjec. Jezeli jakies zdjecie Ci nie wyszlo, jest nieostre, zle przykadrowane, poprostu go nie umieszczaj. Zrob to samo ujecie drugi raz. A jak bedzie trzeba, to i trzeci i czwarty... Generalnie do skutku. No chyba, ze az tak bardzo Ci na pokazaniu czegos tam nie zalezy. Sposrod 8 pokazanych przez Ciebie zdjec, 3 sa calkowicie nieostre (tak nieostre, ze gdybym z poprzedniego zdjecia nie dowiedzial sie co na nim jest, to bym sie nie domyslil). Unikaj takich sytuacji.

 

Po drugie - tlo. Zauwaz, ze na Twoich zdjeciach wszystko wyglada jednobarwnie. Jakby bylo robione w pomieszczeniu bez lampy, gdzie swieca sie same pomaranczowe zarowki. Nie wiem jakim dysponujesz sprzetem, ale dobrze jest robic zdjecie z pewnej odleglosci z lampa blyskowa (mowie o pstrykaniu przy sztucznym swietle), a podjechac sobie zoomem. Zapobiegnie to rzuceniu cienia przez np. obiektyw i w ogole swiatlo bedzie bardziej rozproszone (poodbija sie od scian i w ogole). A przede wszystkim, jak robisz zdjecia elementow w kolorze piaskowym, to nie rob tego na piaskowym tle (tak jak to zrobiles z goleniami), bo ciezko wylowic detale. I w ogole wszystko sie zlewa w jedna kupe.

 

To tyle, jezeli chodzi o zdjecia.

 

Jezeli chodzi o strone warsztatowa, to nic nie moge powiedziec. Niewiele na tych zdjeciach widac. Jedyne co mi sie rzucilo w oczy, to bardzo wyrazna linia laczenia dwoch polowek kadluba. Upewnij sie, czy jak zmywales ta szpachle, to czy jej przypadkiem nie wymyles z miejsc w ktorych powinna zostac. Hmm... Jakos mi nie lezy ten patent ze zmywaniem szpachli. Ale nigdy tego nie robilem, wiec sie nie wypowiadam. I pamietaj, lepiej polozyc mniej szpachli i pozniej dolozyc, niz przedobrzyc i pozniej kombinowac jak by ja tu usunac...

 

Dzialaj dalej i pokazuj postepy. Jak na pierwszy raz te kolka faktycznie niezle Ci wyszly. Ja tez dzisiaj walczylem z kolami i goleniami

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kup sobie szpachle Tamiya, jest duuzo lepsza i rzadsza niz inne albo surfacera 500 Gunze i zalej tym dziury, zamiast packac pol modelu szpachla. Nic to nie da, poza tym ze jest duzo wiecej roboty.

A co do modelu- poczatki sa trudne, nie zniechecaj sie, nawet jesli na poczatku wychodzi slabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.