Skocz do zawartości

Volvo FH16 Italeri 1:24


elefantes

Rekomendowane odpowiedzi

Coś pięknego, pędzlowanie oponowałeś do poziomu ekspert

Szkoda że wrzuciłeś na to kalki z tymi kwiatkami, ale to gusta

 

Powodzenia w dalszym chyba już składaniu wszystkiego do kupy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że te kalki to chyba nie za dobry pomysł, ale jakby nie patrzeć, dużo się nauczylem przy ich nakładaniu.

Kabina zmatowiona lakierem Revella nr 2 po pierwszym etapie brudzenia:

 

8aa1a41a2b8fda27.jpg

0b51580d63378954.jpg

443d9e792a9fdcc3.jpg

26965b4d68bae4ff.jpg

8651a92f71417989.jpg

8651a92f71417989.jpg

 

Jeszcze kilka zabiegów kosmetycznych i czas powoli wracać do podwozia, no i składać wszystko razem do kupy

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bardzo ładne brudzenie, ale nie jest trochę przesadzone?

Jeśli byś trochę odjął z kabiny tego brudu to byłby naprawdę realistyczny!

Zderzak i błotniki mają prawo być tak pobrudzone.

 

Pozdrawiam i czekam na następne prace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik otrzymał doposażenie i rama nabiera ostatecznego wyglądu. Co do brudzenia to jeszcze będę to wszystko przecierał suchymi pędzlami.

 

de7aa8d60711b695.jpg

4ec3c1918e1af592.jpg

d8d4510676d87179.jpg

693cfe54289989af.jpg

8b31b1b2af4ae9e5.jpg

 

Uwaga na fragment instrukcji oznaczony numerem 5. Chodzi głównie o element 90C, który u mnie zawadza o tunel

Kluczowy jest również 78C, 79C, 80I, 81I, 82I - aby uzyskać wypoziomowanie kabiny musiałem ten element troszkę obniżyć i przesunąć do przodu.

 

4c99841476e7959b.jpg

cf0d380f1ed6e4f7.jpg

1acb0d64bc112438.jpg

 

Zderzak narazie jako przymiarka, ale trzyma sie bez kleju więc pewnie nie będę go doklejał. Modelik zaczyna nabierać kształtów

 

ffd2fd8bc4045a99.jpg

157aa6c048eec4ee.jpg

020fc220c51f2b18.jpg

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac to myslalem, ze kabine zostawisz czysta, bo lepiej wygladala...

Jakkolwiek by na calosc nie patrzec to najbardziej mi sie podoba rama, wyglada bardzo realnie, ale kabina...., hm moim zdaniem powinna pozostac czysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość robi ogromne wrażenie bo to po prostu kawał świetnej modelarskiej roboty. Przyłączam się jednak do tomka, jeśli chodzi o ostateczny wygląd i przesłanie Twojego modelu. Może przynajmniej jakieś figurki, żeby wytłumaczyć taki stan rzeczy - szef, który właśnie goni kierowce-flejtucha, który tak zapuścił niestary w końcu ciągnik:D.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model sklejony czysto i schludnie, Rama i jej brudzenie pierwsza klasa. Tylko to brudzenie kabiny według mnie przesadzone, Te volva raczej są w miarę czyste i zadbane. No ale to twój wybór. Ogólnie jestem na tak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora kończyć temat. Model odstawiony na półkę

 

4a018d11ea7e99dc.jpg

593fd9e7756f0ffc.jpg

 

Dziękując za uwagę napiszę może, że jest to wart swojej ceny model, choć tak jak pisałem wcześniej spasowalność części taka sobie, a i z tego co naliczyłem to chyba dwa błędy zawiera instrukcja, także raczej dla wprawionych modelarzy.

Ale mimo wszystko polecam!!!

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.