Skocz do zawartości

88 Flak 36 firmy Dragon+Voyager. !. model, liczę na pomoc..


wojtek1984jedlicze

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, od jakiegoś czasu buduję model Flak-a z zestawu Dragona, wzbogaciłem go niezłym dodatkiem w postaci blaszek i żywicy Voyager. Swoją drogą zrobił kolosalną różnicę.

Jestem początkującym modelarzem a raczej po bardzo dużej przerwie. Poradziłem sobie ze sklejaniem i chociaż było ciężko, szczególnie przy PE, to jestem zadowolony z efektu.

Relację zaczynam już po złożeniu modelu w całość. Nie będę ukrywał, że najbardziej boję się zepsuć malowania i weatheringu. Dlatego bardzo proszę o pomoc, sugestie w tej kwestii. Nie znam sie dokładnie na kolejność prowadzonych czynności.

Zestaw Dragona ma świetnie wykonane figurki i w tym klimacie jesienno-zimowym chciałbym wykonać również dioramę ale to już w późniejszym etapie.

Malowanie na jakie się zdecydowałem to baza german grey (tamiya) a camo tworzą białe pasy. Pomalowałem tylko tylny wózek i nad nim się skupie. Jako, że jest to moja pierwsza taka budowa to nie chcę od razu zepsuć całości.

 

zatem...Pomocy...

 

Wóżek przedni przed malowaniem:

p1160341f.th.jpg

p1160342.th.jpg

 

Osprzęt:

p1160343.th.jpg

 

Podstaw:

p1160344.th.jpg

 

działo:

p1160345z.th.jpg

 

Wóżek tylny:

p1160346.th.jpg

p1160347g.th.jpg

 

I całość złożona na sucho:

p1160350.th.jpg

p1160349.th.jpg

 

Wóżek jest pomalowany i położony na niego sidolux. Jesli się nie mylę to teraz przyszedł czas na filtr.... jak go zrobić?

a, i jak powiekszyć te zdjęcia żeby nie stracić wzroku przy mojej relacji:) uzywam imageshack-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie zdetalowany. Z sido trochę się pospieszyłeś, filtry kładzie się na matową powierzchnię. Ja kładę bezpośrednio na farbę zaraz po malowaniu. Ale myślę, że da się to jeszcze jakiś obejść. Poczekaj na bardziej doświadczonych chłopaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to będzie pomocne:

1. Pestki:

flak-88-5110.jpg

2. Odrestaurowana 88:

flak88_large.jpg

3. Najprowdopodobniej malowanie z lata 1944 front zachodni (9 DPanc - Falaise):

Flak%2088%2001.JPG

4. I troche dział niemieckich:

FLAK%2088.jpg

Ogólnie podchodząc do tematu kamufłaży to jako kolor bazowy szary występował w jednostkach obrony na tyłach, zaś już jednostki walczące na pierwszej linii posiadały kamuflaż naniesiony na żółte tło lub szary ale był on po nałożeniu barw kolorem szczątkowym.

Jednakże należy brać takową poprawkę, iż nie istnieje jednolity szablon kamuflażu jednostek niemieckich z uwagii, iż do przełomu września i października 1944 kamuflaże były wykonywane w jednostach bojowych a co za tym idzie, żaden nie był do siebie podobny (radosna twórczość parku naprawczo-remontowego)

p1.jpg

I to co oglądamy w literaturze i na schematach malowania poszczególnych modeli jest ogólną wizją artysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. ciekawe informacje. Zatem moje bazgroły na modelu to indywidualne maskowanie Jakiego koloru washa i filtra użyć do pokrycia modelu?

 

A jakie malowanie będzie zimowe,letnie,pustynne to zależy ale ogólnie ciemno brązowy wash co do filtra to dopiero po malowaniu coś można będzie powiedzieć,aczkolwiek dużo zależy od twojej wizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję zrobić filtr ale mieszając z rozpuszczalnikiem farby olejne nie bardzo to wychodzi. zabrałem się też za malowanie drewnianych narzędzi i tutaj kolejny kłopot. Olejne nie chcą schnąć. jakieś porady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja filtr robiłem z olejnej + terpentyna bezzapachowa - super wychodził.

Olejne schną mniej więcej tydzień. Przyspieszysz to kładąc warstwę lakieru na malowany element ( musisz wtedy poczekać jeden dzień).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.