Skocz do zawartości

BF 109 F 2 1:48


jonnym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Po dwóch miesiacach prac i poznawania 109 pierwszy wyrób gotowy Bf 109 F2 producenta Zvezda. Model o duzej ilosci częsci, sklejalny,szpachlowania niewiele.Cztery wersje malowań, ja wybrałem malowanie z wiosny 1942 roku Hannsa Trautlofta z JG 54.Pierwszy miesiąc miałem problem z ustaleniem kolorystyki samolotu poniewaz wczesniej mial on malowanie zielono-piaskowe, w 1942 roku został przemalowany. Jest to moja pierwsza sto dziewiątka wiec byków jest sporo ale przedemna jeszcze cztery sztuki i bedzie gdzie sie poprawic.

DSC01027.jpg

DSC01032.jpg

DSC01036.jpg

DSC01031.jpg

DSC01030.jpg

DSC01037.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się kompletnie na lotnictwie, ale muszę powiedzieć, że bardzo mi się podoba, szczególnie kamuflaż oraz brudzenie spodu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia słabe, bez zbliżeń nie widać detali, ale model wygląda całkiem fajnie. Co do brudzenia to preferuje bardziej stonowane wykonanie, to kwestia gustu. Ale jest trochę niekonsekwentne, bo od wydechów osmolony a wnęki km-ów czysciutkie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałeś zdjęcia "ogólne", więc ja go tak ocenię. Podoba mi się malowanie i brudzenie. Jedyne, do czego się przyczepię, to to, co zauważył Banny - km-y, a poza tym te kreski między kołami za chłodnicą.

Mimo wszystko jest fajny. Daj więcej zdjęć detali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest Panowie zdjecia ogólne, nie były one robione pod forum tylko dla siebie ale miałem chciwle w niedziele dla siebie wiec poszły na forum.Trautlofta zostawiłem juz w spokoju.Z baboli które zrobiłem z braku wiedzy o 109 to brak szarego podkładu pod swastyką i pomalowany obrys oszklenia kabny-tam gdzie pilot sobie odsuwał boczne szyby.Co do MG 17 to miały byc okopcone i ja bardzo lubie to robic ale po przeczytaniu kilkudziesieciu relacji na tym i innych forach odkryłem ze kazdy model gdzie było tylko troche okopcenia był karcony za to.Podobno ma byc wszystko na czysto zrobione- nie wiem, nie znam sie ale jak tylko ktos mi potwierdzi zeby zrobic okopcenia to to zrobie.

karolkonw- na warsztacie juz jest Bf 109 E3 tamiya- malowanie albo Adolf Galland JG26 Albo Ludwig Froba JG 77, narazie nie moge sie zdecydowac.Postaram sie wrzucic warsztat.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.