Skocz do zawartości

1/72 TIE Interceptor - Fine Molds


MrDyzio

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pokazywałem na Modelworku warsztatu od początku ponieważ Tie Interceptor był budowany w ramach konkursu na forum Galaxy Kits.

Jako, że konkurs dobiegł tam końca to teraz mogę pokazać w całości przebieg prac i gotowy model.

 

Pudełko i jego zawartość

 

DSC_7344.jpg

DSC_7345.jpg

Instrukcja, kalkomanie, drobiazgi

DSC_7346.jpg

 

Na początek zmontowałem stojak.

DSC_7400.jpg

 

Wnętrze kadłuba psiknąłem kolorem bazowym Neutral Grey (XF-53)

DSC_7402.jpg

 

Następnie zająłem się kokpitem. Po sklejeniu, najpierw otrzymał bazowy Neutral Grey (XF-53), potem w zagłębienia wash Badab Black (Citadel) i na koniec rozjaśnienia z Astronomican Grey (Citadel). Kokpit po wyschnięciu zabezpieczyłem Satin Varnish Vallejo.

DSC_7401.jpg

 

Panele boczne.

DSC_7403.jpg

 

Pilot - malowany czarną farbą i kilkoma odcieniami szarości.

DSC_7398.jpg

 

Następnie pilot zasiadł za sterami i kokpit został poskładany w całość.

DSC_7541.jpg

DSC_7537.jpg

DSC_7536.jpg

 

Widoczny z zewnątrz panel na przodzie pomalowany German Grey (XF-63), dodany wash Badab Black (Citadel), przetarcia RLM 84 (Vallejo Model Air)

DSC_7539.jpg

DSC_7538.jpg

 

Panele słoneczne zostały wycięte z ramek i oszlifowane. Najpierw otrzymały 2 warstwy podkładu Alclad II Gloss Black Base, a na drugi dzień 2 warstwy Alclad II Prismatic Sapphire. Zdjęcia niestety nie do końca oddają efekt, ale kolor paneli się zmienia zależnie od kąta z jakiego się patrzy i oświetlenia. Na zdjęciach lakier jest jeszcze lekko wilgotny.

DSC_7545.jpg

DSC_7547.jpg

 

Oszklenie wykąpane w Future Klear i zamaskowane.

DSC_7548.jpg

 

Kadłub Interceptora już w całości i pociągnięty podkładem Grey Primer Vallejo.

DSC_7549.jpg

 

Ramy skrzydeł również zostały poskładane i zapodkładowane.

DSC_7551.jpg

 

Potem nadszedł czas malowania. Jakoś żaden z posiadanych jasnoszarych mi nie pasował, więc metodą prób i błędów doszedłem do koloru, który mi odpowiada. Użyłem Flat White (XF-2) i Light Grey (XF-66) z przewagą białego.

DSC_7556.jpg

 

Jako, że uzyskany kolor mi podpasował to jego zapas zachowałem sobie w słoiczku pod nazwą TIE Grey. Kadłub dostał TIE Grey, a obramowanie oszklenia i sensory (niewidoczne na zdjęciu - malowane osobno) pomalowałem Neutral Grey (XF-53).

DSC_7560.jpg

 

Jako że podstawka/stojak wydała mi się nieco pusta postanowiłem dodać parę drobiazgów wygrzebanych z szuflady z resztkami...

DSC_7599.jpg

DSC_7601.jpg

DSC_7600.jpg

 

Tie został umyty i pomalowany ponownie po tym jak podczas zmywania nadmiaru washa zwarzył się lakier :( Ponownie Tie Grey i czarny wash. Niektórym wash może wydawać się za mocny, ale chciałem uzyskać TI zmęczonego i mocno używanego.

DSC_7603.jpg

DSC_7604.jpg

 

Po szlifowaniu i pasowaniu udało się wpasować panele słoneczne.

DSC_8152.jpg

 

Kadłub też został ukończony

DSC_8151.jpg

 

Nie pozostało nic innego jak złożyć gotowe elementy w całość

DSC_8220.jpg

DSC_8218.jpg

DSC_8219.jpg

DSC_8222.jpg

 

Ostatnim brakującym elementem układanki była podstawka. Aby nie odciągała uwagi od samego Tie Interceptora, postanowiłem ograniczyć się do dwóch kolorów - czarnego (Black Tamiya X-1) i Boltgun Metal (Citadel).

DSC_8225.jpg

DSC_8224.jpg

DSC_8223.jpg

 

Gotowy Tie Interceptor.

DSC_8228.jpg

DSC_8230.jpg

DSC_8227.jpg

DSC_8229.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karambolis8 George Lucas zawsze w wywiadach wspominał o koncepcji "używanej galaktyki". Więc Interceptor jest używany i styrany. Poza tym pamiętaj, że zdjęcia są dużym powiększeniem modelu, co jeszcze bardziej uwypukla washa.

 

ksiadz miło, że się podoba.

 

pzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Dyzio - chylę czoła. Piękny Przechwytywacz, piękna praca. GRATULACJE.

 

Zresztą poziom jak zwykle bardzo wysoki.

 

i czekam na kolejny pojazd z Gwiezdnych Wojen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Skoti Cieszę się, że Ci przypadł do gustu

 

Model miał swoją premierę 12 maja na NOVA Model Classic 2012 i doleciał do mety na 3 pozycji.

DSC_8187Tie.jpg

 

W planach mam jeszcze kilka pojazdów... imperialnych W końcu ktoś musi dbać o porządek w Galaktyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac zabrakło mu cięzkiej broni na pierwszą lokatę ;).

 

Gratulacje 3 miejsca

 

No wiadomo, że ktoś porządek trzymać musi. Ja w warhemmera grywam tylko i wyłącznie jedyną opcją "dobra" czyli Chaosem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac zabrakło mu cięzkiej broni na pierwszą lokatę ;).

 

Gratulacje 3 miejsca

 

No wiadomo, że ktoś porządek trzymać musi. Ja w warhemmera grywam tylko i wyłącznie jedyną opcją "dobra" czyli Chaosem

 

No niestety Pokonał go Alien Dropship i coś tam jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sam Tie Interceptor coś w sobie ma i to niezłym materiałem na fajny model. Dodatkowo ten wykonany przez Ciebie jest bardzo efektowny i świetnie się go ogląda.

 

No dobra pochwaliłem, nacieszyłem oczęta, a teraz czekam na Panzer IV z LWP

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sam Tie Interceptor coś w sobie ma i to niezłym materiałem na fajny model. Dodatkowo ten wykonany przez Ciebie jest bardzo efektowny i świetnie się go ogląda.

 

No dobra pochwaliłem, nacieszyłem oczęta, a teraz czekam na Panzer IV z LWP

 

Pozdrawiam

Kornik

 

Dzięki Korniku

 

Panzer będzie Cierpliwości...

 

a nie mogłeś zrobić tego TIE w polskich barwach? gratulacje.

 

Wolałem nie zadzierać z Imperium W polskich barwach planuję X-Winga (rebeliantów się nie obawiam )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba. Aż nachodzi mnie ochota na coś ze Star Wars. Możesz napisać wymiary modelu, bo to 1/72 ale trudno mi ocenić czy jest duży czy malutki.

 

Może warto spróbować

 

Długość skrzydła 11 cm, szerokość skrzydła 7 cm, rozstaw skrzydeł (zewnętrzny) 8 cm. Wysokość całego modelu na stojaku 14 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.