Skocz do zawartości

!!!PROŚBA !!!


KRUGER_MAN

Rekomendowane odpowiedzi

Może to nie najlepsze miejsce do tego tematu , ale chciał bym sie poradzić doświadczonych modelazy 2 rzeczy .

Dostałem pracę więc w zwiąsku z tym kupuje jakis fajny modelik

i chciał bym sie doradzic co polecacie w skali 1:24 do jakis 130 zł

2 sprawa to , czy maluje się po naklejeniu kalkomani bezbarwną farbą dla połysku ??? Składałme dużo modeli , lecz nie takich , złozyłem z tych bardziej za awansowanych 1 ciągnik i naczepkę więc proszę o wyrozumiałosc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Jesli chodzi o wybor modelu to wedlug mnie najlepiej wybrac samemu. Pomysl jaki samochod w 1:24 najbardziej Cie kreci (woz strazacki, ciagnik siodlowy, czy jakis klasyk). Jak juz cos wybierzesz to zapytaj innych co mysla o danym zestawie. Moze ktos go wczesniej sklejal i doradzi Ci od czego zaczac, co zwaloryzowac i na co uwazac.

 

Lakierem bezbarwnym malujesz model glownie po to aby nadac mu polysku lub matu i po to, zeby kalki "wtopily" sie w model. Przejzyj relacje na forum to zobaczysz jak to sie robi.

 

P.S. Gratuluje zdobycia posady!

 

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie modele trucków mają klosze (bo o to chyba Tobie chodzi ), co najwyżej kalkomanie mogą występować pod kloszami. Ewnentualnie mogą być do naklejenia na tylne lampy, ale te zawsze możesz pomalować. Model Dafa XF95 jest dość uproszczony, np rama jestw całości razem ze zbiornikiem paliwa i nadkolami. W modelu tym nie ma silnika (od spodu jest atrapa), a kabina jest przymocowana na stałe do podwozia. Takie same "felry" występują także w Manie TGA i Volvach VN, inne modele mają kompletne silniki i kabiny uchylne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam składam R-ke i jest dobrze odwzorowana , ma parę bubli jak kierownica od serii 4 lub fotele,silnik,itp ale to jest spowodowanie kosztami , ponieważ trzeba mi projektować nowe części tzn. kierownice lub silnik(inne dekle zaworowe)i fotele. Trzeba było by robić nowe maszyny do tłoczenia a to mogło by się odbić na cenie modelu. Ja osobiście polecam modele np:Iveco , które nie występowało w odległości ok 2-5lat wiec wszystko jest nowe.

 

P.S co oznacza "że r-ka tez jest kiepska" co jeszcze jest kiepskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony można kupić gorzej z felgami czy dodatkowym zawieszeniem. Trzeba śledzić Allegro bo czasami ktoś coś sprzedaje albo najprościej kupić drugi model i zrobić z niego jeden a resztę części odsprzedać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli model składasz na konkurs to nie ma nic bardziej cennego od wygranej , czyli kupisz i 3-5 modeli i zrobisz jeden ale wygrasz. Ciesze sie że kupiłeś r-ke będę śledził relacje , bo mam nadzieje że ona powstanie??.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.