Skocz do zawartości

Akula II 1:350


Rhayader

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ już kończę , to najwyższy czas założyć wątek warsztatowy.

Jak to w budowie okrętu podwodnego, sklejanie ogranicza się do wyszpachlowania połówek kadłuba, co samo w sobie nie jest jakoś wizualnie atrakcyjne. Reszty dopełnia przyklejenie 10 części. Dlatego postanowiłem nie zawracać Wam głowy takimi pierdołami i zacząć relację w ciekawszym momencie budowy.

Kalkomanie położone, niedługo jakiś wash i mam nadzieję, że zacznie się najciekawsza część budowy, choć chyba nie tak szybko.

Najpierw szlak przetrze przedskoczek, o którym opowiem już niedługo (w osobnym temacie), bo tak jak sotter do testowania wybrałem tani i mniej atrakcyjny model.

 

Akula_001.JPG

Akula_002.JPG

 

CDN (mam nadzieję)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Najpierw szlak przetrze przedskoczek, o którym opowiem już niedługo (w osobnym temacie), bo tak jak sotter do testowania wybrałem tani i mniej atrakcyjny model.

 

CDN (mam nadzieję)

 

dajesz, dajesz chętnie zobaczę co wymyśliłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Taką scenkę chcesz zrobić ? Fiu, fiu...... kiedyś też chodziło mi coś podobnego po głowie. Czekam na efekt końcowy.

jak powinny być ustawione tylne poziome stery?

Za taki manewr nie są odpowiedzialne tylko tylne stery. Popatrz na fotkę w temacie o Boreyu. Wydawać by się mogło, że w końcowym etapie powinny być już w położeniu neutralnym ale skoro przednie są jeszcze troche wychylone to tylne raczej chyba też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

no nareszcie "ruch w interesie"...

ciekawi mnie ta wzburzona woda wokoło wynurzającego się w tak gwałtowny sposób okrętu...

będziesz się "podpierał" folią, silikonem czy czymś jeszcze aby odwzorować dynamikę wynurzenia

zawsze chciałem mieć taki ogromny plakat z tak "wyskakującym" podwodniaczkiem. kurcze narobiłeś mi tym smaków...eh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się pogubiłem w twoich relacjach

Coś tam wczoraj podłubałem ale jak spojrzałem na postęp we wszystkich twoich warsztatach nie licząc świeżutko zwodowanych to odechciało mi sie wrzucac updatu

Tak czy inaczej z przyjemnością obserwuje wielki finisz

 

Nie wiem czy nie lepszym patentem byłoby podpieranie płyty na rogach i tym samym większa podstawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patent z folią polega na użyciu dosyć sztywnej, lecz na tyle elastycznej foli przeźroczystej, którą można odpowiednio kształtować, kleić, nadając jej formę fal itp folia do bindowania, leciuteńko podgrzana, lub sztywne przeźroczyste opakowania- idealnie się do tego nadają. Jest to swego rodzaju transparentny stelaż na który nakładasz "chemię modelarską" w zależności jaki chcesz uzyskać efekt. Super sprawdza się to przy falach gdzie zalecana jest przeźroczystość i nadanie kształtu- np fale odchodzące od dziobu okrętu, gdzie zawijają się one w charakterystyczny sposób. Podany przykład spokojnie można zastosować wszędzie tam, gdzie "water efekts" i silikony różnej maści spływałyby w dół, na powierzchnię dioramki (naszego morza, oceanu) a byłby to dla nas mało pożądany efekt, nie podkreślający dynamiki sceny. Proste, gdy to już raz zastosujesz, to będziesz już to stosował. Mały nakład sił i środków a efekt super. Spokojnie możesz zastosować to przy swoim projekcie odpalanej rakiety z Borei'a, ponieważ tam aż prosi się o coś takiego ( folia z pudełek, sklejone paski w formie nieregularnej gwiazdy z wystającymi na zewnątrz ramionami, o wspólnym środku i na to chemia- spokojnie można regulować długość owych ramion,warto je zrobić dłuższe a później przycinać do właściwej długości) Kurcze ale się rozpisałem, mam nadzieję że zrozumiale, powodzenia przy projektach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie lepszym patentem byłoby podpieranie płyty na rogach i tym samym większa podstawka.
Chciałem uniknąć szablonowości, gdzie wszystko byłoby równe i pokrywało się wymiarami.

 

sklejone paski w formie nieregularnej gwiazdy z wystającymi na zewnątrz ramionami,
Nie wiem czy takowe będą. Do wybuchu pocisku byłoby ja znalazł, ale w tym wypadku, na większości zdjęć takie odkosy nie występują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 5 weeks later...
  • Super Moderator

wydaje mi się, że bardziej naturalnym by było, aby fragmenty wzburzonej wody układały się wokół kadłuba w poziomie (tak jak i tabla wody jest pozioma) a nie wokół kadłuba prostopadle do jego osi - wygląda to trochę nienaturalnie....

 

Mam nadzieję, że zostałem zrozumiany , bo nie wiem jak inaczej opisać to, o co mi idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.