Skocz do zawartości

69 Camaro Z/28 - monogram 1:12


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki koledzy za moralne wsparcie

 

Jakiś czas temu pomalowałem kastę bazą, a następnie clearem. Niestety mój pomocnik kot tuż po malowaniu musiał sprawdzić łapką jak się trzyma lakier na dachu, no i zostawił paskudny ślad. Po dwóch dniach wziąłem się za szlifowanie ale okazało się, że to zbyt wcześnie przez co tylko pogorszyłem sprawę zrywając dość głęboką warstwę lakieru. Od tej pory minęło ze 2 tygodnie więc zabieram się za ponowne szlifowanie całego dachu. Kółeczkiem zaznaczyłem pechowe miejsce.

 

017afc7b16b4d76a.jpg

705d1e463511927a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tiaaa też mam takiego pomagiera... Ale poza tym lakier wyszedł całkiem fajnie. Jakich farb używasz?

Baza i clear pochodzą z mieszalni lakierów samochodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pomagierów, to mam takich dwóch. Załamka jest jak człowiek pomaluje wszystko pięknie, odstawi do suszenia na 1-2 dni, nawet w zamkniętym pomieszczeniu, wraca i widzi przylepiony jeden koci włos sierści na całym aucie. Po jego odklejeniu, pozostaje rowek idealnie nadający się do... ponownego szlifowania i lakierowania i polerowania. Bez gwarancji że to się nie powtórzy ;-)

Może w dziale Tajniki Modelarstwa warto otworzyć specjalny wątek na ten temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pomagierów, to mam takich dwóch. Załamka jest jak człowiek pomaluje wszystko pięknie, odstawi do suszenia na 1-2 dni, nawet w zamkniętym pomieszczeniu, wraca i widzi przylepiony jeden koci włos sierści na całym aucie. Po jego odklejeniu, pozostaje rowek idealnie nadający się do... ponownego szlifowania i lakierowania i polerowania. Bez gwarancji że to się nie powtórzy ;-)

Może w dziale Tajniki Modelarstwa warto otworzyć specjalny wątek na ten temat...

U siebie na modelu też znalazłem taką jakby ryskę, ale włosa nie było... teraz domyślam się, że to odcisk kociego wąsa.

 

Może w dziale Tajniki Modelarstwa warto otworzyć specjalny wątek na ten temat...

 

No, ja juź mam tytuł: "jak ogolić kota"

 

Tornado a czy ten clear ma jakiś utwardzacz?

Tak zawsze do bezbarwnego zamawiam oddzielnie utwardzacz. Niestety tym razem dałem go o wiele za mało gdyż w poprzednich modelach już na drugi dzień miałem lakier twardy jak kamień, a tu był jeszcze miękki.

Foto jest stare ale przedstawia identycznie pakowane/rozlewane składniki:

7636e5cb3ab248ac.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.